Monitör Ölü Piksel

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

hocam merhaba. Dell'in 3000tllik monitoründen almıştım 2 sene önce.

Soldaki ekranda 3 adet(farklı yerlerde) ölü piksel vardı. Konu açtım hatta https://www.tahribat.com/forum/ekranda-olu-piksel--iade-sikintisi-yardim-236376

Sonuç olarak bana dedikleri şey şu "2560*1440 tane ölü piksel var. Belirli bir sayıyı geömeyip, yanyana birkaç tane ölü piksel yoksa bu ürün kusurlu ürün olarak sayılmıyor. Bu yüzden değişim iade vs yapamazsınız" benzeri bir cevap verdiler.

Bende çok üstelemedim kaldı böyle, Renkli bir wallpaper kullanıyorum hiç belli bile olmuyor.

gördüm hocam konuyu foto yoktu ama senin konuda sonradan arttı mı acaba ölü pikseller? tekrar kargo sipariş vs uğraşmak istemiyorum ben de açıkçası

JuMaN bunu yazdı

Viewsonic monitörlerde 2 yıl ölü pixcel garantisi var istersen desteğe mail at. Bende VP2458 kullanıyorum 1 tane de başlanğıç çubuğun orada var mail attım gönderin bakalım dediler. 1 tane olduğu için pek de önem vermedim.

Ben de mail attım şimdi fotoyla beraber bakalım ne dicekler, gönderin bakalım derlerse anca bi tatile falan çıkarken gönderirim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

hocam merhaba. Dell'in 3000tllik monitoründen almıştım 2 sene önce.

Soldaki ekranda 3 adet(farklı yerlerde) ölü piksel vardı. Konu açtım hatta https://www.tahribat.com/forum/ekranda-olu-piksel--iade-sikintisi-yardim-236376

Sonuç olarak bana dedikleri şey şu "2560*1440 tane ölü piksel var. Belirli bir sayıyı geömeyip, yanyana birkaç tane ölü piksel yoksa bu ürün kusurlu ürün olarak sayılmıyor. Bu yüzden değişim iade vs yapamazsınız" benzeri bir cevap verdiler.

Bende çok üstelemedim kaldı böyle, Renkli bir wallpaper kullanıyorum hiç belli bile olmuyor.

gördüm hocam konuyu foto yoktu ama senin konuda sonradan arttı mı acaba ölü pikseller? tekrar kargo sipariş vs uğraşmak istemiyorum ben de açıkçası

Yok hayır sonradan artmadı. Şuanda baktım 1 adet görebildim, çok yakından bakmam lazım,, kör ediyor gözlerimi bakmak. 1 adet direk gördüm ekranın resmini siyach yaptığımda.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

1pikselden bişi olmaz.. 

Benimkinde sadece mavi yanıyor bi tane.. açılış siyah ekranda batıyor göze..sonrası yok..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Bende monitör alcam aradığım model hepsiburada üzerinde baya indirimde. Ama ölü piksel korkusundan iade sıkıntı olur diye almıyorum. Monitör konusunda amazon 1 numara. Amazonda indirime girmesini bekliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

10 yıllık ekranımda ölü piksel yok çok şükür.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

o sey olu piksel degil, panel icine toz parcacigi kacmis, ufak darbeler ile onu yerinden oynatip asagi indirebilirsin, ama darbenin siddetine bagli olarak yukardan yeni parcaciklar inmesi de olasi.

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

o sey olu piksel degil, panel icine toz parcacigi kacmis, ufak darbeler ile onu yerinden oynatip asagi indirebilirsin, ama darbenin siddetine bagli olarak yukardan yeni parcaciklar inmesi de olasi.

Değil sanırım hocam biraz uğraştım değişiklik yok 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Bana ölü pikselden çok sıkışmış piksel gibi göründü o. Benim eski monitörümde de sağ üst köşede olmuştu bir kez. Ölü püksel zannetmiştim. Sıkışmış pikselin olduğu noktaya parmağımla bir kaç kez vurduktan sonra düzelmişti. Panelin içindeki likit kristalle alakalı bir sorun. Her noktaya eşit olarak dağılmadığı zaman gerçekleşiyor diye biliyorum.

Piksel in oraya bir kaç kez vurmayı bir dene istersen.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Daha net görüntü : https://hizliresim.com/CofNp0

Bitane de bende var. Bu yeni çıktı. Napmak lazım sizce arkadaşlar?

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    C_e_Z_a bunu yazdı

Daha net görüntü : https://hizliresim.com/CofNp0

Bitane de bende var. Bu yeni çıktı. Napmak lazım sizce arkadaşlar?

Başkan ekran görüntüsü alınca görülmez ki o ölü piksel :D :D Fotoğraf çekmen gerek monitörden.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
Toplam Hit: 2307 Toplam Mesaj: 22
ölü piksel monitör viewsonic vx2458-c-mhd