folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Mobil Uygulama Yazıcak ? Bütce 3000Tl.

Mobil Uygulama Yazıcak ? Bütce 3000Tl.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Apple store de Tinder uygulaması var onun aynısının tr ye uyarlanmasını ıstıyorum ek olarak Gold uyelık ve vip uyelık olucak arkadas ekleme olucak. Kontrol edermısınız 45 bın tl+kdv edılecek ne var.. freelancer de bıle adamlar 3000$ a yapıyor.. şaşirmiş amk gelmiş 45 bin tl istiyor.

fiyat normal'e yakın bence. Ne var yazsak burdan köye yol olur cidden.

hocam ne normali yapma boyle :D adamlar 3000$ a yazıyorlardi diyorum.

işte ne yazık ki en düşük teklif asıl teklifin referansı değil, ben iş gücüne ve muhattap olunacak teknik kısımlara birde firma ve ünvan sahibiyse ona bakarak normal diyorum. 3000$ veren freelancer hintlisidir, freelance'in de kötü yanı destek almak sıkıntıdır, tabi alabilirsen.

iOS cidden masraflı ve uğraşlı androide göre.

45 bın tl verecek olsam gider okey poker tarzı oyunlar yazdırırım bıraz mantık aramak lazım 45 bını ısterken

pokeri bilmemde okey o kadar etmez. daha neler isteniyor bir bilsen, piyasa biraz keskin bıçakla ayrılıyor gibi, amatör arkadaşların yaptığı işler düşük fiyata doğru rekabet ederken onların sınırını aşan ve belli sürede bitmesi için ekip isteyen işler o piyasayı pek siklemez.

45 bin fazla diyorsun ama armorgameste oynadığın oyunların fiyatı 1500-10000$ arası değişiyor, kimi oyunlar 50k sınırına çıkıyor, oynadığın oyuna bakıp "ne var lan sağa sola gidiyoz işte" diyebilirsin ama işin teknik ve iktisadi kısmı öyle değil işte. uygulamada aynı şekilde, o nedenle düşük fiyat referans değil dedim çünkü düşük fiyat piyasasıyla aynı piyasa değil.

müşteri herzaman, yani ne kallavi şirketler bile ucuz et yahnisi peşinde koşuyor ama kalitesiz iş alıyorlar. tabi işin üzücü kısmı onlar teknik bilgiden yoksun olduğu için "bak işte az paraya hallettik işi" derken biz görüyoruz uygulamanın ne kadar amatör ellerden çıktığını.

Emege herzaman saygım var ama bana fıyat baya abartılı geldi .. bana bu fıyatı veren sadeceweb diye bı fırma refaranslarınıda begenmedım acıkcası .. 

beğenmediysen başka firmalara sor,tinder benzeri şeklinde açıklama ile 10larca şirketten teklif almanda sakınca yok, fiyat araştırması yap, global freelance sitelerine de büyük projeler için güvenme bence. Fiyatları da yaz buraya bence daha fenaları gelecek, milletin gözü fiyat görsün. Fiyata normal dedim çünkü, genelde ünvan sahipleri normal fiyat vermezler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

programlamayla alakam yoktur ama konuları takip ettiğimde şunu fark ettim. bütçe kaç olursa olsun hep bütçeyi eleştiren biri çıkıyor. 100 bin dolar

olsa o fiyata kimse yapmaz paşaaa diyen biri çıkıyor. ilginç yapacak adamında kafası bulandırılıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Amına koyim gitsen inşaat firmasına eve yeni oda yaptırmak fiyat istesen. Bu iş için 40 bin fiyat çekse pahalı der geçer başka yerlerden fiyat sorarsınız. İş yazılım-bilgisayar işi oldumu "eğer bu kadar para varsa oturur bende mobile kasar yaparım" dersiniz. Bi siktiriniz gidiniz efendim elinin altında laptop var, internette 40bin tane tutorial ve eğitim seti var diye 2 günde developer olunmuyor. 2 günde developer olanları görüyoruz sonra kavga gürültü bir prototip çıkartıyorlar paranın yarısını alıp arazi oluyorlar!

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Amına koyim gitsen inşaat firmasına eve yeni oda yaptırmak fiyat istesen. Bu iş için 40 bin fiyat çekse pahalı der geçer başka yerlerden fiyat sorarsınız. İş yazılım-bilgisayar işi oldumu "eğer bu kadar para varsa oturur bende mobile kasar yaparım" dersiniz. Bi siktiriniz gidiniz efendim elinin altında laptop var, internette 40bin tane tutorial ve eğitim seti var diye 2 günde developer olunmuyor. 2 günde developer olanları görüyoruz sonra kavga gürültü bir prototip çıkartıyorlar paranın yarısını alıp arazi oluyorlar!

Sana 2 gunde developer mı olalım dedık sen neden celallenıyorsun.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Apple store de Tinder uygulaması var onun aynısının tr ye uyarlanmasını ıstıyorum ek olarak Gold uyelık ve vip uyelık olucak arkadas ekleme olucak. Kontrol edermısınız 45 bın tl+kdv edılecek ne var.. freelancer de bıle adamlar 3000$ a yapıyor.. şaşirmiş amk gelmiş 45 bin tl istiyor.

Uygulamanın nasıl bir uygulama olduğunu bilmiyorum ama böyle küçümsercesine konuşman hoşuma gitmiyor. Kolaysa sen yaz derler adama.

Kurumsal firmal 45 bin TL +KDV ister tabi. Adam ekmeksiz susuz mu çalışıyor zannediyorsun.

Freelancer yaptır o zaman hocam 3000$ a. Madem yapıyorlar. Niye forumda bu kadar mesaj atıyorsun ki.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

aynen yazacaklarımı yazmış arkadaş..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Uygulamanın nasıl bir uygulama olduğunu bilmiyorum ama böyle küçümsercesine konuşman hoşuma gitmiyor. Kolaysa sen yaz derler adama.

Kurumsal firmal 45 bin TL +KDV ister tabi. Adam ekmeksiz susuz mu çalışıyor zannediyorsun.

Freelancer yaptır o zaman hocam 3000$ a. Madem yapıyorlar. Niye forumda bu kadar mesaj atıyorsun ki.

ilk once uygulama hakkında fıkrın bıle olmadan yorum yapman konuya ne kadar hakim olduguna bir kant olsa gerek. Kımseyı kucumsemıyorum yıllardır bu internetın sektörünün ıcındeyım yazılım kısmı ıle ugrasmadım. Kime yaptıracagımada sana soracak degilim.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

ilk once uygulama hakkında fıkrın bıle olmadan yorum yapman konuya ne kadar hakim olduguna bir kant olsa gerek. Kımseyı kucumsemıyorum yıllardır bu internetın sektörünün ıcındeyım yazılım kısmı ıle ugrasmadım. Kime yaptıracagımada sana soracak degilim.

PHP ve IOS mobil uygulaması diyerek konuya senin ne kadar hakim olduğun aşikar zaten :D.

Mobil uygulama ayrı web tabanlı mobil uyumlu TARASIMA sahip uygulamalar farklı şeyler.

Belirttiğin uygulamayı incelemedim incelememe de gerek yok zaten, sadece benim burada bahsettiğim küçümsercesine konuşma tarzının yanlışlığıydı.

Ayrıca kime yaptıracağını bana sor dedim mi? Demedim.

Isteyen 45 bin TL ister isteyen 10 bin TL, eğer istedikleri parayı eleştirme hakkın varsa!, burada bizimde kendi sektörümüzdeki insanları eleştirenleri, eleştirme hakkımız tabî olarak olması lazım.

10 000 000 $ rada müstakil ev yaptırabilirsin.

10 bin TL yede müstakil ev yaptırabilirsin.

Fiyat kullanacağın müteahhitten tutta, kullanacağın arsaya, kullanacağın işçiliğe, kullanacağın malzemeye göre değişir.

Bizim sektördede bu geçerli bir kavram.

Burada "Bu uygulama, ne kadara yazılabilir acaba?" diyerek mütevazi bir tonlar mesaj atsan kimse laf etmez. Ama çok bildiğini söylediğin sektörde buraya gelipte "ne demek 45 bin TL! ben gider poker şeysi yaptırırım olm enayimiyiz!!" veya "hahaha 3000$ a freelancer yapan var siz ne diyorsunuz !" dersen iki çift laf yemeye hazırlıklı olman lazım.

DrKill tarafından 04/Nis/14 05:47 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

3 bin liraya uygulama yazdirip.  zengin olma hayali kuran turk genci :)

45 bin normal bence.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Peki uygulama yazildi teslim edildi sen sag ben selamet. Buglar hatalar aciklar sikayetler ios guncellenince guncelleme yeni ekranlara uygunlastirma sonradan gereksiz olan bolumleri silme gerekli gordugun bolumleri olusturma... Bunlari kim yapcak?Hani sen maasla programi yaptirdigim adami calistrcam diyorsan o baska. Onun disinda bence bu is yaptir bitsin calistir ohh ne rahat olayi degil.

Toplam Hit: 7398 Toplam Mesaj: 71