folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitörümden Ses Gelmeye Başladı

Monitörümden Ses Gelmeye Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Gençler  bende inca 21.5 inç lcd monitör var

bir saat kadar önce monitörün içinden ses gelmeye başladı .. ilkin hoparlerden geliyor sandım fakat değil sanırım.. sanki fan bir şeye sürtüyormuş gibi ses geliyor.. fakat o da değil, elektrik arızası sanırım..

ne çeşit bir arıza olabilir.. Böyle iadre etsem bi kaç gün sıkıntı çıkarır mı acep?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

prizin toprağında sıkıntı olmasın hocam ?

akmarky tarafından 23/Şub/16 22:07 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kondansatör olabilir. 

samaccc tarafından 23/Şub/16 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bunlarda fan yoktur her halde..

Bakalım yedek monörle ne yapacak

* topraklama sorunu değildir .. şimdiye kadar bi topraklama sorunu yaşamdım 5 senedir aynı prizle çalışıyor

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

bende lg monitör ciuv ciuv ediyordu :) mecidiyeköyde bi yere götürdüm yaptırdım oldu bitti.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

sese bağlı. trafoda ötüyo olabilir, kondansatör de.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @crimeangel` alakasız olacak ama diyagonal 56cm beko tüplü TV var. kumandadan mute yaptığımda ince, devamlı, tiz bir ses geliyor. sebebi nedır sence?

daha önce : 1 tüpün arkasındaki elektron tabancası değişti. 2 kumandası ve TVdeki alıcı kart değişti. 3 TV tüpünün altında, zemine paralel kart üzerinde: kendisi mavi, kapağı siyah küçük likör?! şişesine benzer bir parça değişti(trafo dediğin bu olabilir mi? etrafında kalın alüminyum vari L şeklinde bir soğuk metal var.)

ben Türk usulü, tüpün bağlandığı kasa kısmına 2-3 şiddetinde sarsıntı yaşattığımda , Ses kesiliyor, 5 10 15 dakika sonra yine başlıyor.?

TV `ye bağlı hometech marka HT1200 model uydu alıcısı bağlı.

RitmFarbRacourci tarafından 24/Şub/16 10:00 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

kondansatördur hocam.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

benim casper monitörden cızırtı gibi ses geliyordu. birkaç gün öyle idare ettim en sonunda görüntü vermeyi kesti.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    SamSara bunu yazdı
    @crimeangel` alakasız olacak ama diyagonal 56cm beko tüplü TV var. kumandadan mute yaptığımda ince, devamlı, tiz bir ses geliyor. sebebi nedır sence?

daha önce : 1 tüpün arkasındaki elektron tabancası değişti. 2 kumandası ve TVdeki alıcı kart değişti. 3 TV tüpünün altında, zemine paralel kart üzerinde: kendisi mavi, kapağı siyah küçük likör?! şişesine benzer bir parça değişti(trafo dediğin bu olabilir mi? etrafında kalın alüminyum vari L şeklinde bir soğuk metal var.)

ben Türk usulü, tüpün bağlandığı kasa kısmına 2-3 şiddetinde sarsıntı yaşattığımda , Ses kesiliyor, 5 10 15 dakika sonra yine başlıyor.?

TV `ye bağlı hometech marka HT1200 model uydu alıcısı bağlı.

Selam hocam. O bahsettiğin likör şişesine benzeyen şey zannımca yüksek voltaj trafosu. Anlatımından onu çıkardım. Sesi oda yapabilir. Yada bir vida tam sıkılmamıştır oda yapabilir.  Sendeki durum azcık değişik. Emin konuşamam ama hoparlöre giden kablolardan biride ezilmiş olabilir. Ondan parazit alıyo olabilir. Senin varyasyonlar farklı. Görmeden kesin bişey diyemem.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Aynen şvaynen gençler kapasitör mefta olmuş.. Allam ya.. dün akşam açabilseydim monitörü bu gün alıp değiştirebilirdim..

Bir de diyorum şurdan 12V ucundan bir fan bağlayıp soğutsam içini iyi olma mı?

12V belli de nötr ucu nagisidir acep

ltcelik tarafından 24/Şub/16 18:40 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2652 Toplam Mesaj: 27
moitör inca monitör inca monitör arıza