folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Merkezi Sistem İsitma (Pay Olcerli)

Merkezi Sistem İsitma (Pay Olcerli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bizdeki faturalara bakıyorum

Benimki 100-130 bandında gidiyordu.

çocuklu aileler 150+

bebekli aileler 200+

150 üstünde boxer ile gezersin.

Yalıtımlı bina değilse sağlam girer. Biz de her peteğin üstünde Wireless aparat var. O su sayaçlı saatli olanlar var ankarada enişte kullandı aylığını oraya yatırdı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

kalorimetre ileymis sistem pay olcer baska biseymis ben karistirmisim 3 kablo cikiyor assaya cihaza gidior.

@herrero hocam bizde rakamli degil normal o kafalari degistirebilirmiyiz acaba yoksa komplemi degistirmek gerekiyor petekleri ? bilginiz varmi.

@imlegen hocam su saati gibi olanlardan ancak 90 daire var binada oyle aylik birakicak cinsten bi durum olsa kimse kalmaz diye dusunuyorum olay cikar okadar absurt bi rakam karsiliginda.

@antivir-US hocam nedesen haklisin benimde aklimdan ayni seyler gectigi icin arastirmaya basladim. Yonetimdeki elemanlari tanimiyorum ancak kapici bu islere bakiyor ve acayip cakal bi tip yonetimle kendi faturalarini bize pay ettirip bedavadan takiliyor olmalari icten bile degil gibime geliyor. ilk faturada elime gecsin zaten cok detayli bir sorgulama yapicam nasil bu faturanin cikarildigina dair.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Çok boktan bi sistem bizim sitede denendi yönetimden bazı çakallar kendi dairelerine çok düşük ücretler çıkartmışlar.

Petekleri kapalı hiç kullanılmayan binaya fatura çıkardılar felan.Sistemin kuruluş amacı herkez yaktığını ödesin'di.

Sonuçta patladı mahkemelik olunca  iptal edildi.

Şimdi gelen fatura 28 daireye eşit  bölünüyor alan memnun veren memnun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Valla enişte iki ay 500+ civarı ödeme yaptı direk evi değişti. Ankara çat ayazında. Adam daha hiç öyle bir fatura ödememiş.

Buradaki dikkat edilmesi gereken evin büyüklüğü bakısı ara kat mevzusu yalıtımı vs vs.

Bizde iki bina tek ısı merkezi kaskat sistemli 44+44 daire var. Kışın 2 farklı doğalgaz faturası gelir. Biri ev ısınma diğeri evdeki sıcak su.

Her ay Liste asılır dairelerin kullanım miktarı ve fatura fotokopisi. Herkes görür.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Valla enişte iki ay 500+ civarı ödeme yaptı direk evi değişti. Ankara çat ayazında. Adam daha hiç öyle bir fatura ödememiş.

Buradaki dikkat edilmesi gereken evin büyüklüğü bakısı ara kat mevzusu yalıtımı vs vs.

Bizde iki bina tek ısı merkezi kaskat sistemli 44+44 daire var. Kışın 2 farklı doğalgaz faturası gelir. Biri ev ısınma diğeri evdeki sıcak su.

Her ay Liste asılır dairelerin kullanım miktarı ve fatura fotokopisi. Herkes görür.

ev fazla buyuk degil 2+1 80m2 civari arakat bati cephesi isi yalitimi var binada yeni bina 500 cok ucuk bi rakam oyle bisi gelirse bende kafayi yerim gibi :)

her ay liste asilmasi cok mantikli eger boyle bir uygulama yok ise yonetimle konusucam bu konuyu uygulamaya gecirsinler seffaflik acisindan cok iyi.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Hocam kombinin markasi neyse git servise tasarruf hakkinda bilgi gorusu yap derim.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

tek cümlede şunu söylerim; devletin kontrolünde olmayan, yani ilgili bir kuruma götürdüğün cihazın kalibrasyonu yapılamıyorsa o işte her pislik döner.

Daha açık yazayım. Elektrik sayacından veya su sayacından mı şüphelendin, götürüyorsun bir devlet kurumuna(hatırlayamadım hangisiydi) dilekçeni veriyorsun test ediliyor ve sana sonuç söyleniyor. Ama bu cihazların bildiğim kadarıyla kalibrasyon ayarları falan yok, Yazılımı devlet kontrolünde değil. Yazılımı sadece üretici firmanın ve sayaç okuma yapan firmanın elinde. Böylelikle sana ay sonu isterlerse 1TL, isterlerse 1000TL fatura çıkarırlar. Yani istedikleri kişiye kıyak yaparlarken istediklerinin de amına koyuyorlar.

Bu işte çok sahtekarlık dönüyor, internette ısıpay ölçer şikayetleri diye araştır neler çıkar karşına, herkes mahkemelik. Bizim eski apartmanda da vardı(peteğin üstüne takılanlardan), eski dememin sebebini anlamışsındır, işte bu pay ölçer yüzünden eski apartman oldu. Terketmek zorunda kaldık orayı. Bazılarına ay sonu 100tl fiyat çıkarken biz 400 den aşağı kolay kolay düşüremiyorduk. Bizim kat kuzey cephe son kattı. Bu iş özel sektör kontrolünde olduğu için adamlarla gidip anlaşıp düşük ücret çıkartanlar oluyor. Bizim apartmanda yönetici bozuntusu piç büyük ihtimal adamlarla anlaşmış(o bela etti zaten başımıza bu işi) zorunlu sabit ücret 35 TL iken bu o.çocuğuna 40 tl fatura çıkardı. Komşuluk ilişkileri acayip bozuldu, herkes menfaatçi oldu. herkes birbrinden uzaklaştı, gruplaştı....daha neler neler.

belki sizinki kalorimetredir, onun işleyişi daha farklı fakat bu ülke öyle bir bozuldu ki, rüşvetin açamayacağı kapı kalmadı. Bilmiyorum ama dikkatli olun. Bu iş babamı borca sokup yeni bir ev sahibi yaptırdı. Geride kalanlara inat satmadık evi, emekli olup kredi çekip ev aldı babam.

Adam resmen özetlemiş herşeyi. Bende oturdugum tokinin payölçer sistemini yapmış şirketin sahibine kadar ulaşıp (o ay hesapladıgım 400-420lira gibi bir tutar gelme ihtimalini) ile görüştüğümde halledeceğini söyleyerek, o ay 140lira gibi bir fatura ödedim. (artık bloktaki diğer komsular hakkını helal etsin) Bu toki ile alakalı bu tarz şirketleri araştırdığınızda genelde bayraktar grubu çıkıyor arkasından, bu sebeple kesinlikle tokide oturuyorsan ve faturalarının yüksek geldiğine inanıyorsan kesinlikle dakika durma, kimse ile uğraşma arpa boyu gidemezsin. Herkes yükünü sırtlamış ve inan dönen çarka çomak sokmaya çalışanlar için çoktan önlem alınmış.

velhasılı kelam takip et bak ay sonu tadın kaçmasın.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

kaloriferler yanmaya başladımı ya. 

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

insan s*kmenin ne kadar farklı yolları varmış.

ben de kaldım merkezi ısıtmalı evde. istisnasız her daire sabit ücret olarak 5-6 ay 200 lira aidat veriyorduk, yarın yokmuşçasına yanıyordu. 2 sene kaldım orda. üstüme yorgan çektiğimi hatırlamam :)

..
Toplam Hit: 1859 Toplam Mesaj: 20
dogalgaz merkezi sistem