folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitörümden Ses Gelmeye Başladı

Monitörümden Ses Gelmeye Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@crimeangel tskler dostum,

şimdi söyledigin şeylerden yola çıkarak, ben tv'nin arkasını çıkardım. baktım kumanda lıcısının ve hoparlörün oldugu yerlere baktım kablo ve elemanlar açısından bir eziklik, çatlaklı, patlama, renk değişimi vb durum göremedim.

Vida konusunu anlamadım ama. vidaların kasaya girdigi yerlere elastik conta takayım birde :D

EKSTRA dan bir şey daha Sorayım. Şimdi Tv'nih kendi sesi orta seviyede iken, uydu alıcısının sesini orta ve üzerine çıkarınca, ekranda görüntü young cift yarık deneyindeki gibi, paralel paralel görüntü vermeye başlıyor bu neden peki?

tşkler.

@itcelik hocam ilk resimdeki kondansatörün altı neden kahve rengi?

RitmFarbRacourci tarafından 24/Şub/16 20:39 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Aşırı ısıdan sanırım bozulmuş, içindeki sıvı da dışarı akmış olabilir..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    SamSara bunu yazdı

@crimeangel tskler dostum,

şimdi söyledigin şeylerden yola çıkarak, ben tv'nin arkasını çıkardım. baktım kumanda lıcısının ve hoparlörün oldugu yerlere baktım kablo ve elemanlar açısından bir eziklik, çatlaklı, patlama, renk değişimi vb durum göremedim.

Vida konusunu anlamadım ama. vidaların kasaya girdigi yerlere elastik conta takayım birde :D

EKSTRA dan bir şey daha Sorayım. Şimdi Tv'nih kendi sesi orta seviyede iken, uydu alıcısının sesini orta ve üzerine çıkarınca, ekranda görüntü young cift yarık deneyindeki gibi, paralel paralel görüntü vermeye başlıyor bu neden peki?

tşkler.

@itcelik hocam ilk resimdeki kondansatörün altı neden kahve rengi?

Resim atabilirmisin?

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Aşırı ısıdan sanırım bozulmuş, içindeki sıvı da dışarı akmış olabilir..

Hocam yapıştırıcıdır o. Kondansatörde şişme varmı? Kondansatörü değiştirdikten sonra ses devam ederse yanındaki sarı bantlı trafo ötüyodur bilgin olsun. 

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

şişme göremedim ama   senin yapıştırıcı dediğin yere gelen yeri ısıdan sim siyah olmuş  plastik kalaması kömürleşmiş... sağlamlığını voltmetreyle ölçebilir miyiz ki?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    @crimeangel, hocam tlf`da var foto ama ben yarın atayım konuya yada sana pm, den. tskler. ^^/

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

şişme göremedim ama   senin yapıştırıcı dediğin yere gelen yeri ısıdan sim siyah olmuş  plastik kalaması kömürleşmiş... sağlamlığını voltmetreyle ölçebilir miyiz ki?

Dijitalse olmaz analogsa avometren önçebilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    @crimeangel dijital ile analog arasında neden öyle bir fark var?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

analog yani ibreli avometrede akım  ve gerilim devre üzerindeki akım  veya  gerilimi ölçerken devreden akım çekerler  cihaz  pasif durumdadır

direnç ölçerken ise devere elemanına kendi bünyelerindeki pil vasıtasıyla devere elemanına test gerilimi uygular , bunu bünyesindeki referans dirençle karşılaştırır (ız)  böylelikle direnci ölçmüş oluruz..

KOndasatörler normalde iki kopuk bir devre elemanıdır , şeklinde de anlarsın, arasında boşluk bulunan iki levha  ve bu levhalara bağlı teller ...  yani direnç sonsuzdur normalde..

Kondastör boş iken iki ucuna gerilim uyguladığınızda  kondasatör levhaları arasındaki gerilim dengeleneninceye kadar ( konasatör doluncaya kadar )  kondasatörden akım geçer ..

Bu aşamada avometrenin ibresi oynar, kondasatör dolunca yeniden sonsuz direnç okunur.. bu d akondastörün durumu hakkında iyi kötü bir fikir verir..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    @itcelik : peki , biz dijital avometrede mili saniye de olsa, ekranda değer göremeyiz mi? " kondasatör levhaları arasındaki gerilim dengeleneninceye kadar ( konasatör doluncaya kadar )... Bu aşamada avometrenin ibresi oynar, " ^^/

RitmFarbRacourci tarafından 25/Şub/16 12:48 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2687 Toplam Mesaj: 27
moitör inca monitör inca monitör arıza