folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitörün Kendini Kapatması

Monitörün Kendini Kapatması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

http://i.imgur.com/t9iqX.jpg

http://i.imgur.com/uG8ok.jpg

pc 2 haftadır böyle sorun veriyor ..bunlar çıkıyor 2-3 saniye sonra kendi kendine monitör kendini kapatıyor ışığı yanıyor fakat görüntü yok pc reslemeden düzelmiyor .. 50 kere gitmiştir 1-2 kere görüntü geri geldi ondada "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" gibi bir hata veriyor fakat normal çoğunda pc reslemek zorunda kaldım..

sorun ekran kartımı , anakartmı , monitördemi çözemedim.

ekran kartını alalı 1,5 ay oldu monitör 2003'ten beri var sizce sorun nerden kaynaklı olabilir :S ?

saygılar

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Edit:konuyu tam okumamışım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ekran kartı benim benim diye bağırıyo ? 

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1. Anakartında onbord varsa ekran kartını çıkar ve öyle kullan. Sorun ortadan kaybolursa sorun ekran kartında yada pcı soketinde olabilir.

2. Monitorün max çözünürlüğüyle senin ekran kartının sunduğu max çözünürlük ne, bazı durumlarda monitörün max çözünürlüğünden büyük bi çözünürlük seçildiğinde monitör kendine kapatabiliyor.

3. kullandığın ekran kartının driver güncellemelerini kontrol et. 

4. ekran kartını tanıdığın bir arkadaşının bilgisayarında dene.

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

SARI bunu yazdı:
    -----------------------------

4. ekran kartını tanıdığım bir arkadaşının bilgisayarında dene.

senin tanımadıgın birinin pcde yapsa olmazmı :D

soruna gelince ekran kartı cızlamış gibi duruyor ufak bi ihtimalde olsa driver güncelle bakem

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

ekran kartının herz ayarını kontrol et çok yğksek olursa mönitör cevap veremiyor olabilir

I am Jack's inflamed sense of rejection
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:

SARI bunu yazdı:

soruna gelince ekran kartı cızlamış gibi duruyor ufak bi ihtimalde olsa driver güncelle bakem

way arkadaş :D klavyenin gazabina ugramışım :D

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

way anasını ya daha yeni almıstık ekran kartını allah allah :S bir driver güncelleyim o zaman hertz ' e ve çözünürlüklerede bakayım uygun olanı yapayım çözülür umarım.. teşekkürler yorumlar için

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

çözünürlük vs. ile hiç uğraşma. direk driver değiştir. 1-2 alt versiyondan, varsa yeni versiyona 3-5 farklı driver dene. çözülmezse ekran kartı sizlere ömür. garantiye yolla hocam. sıfır diye arıza yapmıcak diye bişey yookki :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

nette yazılan birçok şeyi denedim fakat işe yaramadı :| pcnin ekran çözünürlü 1280 idi onu 1156 olarak ayarlattım düşürdüm yani o zaman sorun olmuyor fakat böylede yazılar vs çok kötü..

sorun monitörden değil monitörü laptopta bağladım açtım hiç sorun vermedi.

büyük ihtimal GPU ekran kartıyla alakalı power supply olma ihtimalide var ama düşük :S 

2 haftalık falan ekran kartı gerekiyor tabi onu bulmaya calisiyorum bunu garantiye yollaycağım .. o zamanda olmassa birde power supply almayı denerim fakat olucaktır. GPU yapıyor yüksek ihtimal.

fakat ekran çözünürlüğü düşürünce sorun olmuyor ama görüntü berbat :S bu yüzden eski hali gibi istiyorum ekran kartı araştırıyorum şimdi işte idare etmelik bakıcam artık

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:

SARI bunu yazdı:

kank aynısı benm laptopta da var lee napcam :S goruntu surucusu yanıt vermeyı kestı ve durumdan kurtuldu kernel flan vs nvidia ekran kartım

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
Toplam Hit: 1515 Toplam Mesaj: 13