folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Meslek Liselilere Üniversite Müjdesi

Meslek Liselilere Üniversite Müjdesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Buna okuldan mezun olan herkezi alacaklarını sanmam. Diploma notuna bakılacaktır. Yoksa adam 4 yıllık bitireyim die 2 yıllığı zorda bitirse gelir, girer. Bu konuda detaylı bilgisi olan varmı. Giriş koşulları nelerdir ?

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bu sene olmaz kanımca. seneye belki. oda yökün temelleri değiştirildiğinde :))) bilakis bazı engeller kalktığında :)

yök derki : hass*ktir der bu konuya. ama tbmm den yasa bi geçsin bal gibi olur.

henüz mezun olmadım :) bitiyo bu sene 2 ders var eğer seneye olursa 4 yıl okurum valla  

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arahman
    arahman's avatar
    Erkek

çok saçma bişi olursa da seneye değil baya zaman alır  

Agrasif miyim neyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inalbora
    inalbora's avatar
    Erkek
    yaa arkadaşlar ne konu bence şudur: tef mezunu bilgisayar öğretmenliği harici ataması olmuyor ve bisürü teknik eğitim fakültesi her sene yüzlerce öğrenci alıyor.. bu teknik eğitim fakültelerini kapatarak yığılmaları azaltacaklar. çünkü sadece marmara ve gazi tef kalacakmış..binlerce atama bekleyen tef mezunu insan var.. bu insanların çuğalmasını azaltmak için o fakültelerin ismini teknik eğitim yerine ''teknik bilimler fakültesi '' olarak değiştirerek  '' öğretmen olduk atamamız yok''  tepkisini azaltamktır... yani işsiz teknik öğretmenlerin yerini işsiz teknik bilimciler alacaktır..elimizdede askerliği kısadönem yapmak gibi bir artı avantaj kalacaktır... bide meslek yüksek okulu mezunlarının girmiş olduğu dgs puanları 3-5 puan düşer.. dgs ile öğrenci alımları artacaktır yani. çünkü dgs ile her okul ortalama 3-5 kişi alıyor, olay bu sayının arttırılmasıdır..tabi dolaylı olarak dgs puanlarının düşmesidir..bence yinede askerliğin 9 ay kısalması bakımından düşünürsek, okumaya değer..

imzam yok..parmak bassam olur mu ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

Landet bunu yazdı:
    -----------------------------
    hacı ben bı bok anlamadım suan meslek lısesınde son sınıftayım bu sene oss ye gırcem  bu habere goren ben o denılen yerelerede sınıavlamı gırcem yoksa sınvsız yatay gecısmı olcak :S

evet bu soru benimde kafama takıldı simdi ben de bu sene mezun oldum bu  yeni sistemde 2 senelik gibi  sınavsız mı olacak yoksa 4 yıllık diye sınavla mı girilecek onu anlamadım ayrıca bu tam ne zaman  yüyrlüğe girer yani girersede ben bu olaydan yararlanabilirmiyim yeni mezunum sonucta birde 4 yıl okuduktan sonra  teknik öğretmen  olabilirsin ama  zaten  teknik öğretmen ataması olmuyor  o yüzden  bu sistem  pek bi ise yara gibi gelmiyor bana :S???

Nev-i Şahsına Münhasır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    X-KuLL
    X-KuLL's avatar
    Erkek
    Benim şimdi merak ettiğim mühendislik açılmadı dimi sadece öğretmenlik mi bide bu mühendisliğe girmemiz için koyulan engel tam olarak ne :S benim eml mezunuyum mühendiliğe girme şansım sıfır mı zor mu ? Bunların cevaplayndan ALLAH razı olsun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    X-KuLL bunu yazdı:
    Benim şimdi merak ettiğim mühendislik açılmadı dimi sadece öğretmenlik mi bide bu mühendisliğe girmemiz için koyulan engel tam olarak ne :S benim eml mezunuyum mühendiliğe girme şansım sıfır mı zor mu ? Bunların cevaplayndan ALLAH razı olsun
    öss den girebilmen hemen hemen sıfır.2 yıllık kendi bölümünün üstünü okuyacaksın sonra dgs ile mühendisliğe gireceksin.eğer çalışırsan kolay fakat ortama uyarsan zor :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dunyahali
    dunyahali's avatar
    Erkek
    ohh be ii oldu bende babalar gibi 4 yıl üni okuyabillecem .d

DiBe VuRmAyA bİrAz DaHa Az KaLdI..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek

ALIN SİZE KAYNAĞINDAN SONUÇ

Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri Açma Kararı İle İlgili Açıklama

Yükseköğretim Kurulu’nun 11 Temmuz 2007 tarihli Genel Kurul Toplantısında;

.. Afyon Kocatepe, Batman, Cumhuriyet, Dumlupınar, Düzce, Fırat, Karabük,
    Karadeniz Teknik, Kırklareli, Kocaeli, Mersin, Muğla, Pamukkale, Sakarya, Selçuk,
    Süleyman Demirel Üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde
    bulunan Teknik Eğitim Fakültelerinin, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesine
    dönüştürülmesine,
    .. Çankırı Karatekin, Ege, Gaziantep ve Uludağ Üniversiteleri bünyesinde Uygulamalı
    Teknik Bilimler Fakülteleri kurulmasına,
    .. Gazi Üniversitesi ve Marmara Üniversiteleri bünyesinde yer alan Teknik Eğitim
    Fakültelerinin, meslek liselerinin öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere eğitimine
    devam etmesine ve bu iki üniversitede, Teknik Eğitim Fakültelerinin yanında,
    Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültelerinin kurulmasına

karar verildi.

Böylece, 23 üniversitede, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesinin kurulması ve iki
    üniversitedeki Teknik Eğitim Fakültesinin işlevini sürdürmesi kararlaştırılmıştır.

.. Hazırlığı 2 yıldan beri devam eden ve gerekçesi, YÖK tarafından Şubat 2007’de
    yayımlanan “Türkiye’nin Yükseköğretim Stratejisi” raporunda açıklanan çalışma, meslek
    lisesi çıkışlılara, alanlarının devamı niteliğinde 4 yıllık lisans programlarında okuma
    imkanı vereceği gibi, önlisans düzeyinde eğitim yapan MYO çıkışlılara, dikey geçiş
    sınavı yoluyla, 2+2 (lisans tamamlama) fırsatı da getirmektedir.
    .. Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri, iş dünyasının taleplerine uygun nitelikte, lisans
    düzeyinde eleman yetiştirmek üzere, uygulama ağırlıklı eğitim yapacaktır.
    .. Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültelerinin, öğretmenlik alanlarına uygun programlarını
    bitiren öğrenciler, öğretmenlik formasyon eğitimi alarak, öğretmen olma haklarından
    yararlanabileceklerdir.
    .. Mevcut Teknik Eğitim Fakültelerinin yeni yapıya dönüştürülmeleri ve bunlara ilave
    olarak, aynı isimle 6 yeni fakültenin açılması, ilgili kararın yasalaşmasından sonra
    gerçekleşecektir.
    .. Kararın yasalaşması durumunda, Teknik Eğitim Fakültelerinde okuyan öğrenciler
    eğitimlerini, girdikleri statüde sürdüreceklerdir.

kaynak: www.yok.gov.tr/duyuru/uygulamali_tek_fak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek

teşekkürler çok saol bu haberi verdiğin için

ama bir sorum olcak ben eskişehir türk telekom anadolu teknik lisesinde okuyorum seneye öss ye giricem marmara üniversitesi telekomunıkasyon öğretmenliği isteyorum şimdi bize ne gibi bir kolaylık sağlandı

ACABA MESLEK LİSESİ ÇIKIŞLILAR İÇİN KAT SAYILARIMI YÜKSELTTİLER? ALINTI YAPIP CVP VEREBİLCEK ARKADAŞ WAR MI?

İmzaya Gerek Yok Adım Yeter..
Toplam Hit: 3904 Toplam Mesaj: 23