folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Merkezi Sistem İsitma (Pay Olcerli)

Merkezi Sistem İsitma (Pay Olcerli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Arkadaslar yeni bir eve tasindik dah aonceki evim kombiliydi burada merkezi sistem denen olay var. Simdi bugun saldilar petekleri icime kurt dustu hernekadar ne yakarsan onu odiceksin deselerde kendimi inandiramiyorum.

Aklima takilan sorular:

1- Petekleri kapasamda yani 2 odada petekler acikken mutfak ve banyodakileri kapasam yine ayni parayi odermiyim ? eleman abi fark etmez ayni fatura odersin hic kapama dedi.

2- Saatin yaninda bir kablo bagli assagiya yonetime gidiyormus cihazda ne yaktiginiz gorunuyor ay sonu ona gore oduyorsunuz dediler. Bu cidden boylemi isliyor gecirme durumu olmuyor die umuyorum. Baska yerlerde gordum milletde direk peteklerin uzerinde bi cihaz var onun olayi nedir.

3- Ben simdi hic bir sekilde bu sistemde tasarruf yapma imkanim yok mu ? her ay 300-500 faturami odeyecegim ?

4- petek vanalari sonuna kadar acik ben bunlari yarim acsam yemez mi ?

5- saatin oldugu yerde 4-5 tane altli ustlu kirmizi ve mavi vanamsi bisiler var bunlari mi kissak napsak ?

Bu tarz sistemli bir evde oturan muridler murideler hele bi yardim edin.

Absolut tarafından 18/Eki/16 19:09 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

kuzey cephe ve çatı katıysa ordan kaç.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    burhan808 bunu yazdı

kuzey cephe ve çatı katıysa ordan kaç.

ev pusuladan baktigimda salon caminun onunden bati gosteriyor ve daire ara katda

Absolut tarafından 18/Eki/16 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

hocam sen bu ay kalori metre üzerinden kac m3 sıcak su gecmis takip et. kazan dairesini uzay üssü zanneden iş bilmeyen sığırlar neticesinde 1m3 sıcak suya 0.90krs ödedik. 1m3 dogalaz 1-1.10 civarı artık gerisini sen düşün.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    burhan808 bunu yazdı

hocam sen bu ay kalori metre üzerinden kac m3 sıcak su gecmis takip et. kazan dairesini uzay üssü zanneden iş bilmeyen sığırlar neticesinde 1m3 sıcak suya 0.90krs ödedik. 1m3 dogalaz 1-1.10 civarı artık gerisini sen düşün.

Hocam ben simdi petekleri saldim iceride birtane sayac var onun fotosunu cektim artik bakicam 1 gunde nekadar gecior die. bu0.90 kurus sabit fiyatmidir ? heryerde aynimi yoksa binaya goremi degisiyor. Diger sorularim hakkinda bilginiz varsa cvplarsaniz sevinirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Merkezi sistem isitmaya para mı oduyonuz ? Neresi orasi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    burhan808 bunu yazdı

Hocam ben simdi petekleri saldim iceride birtane sayac var onun fotosunu cektim artik bakicam 1 gunde nekadar gecior die. bu0.90 kurus sabit fiyatmidir ? heryerde aynimi yoksa binaya goremi degisiyor. Diger sorularim hakkinda bilginiz varsa cvplarsaniz sevinirim

hocam sizin o kadar ödemiyor olmanız gerekmekte. 0.10 ila 0.30 arası değişkenlik gösterebilir. bizim buradaki cilginlar sistemi sabah kapatıp aksam actiklari icin, soguyan suyu tekrar ısıtmak için dünyayı yaktı. bin defa söyledik ama binadakilerin büyük cogunlugu ileri görüslü oldugundan dinletemedik. ara katsa daireniz siz bu islerden cok etkilenmeyebilirsiniz, tabi temkinli olmakta fayda var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Isı pay ölçerli bir tokide oturuyorum. Evimdeki petekler 2 ile 3 arası bir konumdadır. Kullanmadığım bir o da var oranın kaloriferini kapatıyorum. Eğer komple vanaları kapatırsanız ay sonunda asgari tutarın altında kaldığınız için ceza yersiniz. Ğeteklerdeni vanalar son konumda olmasın 2-3 arası bir dereceye getirin ılık ılık çalışsın. İlk ay kullanım miktarına bakın ne kadar ücret gelmiş bir bakın. Sonra gelecek ay cihaz üzerinden düzenli kontrol yaparak kullanım miktarınıza göre ara ara bazı odaların vanasını kapatıp tasarruf yapabilirsiniz. Arada faturada geçirme oluyor mu sorusuna ben 1 senedir cevap bulamadım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Isı pay ölçerli bir tokide oturuyorum. Evimdeki petekler 2 ile 3 arası bir konumdadır. Kullanmadığım bir o da var oranın kaloriferini kapatıyorum. Eğer komple vanaları kapatırsanız ay sonunda asgari tutarın altında kaldığınız için ceza yersiniz. Ğeteklerdeni vanalar son konumda olmasın 2-3 arası bir dereceye getirin ılık ılık çalışsın. İlk ay kullanım miktarına bakın ne kadar ücret gelmiş bir bakın. Sonra gelecek ay cihaz üzerinden düzenli kontrol yaparak kullanım miktarınıza göre ara ara bazı odaların vanasını kapatıp tasarruf yapabilirsiniz. Arada faturada geçirme oluyor mu sorusuna ben 1 senedir cevap bulamadım

Anladim hocam yani mutfagi ve banyoyu kapasam  3 petek calissa bir sorun olmuyor + olarak tasarruf yapmis oluyoruz anladigim akdariyla boylece 2-3 arasi dediginiz hocam cevirme zimbirtisinin ustunde + - isareti var oyle rakam falan yok onlari orta konumami getir demek istediniz ?

@burhan808 anladim hocam tesekkurler gece kapama olayini bir sorayim bende ins kapatmiyolardir ozaman :/ cunki suan hesapladim icerideki saat ustunde 40 dk da 73 den 74 e atti buda 0.90 dan hesaplarsak ortalama 900 lira fatura demek oluyor 24 saat bu sekilde scalistigini varsayarsak :D 0.10 0.30 yine kabul edilebilir gibi duruyor 0.90 a bakarak :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Banyodaki havlupanı kesinlikle kapatmalısın çünkü orada termostatik vana yoktur sürekli devir daim yapar öyle olunca da faturayı baya şişirir. Termostatik vana yazıp görsellerden baktığında vananın üzerinde numaralar yazar. Ben o numaralardan genelde 2-3 arasına getiriyorum. Senin vananın nasıl olduğuna bir bakmak lazım hocam. Mutfağı da genelde en düşük ayara getirip çok hafif ısıtsa yeter varla yok arası bir sıcaklık. Önemli olan ay sonunda asgari kullanım tutarının altında kalmamak. O yüzden komple kapatmayıp çok kullanmadığımız odaları en alt seviyede çalıştırmak gerekiyor. Ara kat ise zaten ev bu şekilde de gayet ısınıyor. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

tek cümlede şunu söylerim; devletin kontrolünde olmayan, yani ilgili bir kuruma götürdüğün cihazın kalibrasyonu yapılamıyorsa o işte her pislik döner.

Daha açık yazayım. Elektrik sayacından veya su sayacından mı şüphelendin, götürüyorsun bir devlet kurumuna(hatırlayamadım hangisiydi) dilekçeni veriyorsun test ediliyor ve sana sonuç söyleniyor. Ama bu cihazların bildiğim kadarıyla kalibrasyon ayarları falan yok, Yazılımı devlet kontrolünde değil. Yazılımı sadece üretici firmanın ve sayaç okuma yapan firmanın elinde. Böylelikle sana ay sonu isterlerse 1TL, isterlerse 1000TL fatura çıkarırlar. Yani istedikleri kişiye kıyak yaparlarken istediklerinin de amına koyuyorlar.

Bu işte çok sahtekarlık dönüyor, internette ısıpay ölçer şikayetleri diye araştır neler çıkar karşına, herkes mahkemelik. Bizim eski apartmanda da vardı(peteğin üstüne takılanlardan), eski dememin sebebini anlamışsındır, işte bu pay ölçer yüzünden eski apartman oldu. Terketmek zorunda kaldık orayı. Bazılarına ay sonu 100tl fiyat çıkarken biz 400 den aşağı kolay kolay düşüremiyorduk. Bizim kat kuzey cephe son kattı. Bu iş özel sektör kontrolünde olduğu için adamlarla gidip anlaşıp düşük ücret çıkartanlar oluyor. Bizim apartmanda yönetici bozuntusu piç büyük ihtimal adamlarla anlaşmış(o bela etti zaten başımıza bu işi) zorunlu sabit ücret 35 TL iken bu o.çocuğuna 40 tl fatura çıkardı. Komşuluk ilişkileri acayip bozuldu, herkes menfaatçi oldu. herkes birbrinden uzaklaştı, gruplaştı....daha neler neler.

belki sizinki kalorimetredir, onun işleyişi daha farklı fakat bu ülke öyle bir bozuldu ki, rüşvetin açamayacağı kapı kalmadı. Bilmiyorum ama dikkatli olun. Bu iş babamı borca sokup yeni bir ev sahibi yaptırdı. Geride kalanlara inat satmadık evi, emekli olup kredi çekip ev aldı babam.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 1860 Toplam Mesaj: 20
dogalgaz merkezi sistem