folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Motor Kullanmaya Başladım, Tavsiyeleriniz Neler ?

Motor Kullanmaya Başladım, Tavsiyeleriniz Neler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba,

Geçtiğimiz salı günü araba park sorunu ve trafikten isyan edip bir motor mağazasına gittim. Arora'nın 49cc (ruhsatta 49 geçiyor ama 100lük motor) scooter'ını aldım. Pazar gününe kadar yaklaşık 5 günde 500km yaptım.

Daha motor açılmadan bugün yeni bir motor daha aldım. Bugün aldığım ise X-Max 250 ABS

Gerçekten çok keyifli, tam arabadan sıkılmışken çok heyecanlı geldi. Sürekli daha güçlü bişeylere binme arzusu uyandırıyor. Fakat acemilik dönemini atlatacağım süreçte nelere dikkat edilmeli ? Şunu da yapsan iyi olur dedikleriniz nelerdir ? 

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

49 luk kaça patladı =? 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

youtube dan güvenli motor süren kanalları takip et hocam. kaportan etin unutma kullanırkende.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

49 luk kaça patladı =? 

Ticari kart 12 taksit 5250tl hocam. Zaten 800 TL Kdv var 420 TL Ötv var. 4050 TL civarına gelmiş oluyor hocam. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

x maxi kaça aldın hocam  sıfır mı ?

Nev-i Şahsına Münhasır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

x maxi kaça aldın hocam  sıfır mı ?

İkinci el aldım hocam, 2017 Model 21.000 tl ye anlaştık. 6400Km'de henüz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Neden scooterdan gidiyorsun :)

Dikkatli sür. Eğitim almadan çıkılmaz, abs şart, kask tak gibi klişelerin ötesinde trafikte sürekli canına kastedilecekmis gibi surdugun surece problem olmaz. 

Bu arada xmax banami pahali geldi 14 15ti en son

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Ekipmana harcadığın paraya uzulme.. Unutma kaporta sensin.. 50cc den 250 cc ye gecmisin  suanda inceden verseler 600 cc surerim havasindasin buna ikarus sendromu deniliyor arastirmani tavsiye ederim.. 

Honda academy / yamaha academy gibi kurumsal bir yerden eğitimlerinizi tamamlananizi öneririm.. :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

hayırlı olsun hocam. bende de var 3 yıldır kullanıyorum. 40'bin km oldu. süspansiyon harici (sert olduğu için) acayip memnunum. 

valla sana tavsiyem, tmm ya ben oldum. süperim vb sözlerle kendini pohpohlama. ne kadar süre kullanırsan kullan, bilmem kaç bin km yaparsan yap bu aletlerin şakası yok. her zaman otomobilden daha fazla dikkat istiyor.

aletin 182 kg. filtrelemeyi (yani arabaların arasında geçmeyi) rahat yaparsın. ilk başlarda zorluk çekersin ama sonrası kolay. bir de aralardan neyim geçerken xmax'lerin aynası sadece servis minibüslerininkine çarpar. o yüzden servislerin yanından, arasından geçerken 2 kat dikkat et :D 

motorun lastikleri orjinalse (city grip yani) için rahat olsun. virajlarda vay efendim bırakır mı, kayar mı korkun olmasın. yağmurda, kuru da çok iyiler. ama ayna gibi asfaltta temkini elden bırakma. virajları dönerken her zaman virajın içine bak. araba gibi değil motor. sen nereye bakarsan oraya gidersin. hatta bu mesajdan sonra youtube gidip; viraja nasıl girilir, yada nasıl dönülür diye videoları izle.

son olarak Kutup Öküzü diye youtube kanalım da var, istersen göz atabilrsin. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/channel/UCef-j9u0IYllBZ955fCfa9A

şu kanaldaki videoları eski tarihten günümüze doğru izleyebilirsin.

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun hocam bende düşünüyorum istanbul trafiğinda moto ama giderken bilerek kapı açanları falsn duydum o yüzden vazgeçtim senin için hayırlı olsun dikkat etmeni ve en az 10-20 bin yapmadan kendine cok guvenmemeni tavsiye ederim 8yıllık bir kullanan olarak :) 

Toplam Hit: 5114 Toplam Mesaj: 49
motor