folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Mobil Uygulamalarda Sanal Pos Ödeme Entegrasyonu

Mobil Uygulamalarda Sanal Pos Ödeme Entegrasyonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocalar web tarafında herşey güllük gülistanlık ancak mobil kısmını tam çözemedim. Hali hazırda web üzerinden kredi kartı ile satış yapan bir siteye uygulama geliştiriyorum. Ödeme kısmının mobildeki akışını anlayamadım. Nasıl oluyor burada mantık? (Flutter ile geliştirme yapıyorum)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

felancasite.com/odeme.php    bu sayfanın web tarafında banka ile konuştuğunu düşün. Benzer nitelikte   felancaApp yine bu ödeme sayfası ile konuşması lazım.

Yani webservis tarzı bir şey yazıp mobil uygulama tarafında bu webservise veri gönderip alman gerekiyor.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

herhangi bir http client ile talep gondereceksin apilere, gelen 3d secure sayfasini webview tarzi bir sey icinde popup yahut fullpage olarak acip donen mesaji dinleyeceksin apiden

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

webview de açtıktan sonraki dinleme kısmını tam olarak anlayamadım. ödeme başarılı yada başarız url'ine yönlendirilince ben webview da dinleyip bunun sonucuna göre webviewi kapatıp kullanıcıya başarılı/başarısız mesajını mı göstericem?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

callback url olarak app urlsini verdiklerini düşünmüştüm hep ben. atıyorum adamı 3d sayfasına yolladın , sonra seninsite.com/callback a değilde seninapp://odemeCallback/ a geliyo falan gibi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

callback url olarak app urlsini verdiklerini düşünmüştüm hep ben. atıyorum adamı 3d sayfasına yolladın , sonra seninsite.com/callback a değilde seninapp://odemeCallback/ a geliyo falan gibi

abi onu yaparsak bu sefer web tarafında ödemeden haberdar olamazlar :/ birde iki yerde ödeme entegrasyonu gibi birşey yapmış oluyorsuna çıkıyor gibi. neyse mobilciler bi renklendirsin de öğrenelim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

webview de açtıktan sonraki dinleme kısmını tam olarak anlayamadım. ödeme başarılı yada başarız url'ine yönlendirilince ben webview da dinleyip bunun sonucuna göre webviewi kapatıp kullanıcıya başarılı/başarısız mesajını mı göstericem?

gidecegi sayfayla isin yok hocam.

proccess id ile apiyi sorgulayacaksin sen. bu odeme ok mu degil mi diye :)

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

abi sürekli sunucuya nooldu bizim mevzu diye request atmak yerine webview daki navigation'u dinlesek. navigationurl'ine göre takip etsek ve success url'e gittiyse webview'i kapatıp kullanıcıya bilgi versek daha temiz olmaz mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    end bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

abi sürekli sunucuya nooldu bizim mevzu diye request atmak yerine webview daki navigation'u dinlesek. navigationurl'ine göre takip etsek ve success url'e gittiyse webview'i kapatıp kullanıcıya bilgi versek daha temiz olmaz mı?

url en son senin server'a ugrayacaksa neden olmasin?

sen yine senin serverinin verdigi cevabi yorumlarsin app'te.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    TeRRoR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

abi onu yaparsak bu sefer web tarafında ödemeden haberdar olamazlar :/ birde iki yerde ödeme entegrasyonu gibi birşey yapmış oluyorsuna çıkıyor gibi. neyse mobilciler bi renklendirsin de öğrenelim :)

soyle hayal etmistim : 

1.adam appten odeme butonuna tikladi 

2. adami seninsite.com/odeme sayfasina attin burdan bankaya yolladin

3. bankada isini halletti adam, seninsite.com/callback adresine geldi

4. bu sayfada backendde ne yapiyosan yaptin, sonra adami seninapp://odemeCallback e yolladin, yollarken siparis id, odeme id cart curtuda yolladin

5. adam backendine ugramis bi sekilde appine geri geldi, adamdan gelen bilgiyle backende baglanip kontrol ettin harbiden odemis mi

dedigim gibi hic yapmadim, mobilciler daha iyi bilir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Backend tıpkı bir tarayıcı gibi webview üzerinde açılır. Token QueryString ile gelir gider. Hepsi bu.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 3162 Toplam Mesaj: 17
android flutter mobil sanal pos ödeme flutter