folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Microsoft Tarafından Adresimize Gelen Mektup !!!!!

Microsoft Tarafından Adresimize Gelen Mektup !!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sonsabah27
    sonsabah27's avatar
    Erkek

Selamun aleyküm...

Çalıştığım büroya microsoft tarafından bir mektup geldi... mektup aşağıda kaçak işletim sistemi ile alakalı ama bize kullandığımızı iddaa eden bir yazı değil...

KULLANIYORUZ  tabiki :) 

nedir bu işin aslı astarı bir sıkıntı olur mu bizim için...  oem satılan lisanslar var onlardan alsak yasal olur mu??

http://i.imgur.com/fxsXhqH.png

sonsabah27 tarafından 17/Kas/15 11:22 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

bu lisans olayları bana ters. koskoca Microsoft 'un artık bu işleri bırakması lazım. veriyo'san servisini, al parasını; fii tarihinde yazdığın bi' yazılım için para isteme be mübarek. bak ne güzel "Platform, Infrastructure vb.. as a Service" ler felan çıktı, senin koskoca Azure'n var, bırak yani. ha mp3 için milletin peşine düşmüşsün ha lisanssız bi' yazılım için, aynı şey. yapılmışsa ve dağıtılmışsa public olmuştur artık, evrimi yavaşlatmanın anlamı yok. isteseler önlemini de alırlar ama bilerek almıyorlar ki milletin ayağı alışsın, yüklesin, sonra biz tepelerine binelim'in peşindeler.

kusra bakma hocam, içimi döktüm biraz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Aydın aydın hukuk bürosu ziyaretinize gelir :) 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Beyler outlook kullanip firma mailinizi de entegre ederseniz kullandığınız tüm kaçak yazilimlar sizi enseler.  Microsoft,  adobe, cad programlari başı çeker. 

Cad programlari acir genelde, kullanim oraniniza göre enseler. Bakar adam ayda yilda bir kullaniyor,  ellemez fazla. 

Ben freelancer çalışıyorum,  firewall vs her bir halt da var.  Amma velakin bu işten para kazandıkça lisans almaya özen gösteriyorum. Ha gidip office programının business olanini almiyorum,  öğrenci ve ev için olanini alıyorum,  en azindan savunacak tarafi var. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sonsabah27
    sonsabah27's avatar
    Erkek

bi çıkar yolu söyleyin....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    sonsabah27 bunu yazdı

Envanterini hazırla, adamlara erkenden mail at.

Başıma gelen olay.

http://www.tahribat.com/forum/microsoft-lisanslama-hk-198827

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sonsabah27
    sonsabah27's avatar
    Erkek
    UTHO bunu yazdı
    sonsabah27 bunu yazdı

Envanterini hazırla, adamlara erkenden mail at.

Başıma gelen olay.

http://www.tahribat.com/forum/microsoft-lisanslama-hk-198827

eyvallah mürid.. okudum... yalnız ben dediğim gibi kutulu işletim istemi almaya kalksam pahalı geliyor...

oem şeklinde 35-40 tl ye lisans satışı var onlardan alsak olur mu??? bunu bi aydınlatsanız çok sevinirim...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Muhtemelen fatura sorarlar hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bu iş microsoft göt yalayıcılarının elinden çıkmış bir olay.

o göt yalayıcılarına faturalarını gönderip kurtulmaya çalışacaksın. 

onlar lisans denetimi yapan sözde yan bayyi ama tamamen göt yalayıcısı.

sakın networke yazılım kurmalarına izin verme. A.directory yok benim sistemimde de. size sadece faturalarımı göndereceğim de.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam şirketlere en uygun 5pc'lik open lisans + office.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

Konu biraz baltalanmış. Bu sebepten bende az biraz içimi dökeyim.

Yazılım satan şirketler bile kaçak program kullandığı bir ülkedeyiz.  Ben kaçak işinde çok fazla karşıyım.

Çocukluğumdan beri savunduğum birşey var ki sanki yazılım firmaları yavaş yavaş dediğime geliyorlar sanırım ki o da; ucuz yap sürümden kazan. Şimdi mesela 2 yıllık 3 kullanıcılı Trend micro virüs programı kullanıyorum, yıllık kullanıcı başı yaklaşık 15TL e geliyor.

Kimse bu rakam için crack kullanmaz diye düşünüyorum. Ucuz olsun herkes lisanslı kullansın.

Not: Bir programdan bahsettim sadece yalnız win10, office 2016 vr hatta 2 tane Cad programı da dahil olmak üzere tüm kullandığım programlar lisanslıdır. Lisanslı program kullanma taraftarıyım. Sonuçta emek ve hak işi. Program sahipleride adam gibi ucuza vermesi lazım. Bence sürümden daha çok kazanırlar.

Not 2: PDF düzenleme programı için, yasal olarak ücretsiz program bulamadım var mı bildiğiniz program? veya fiyatı çok uygun olan PDF düzenleme programı önerisine ihtiyacım var.

Bolvadinli tarafından 17/Kas/15 16:43 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2543 Toplam Mesaj: 17
microsoft windows7