folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Mirc"De Karsıdakinin Kim Oldugunu Öğrenmek?

Mirc"De Karsıdakinin Kim Oldugunu Öğrenmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freeman_tr
    Freeman_tr's avatar
    Erkek

Aslında bu işi biraz karıstırp bulabilirdima ama biraz tembellik yapıp foruma yazayım dedim.
    Burada ben elbetteki karsıdaki kişinin nufüs cüzdanı bilgilerini elimize dökecek bilgileri değil nereden baglandıgını bilmek gibi konuları merak ettim.Bazı serverlarda herkesin bildiği gibi /dns komutu ile karsıdaki kişinin ipsini ögrenebiliyoruz.Ancak merak ettiğim sey bu kişinin ip numarasından hangi ilden ve yahut hangi ülkeden baglandıgını öğrenebilirmiyiz.Nasıl bu konuyu arastırırız.
    Ayrıca baglantı koparılıp tekrar baglanıldıgında ip nosu değişiyormu.Sanıyorsam ttnet"in verdiği hizmette ip numarası her baglantı sırasında değişiyormus.Yani bir kişinin ipsini ögrensek dahi baglantısını koparıp tekrar bağlandıgında elimizde bir hiç olmuş olacak.Kişinin bilgisayarında firewall progları yoksa bile elimizdeki ip hiç bir işe yaramıyor olacak.
    Tek işe yarayan sey /whois komutu cektiğiniz zaman.Kişi ident"ini değişmeyen biri ise her girdiği zaman whois komutu ile uzantının basındaki kısaltmadan en azından kim olabilecegini tahmin edebiliriz.Bu da tabiki daha önceden o kişiyle irc üzerinde konuşmuslugumuz varsa ve whois bilgilerine bakmıssak mümkün.Zaten tanıdıgmız birinin bilgisayarınada girip karıstırmak istemeyiz herhalde.
    Problem bir kacı yukarda yazılı,bazı yazdıklarım yanlıssa düzeltirsiniz.
    Hadi saglıcakla

Ne Mutlu Türküm Diyene!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    merhaba dostum... öncelikle tembellik ettiğin için seni kınıyorum... v.s v.s v.s

evet o kişinin ip numarasından hangi ilde olduğunu öğrene bilirsin tabi ip numarasını bulabilirsen ki yeni çıkan IRCD yazılımlarında IP adresleri gizleniyor.. varsayalım ki ip numarasını biliyorsun

Visual Route adlı program sayesinde kişinin dünya üzerindeki konumunu görebilirsin... başka bi sorun yoktu herhalde...

Not: Kendini aşmaya bak tembellik ederek biryere waramassın...

The turth is somewhere over there
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freeman_tr
    Freeman_tr's avatar
    Erkek

Sagol SySTemOfaDowN ;

Kardeş tembellik etme demişsinde ben zaten ettiğimin farkında oldugumu yazdım,biraz acelem vardı hemen foruma yazayım cevap gelirse ugrasmadan ögrenirim dedim,yoksa merak ettiğim seylerde arastırır bulurum bir sekilde.

Hazır sizleri bulmusum bir sorum daha var,Su dinamik ve statik ip olayı hakkında bilginiz varmı? gerci isimlerden insan az cok bir sey cıkartıyor ama tam olarak nedir bilmiyorum.Ben biraz bakınayım öğrenirsem sizede yazarım.Ayrıca yukarda ttnet'te baglantı koparılıp tekrar baglanıldıgında ip numarasının değiştiğini duydugumu yazmıstım.Ev kullanıcısı olmadıgım icin kendim arastıramıyorum,bu söylenenler dogrumu diye merak ettim.
    Saglıcakla kalın

Ne Mutlu Türküm Diyene!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    dinamik ip : sabit ip demek
    statik ip : değişken ip dir...

ttnet te ve bütün ISS lerde bağlantı gidip geldikten sonra ip değişir..

fakat kablo net te ip isteğe göre değiştiriliyormuş herhalde yani ya statik yada dinamik olabiliyormuşş herhalde bi bilgim yok yalan sölemeyeyim...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    climboy
    climboy's avatar
    Erkek
    ya arkadaşlar her şey güzelde, sonuçda mircden aldığımız ip numaraları : "s9fph-95em15nb" şeklinde falan oluyor. bu numara r3x gibi bir programda işimize yaramaz öyle diilmi? peki biz bu ip numarasını yani şifreli ip numarasını çözüp gerçek numarayı nasıl görebiliriz?

No Micros~1. Free Kevin. Yes GNU Linux....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    humzz... r3x te o tür ip ler işine yaramıyor daha doğrusu IRCD yazılımı tarafından gizlenmiş ip yi daha çözen kimse yok :) gizlenmiş ip leri sadece IRCop ServicesAdmin NetAdmin gibi üst düzey yöneticiler görebilir.. işte böle çözebilen olursa nasıL yaptığını açıklasında bisde öğrenek:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ulan eskiden ne kolaydı bu işler /dns nickname yazdık mı kapardık ip'yi. gerisi telnet vs. programlar ile gelirdi zaten. Şimdi herşeyi zorlaştırıyorlar.
    Bu arada bugün nostalji rüzgarları esiyo benim etrafımda, kaptırdım gidiyorum eskilere...

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ya bu arada tt.net te ipyi sabitleme şansın var ama diğerlerinde bu işlem daha zor. Kablonet hakkında söyledikleriniz de doğru. Ayrıca firewall olmasa bile mevcut sistemler yeterince koruma görevi görüyor zaten internette. Ama buna rağmen bir çok sistem sizin ona saldırmanızı beklemekte boş boş. Windows işletim sisteminin hâla kapatılamayan yüzlerce açığı buna müthiş olanak sağlıyor. Misal: Windows 95 kullanan insanların internete girmesini bile tavsiye etmiyorum.
    Bir de arkadaşlar /whois komutu bana eski bir programı hatırlattı. Şimdi nereden bulunur bilmiyorum ama ip numarasını ele geçirdiğiniz bir adamın evinin adresini ve telefon numarasını veren bir program yaklaşık bi 3 yıl önce çok modaydı internette. Bulursanız onu da gönderin bana

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cany
    cany's avatar
    Erkek
    herkeze merhaba Visual Route hakkında sorum var arkadaşlar ya ben ıp yazdığımda yanlızca ankara yı gösteriyoo haritada başka bi ryer göstermiyoo aslında anakara değil istanbul olmalıı ama neden?? bu programla ilçe görme şansıda varmı arkadaşlar ??
    yardım ederseniz sevinirm kolay gellsin herkeze
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    cany bunu yazdı:
    -----------------------------
    herkeze merhaba Visual Route hakkında sorum var arkadaşlar ya ben ıp yazdığımda yanlızca ankara yı gösteriyoo haritada başka bi ryer göstermiyoo aslında anakara değil istanbul olmalıı ama neden?? bu programla ilçe görme şansıda varmı arkadaşlar ??
    yardım ederseniz sevinirm kolay gellsin herkeze
    -----------------------------
    yazdığın ip ankaradandır mesaja 207.218.239.232 bu ip ye bakarsan Londra da görürsün.. İlçe olarak göstermiyor Ülke / İl olarak gösteriyor...umarım
    yardımcı olabilmişimdir..

saygılar sevgiler hörmetler...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    day_walker
    day_walker's avatar
    Erkek
    merhaba arkadaslar bu ıp numarasından karsı adres bulma programların dan bır tane de ben onereyim Neo TracePro yanlız ıp deıl bır ınternet adresının server rinin ıp snı de verır ve ayrıca kapı numarası dahıl tel numarası verdıgı zaman da oluyor ama su varkı kesın olarak bıldıgınız bır ıp yı baska bır ulkede cıkara bılıyor bır ıp numarası sana ulasıncaya kadar kaç tane deısık server lerden sana ulastıgını da soluyor
    her keze kolay gelsın

___şeytan' da benden ögrendi __ben kim miyim___ iblisin hocası
Toplam Hit: 18635 Toplam Mesaj: 34