folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Mirc"De Karsıdakinin Kim Oldugunu Öğrenmek?

Mirc"De Karsıdakinin Kim Oldugunu Öğrenmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    No_MeRCy
    No_MeRCy's avatar
    Erkek
    ip adresini bulduysan www.ripe.net adrese gir ordan whois de bir butaon war ip oray aynenyaz sona ordakı uzun cubuk a bas osana bilgileri werir.

"Parmağımla insanlara yıldızları gösteriyorum, onlar parmağıma bakıyorlar"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OneiL
    OneiL's avatar
    Erkek
    ArkadasLar bence hiç uğraşmanıza gerek yok direkt il kanallarına girin.Genellikle İl Kanallarındaki opların /Whois ine Bakın.Çıkan Ip Lere Gore Düzenleme Yapın.Bulursunuz. Başarılar..

Selam Ben Mustafa.Nickimin Anlamı Sexi Ve Çekici Erkek Demek Ve Aynı zamanda Da Basketci OneaL in TürkÇe VersioN u OneiL :))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SLYSPY
    SLYSPY's avatar
    Erkek
    bu neo tracepro nun tam sürümünü bulabilecegimiz bi site varmi yada crackini varsa sevinirim

Master of the Database
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SLYSPY
    SLYSPY's avatar
    Erkek
    neo trace crack lazim yada ilgili site tsk

Master of the Database
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OneiL
    OneiL's avatar
    Erkek
    /dns nick :()) Kolay Gelsin

Selam Ben Mustafa.Nickimin Anlamı Sexi Ve Çekici Erkek Demek Ve Aynı zamanda Da Basketci OneaL in TürkÇe VersioN u OneiL :))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Ya bde ben biş sorayıö

şimdi ankarada cafede serverda turkojanıp serverı kurulu ama bewn evimden ulaşamıyom sizce sebep nen olabilit

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SLYSPY
    SLYSPY's avatar
    Erkek
    /dns sana proxy önü ipyi verir gercek ip görünmez

Master of the Database
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eiNsteiN
    eiNsteiN's avatar
    Erkek
    Şimdi arkadaşımız IP'den başlamış mevzuya fakat konu nerelere ilerlemiş. Benim söyleyeceklerim de bir miktar eklemek olacaktır.

Dial Up internete giren arkadaşlarımız yani bir ISP'den çevirmeli bağlantı ve şifre ile internet erişimi yapan arkadaşlarımızın IP numaraları her girişlerinde sürekli olarak değişir. Fakat bu değişim tüm ISP'lerde belirli bir aralıktadır. Yani nasıl olsa değişiyor IP'm diyerek bulunduğunuz aralıktaki tüm IP'lerinizin sicili ile oynamayın derim. KabloNet abonelerinin de isteğe bağlı olmak üzere static IP alabildiklerini biliyorum. Bunun sebebi KabloNet kullanıcısının bir server kurması, belirli bir IP'den hizmet vermek istemesi v.b. şeyler olabilir. Ancak böyle bir başvuru söz konusu değilse kablonet'de de değişken IP kullanmak kolay. Kablo Modeminizin güç baqlantısını kesip 5 dk bekleyin. Bu süreçte ana makineden eski IP'niz düşecektir. Sonra geri takınınız Status Işığı sürekli yanar hale geldiği anda yeni bir IP almışsınızdır.

Gelelim IRC Sunucularında Mask adını verdiğimiz değiştirilmiş gizlenmiş IP'lere. Bunlar o sunucu içerisindeki tanımlamalar haricinde hiçbir halta yaramazlar ki zaten sunucuda da bir yetkiniz yoksa sunucu içerisinde de hiçbir iş görmezler. Peki ne yapmışlar bu IP'leri çözmek için? Benim bildiğim 6'lı 8'li 10'lu logaritmalara göre Mask'lanan bu IP'leri çözmek için manuel olarak senelerimizi versek yine de başaramayabiliriz. Ancak bir program ile bunu başarabildiğini düşünen arkadaşlar için http://www.cigicigiteam.net/unmaskv2Windows.zip linkini verebilirim. TR IRCD'ler için IP'leri çözümlüyor-muş...

Krala seLam, Damara Devam...

"eiNsteiN"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    b3ckh4m
    b3ckh4m's avatar
    Erkek
    eiNsteiN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Gelelim IRC Sunucularında Mask adını verdiğimiz değiştirilmiş gizlenmiş IP"lere. Bunlar o sunucu içerisindeki tanımlamalar haricinde hiçbir halta yaramazlar ki zaten sunucuda da bir yetkiniz yoksa sunucu içerisinde de hiçbir iş görmezler. Peki ne yapmışlar bu IP"leri çözmek için? Benim bildiğim 6"lı 8"li 10"lu logaritmalara göre Mask"lanan bu IP"leri çözmek için manuel olarak senelerimizi versek yine de başaramayabiliriz. Ancak bir program ile bunu başarabildiğini düşünen arkadaşlar için http://www.cigicigiteam.net/unmaskv2Windows.zip linkini verebilirim. TR IRCD"ler için IP"leri çözümlüyor-muş...

Krala seLam, Damara Devam...
    -----------------------------

dostum teklan serverinda bu komut çalışmıyor /dns nick komutu Unable to resolve TeKLAN.7AA7A32DA26EA.TR
    hatası weriyor.ayrıca yukarda yasılı cigicigi linki de çalışmıyor.bu bahsi geçen programı başka nerden bulabiliriz?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    b3ckh4m
    b3ckh4m's avatar
    Erkek
    http://www.core.gen.tr/projeler/unmask/

adres bu.ben sordum ben buldum yine :)
    orda kullanım da analtılıyor.masked ipler için(saklanmış ipler için[örnek:teklan serveri] kolay gelsin.
Toplam Hit: 18626 Toplam Mesaj: 34