folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Mersinde Evler Niye Ucuz ? Çanakkale Bursa Tekirdağ ... Türkiye Konut Fiyatları Hakkında

Mersinde Evler Niye Ucuz ? Çanakkale Bursa Tekirdağ ... Türkiye Konut Fiyatları Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

soru net ve basit..

hiçbirine gittim gördüm analiz ettim değil sadece karşılaştırınca bazı fiyatlar çok tuhaf geliyor

tamam evin içi güzel değildir yaşı (20 yıllık) fazladır  konum olarak iş yoktur super değiller falan değil neticede benzer para ve güzellikte  olmalarına rağmen. denizin dibince birçok ile göre daha ucuz olmasının bir sebebi var mı . buralar niye gelişmiyor

ama yinede kıyı şeridi birçok ile bakıyorum

ve karşılaştırma yapınca şöyle bir sonuç çıkıyor.    ortak bir standart birşey belirledim

mesela 2+1 / 250.000 tl konum olarak merkeze ve  denize yakınlık diyelim

ve çıkan ilk ortalama iyi  ilanlara bakıyorum.... bu arada konumlarına lütfen bakın.

sadece mersin değil     çanakkale gelibolu,      bursa gemlik,   

İzmir

CADDE ÜZERİ KACIRILMICAK FIRSAT DAİRE - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 973613434

muğla 

Bodrum İslamhaneleri SATILIK 2+1 - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 962021711

antalya

VARSAK KARŞIYAKA AYDOĞMUŞ MAH. GİRİŞ SIFIR ve 1 kat SATILIK - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 921374365

aydın

Efe Emlak'tan Konak Mahallesi'nde Satılık 2+1 Daire - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 938502204

mersin

MERSİN PORTAKAL EMLAK'DAN DAVULTEPE ÇALTANA SİTESİ ACİL SATILIK - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 943769124

çanakkale

*Gelibolu Kordon'da, Denize 50 METRE Mesafede, Masrafsız Daire* - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 959295056

mesela tekirdağın içinden değil ama çanakkale yolunca denize sıfır onlarca ev var

Barbarosta Satılık Deniz Manzaralı , Doğalgazlı 2+1 Daire - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 967991358

istanbul:

DÜZ GİRİŞ KAŞIKÇI SOKAK SATILIK 2+1 250.000 TL - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 973125245

ve son bursa gemlik

KÖRFEZDEN ORHANİYE MAH. DENİZ MANZARALİ SATILIK DAİRE - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 966435085

sizin favori yeriniz neresi :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Favori yerim Antalya Konyaaltı olur

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Mersin için konuşuyorum. O fotoğrafta gördüğün gibi değil olay.

Zaten ilandaki evde beş para etmez. Fırtına çıksa yıkılacak yer orası.

Para eden ev değil, Denize az yakın olması.

Mesela bu merkezi konum Mersin marinanın dibi evleri yaşlı ama güzel ve nezih

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-eskizden-kasim-ekenlerde-satilik-full-yapili-daire-942807911/detay

siberturq tarafından 14/Kas/21 19:36 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    siberturq bunu yazdı

Mersin için konuşuyorum. O fotoğrafta gördüğün gibi değil olay.

Zaten ilandaki evde beş para etmez. Fırtına çıksa yıkılacak yer orası.

Para eden ev değil, Denize az yakın olması.

Mesela bu merkezi konum Mersin marinanın dibi evleri yaşlı ama güzel ve nezih

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-eskizden-kasim-ekenlerde-satilik-full-yapili-daire-942807911/detay

haklısın da fiyat

3.650.000 TL

benim bu kadar param olsa ülkede durmam :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Bende de yok sıkıntı değil 😁

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ya olay arz talep meselesini geçeli çoooook zaman oldu

saçma sapan . kimsenin aklının ermediği. sadece eriyormuş numarası yaptığı 1 hal aldı 

mesela o 3.650.000 ev 

ya onu alacağına araba ile 15 -20 dk şehir dışında  2-3  dönüm arsa al .

ev  yap 500metrekare  ...1.000.000 tl 

içi daya döşe 1.000.000 tl

yap kendine . yap yaaa . sokayım marina manzarasına . .... 

çocukların deliler gibi oynaya oynaya büyüsün 

ama zevkler ve renkler  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek

Antalya için konuşayım , varsak şehire uzak bir yer. Ayrıca ilandaki yer giriş kat.

Mersinde sahile yakın yerler ancak eskiyse veya giriş katsa ucuzdur. Giriş katı da soyarlar senede 2 kere falan :)

Antalya ve Mersinde f/p yer bulmak baya zor diğer illeri bilmem.

Nec mora, nec requies
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Mersin den örnek verdiğin Çaltana sitesi Mersin in eski yazlık sitesi olup artık şehrin içinde kalıp denizi girilemeyecek kadar kötü Suriyeli ve kötü kadınların barzoların bulunduğu site durumundadır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Her şehrin semtinde fiyatlar değişken.

İstanbul için konuşacak olursam Etiler vs Tarlabaşı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

2020 ekimde pendiğe taşındım, taşınırken türkiyenin her yerinde uygun fiyata bir sürü güzel ev bulmuştum.

mesela izmit merkeze arabayla 20 dk mesafede 2 katlı bahçeli müstakil ev vardı villa gibi. 1200 liraydı kirası.

istabuldan çok uzaklaşmak istemediğim için pendikte site içinde 1200 liraya bi ev tuttum. 

geçenlerde forumdan bi arkadaşa ev bakmaya başladık, türkiyenin neresine gidersek gidelim hala makul bi fiyata güzel ev yok. her şey uçmuş. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

gemlik deprem adına hasarlı bir bölge. hatta gemlik'i taşıma projesi filan vardı. farklı bir bölgeye yeni evler yapılarak. ne oldu ne bitti bilmiyorum. o yüzden o kadar ucuz.