folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Motor Kullanmaya Başladım, Tavsiyeleriniz Neler ?

Motor Kullanmaya Başladım, Tavsiyeleriniz Neler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ya şimdi diyecem bir şeylerde morukluk yapmış olmayım diye çekiniyom. :)

Beni dinlemisin bilmem de Öncelikle hayırlı ve kazasız belasız olsun dileğimi içten diliyorum, dikkatli süreceğine de güveniyorum, ama yine de yol yakınken al motoru götür geri ver, vaz geç bu sevdadan..  O alet çok güvensiz bir alet be müridcan..! Alasını sürerim, zevkini de bilirim Allah var zevkli, tamam ama sevenlerin var, öyle değil mi?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Viraja genişten gir. Dönüşün ortasında da gazlama kafa göt ayrı yerlere gider..

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

ön fren kullanma. seyir halinde tek ele düşme.

kasksız çıkma. kask kamerası da çok elzem. 

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

1000cc lik konu açman dileğiyle, kendine çok dikkat et.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Hazır motorcular var konuda soru sorayım , direkt r25 ile başlanır mı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

eğitim alırsan neden olmasın:)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

1. Çin malından uzak dur motosikletten soğuma.

2. Bir kurumdan ehliyet almak yahut alaylı birinin tavsiyeleriyle motosiklet kullanmayı öğrenmeyi unut.

3. İzmir e hoş gelmişsin. Benim bildiğim ileri sürüş teknikleri eğitimi veren 2 adet sertifika vermeye yetkili kurum var izmir de.  bi tanesinden mutlaka eğitim al. Ben merdiven altı eğitim de aldım bu iki kurumdan da eğitim aldım. (20 derece eğimden sonra kulağındaki kristallerin vücudunun dengesini ve reflekslerini harekete geçirdiğini bilmeden motosiklet kullanmayı inan istemezsin. ayrıca nereye nereye bakarsan oraya gidersin kuralı ve kontra tekniği vs vs.)

4. Önce eğitimi düşün sonra ekipmanları daha sonra motosiklet tarzına göre belirleniyor zaten senin seçmene gerek yok buymuş diyorsun. 

5. Unutma CC yükseldikçe motosiklet hızlanmaz güvenli sürüş kabiliyetin artar.

6. Motosikleti hızlı kullanmak değil seri ve yerine göre de yavaş kullanabilmek maharettir.. 

7. Her ortamda olduğu gibi motosiklet camiasında da çakal çoktur. İzmir e geldiğinde haber et çay kahve içelim..

8. Apaçi olma..

9. Fizik öğren matematik öğren :) şaka yaptığımı sanıyorsun değil mi :) "Motosiklet tehlikeli şeytan icadı" diyenler fizik bilmeyenler jiroskopik kuvveti ömrü boyunca duymayanlar.. Ben onlara motosiklet tehlikeli değil siz fizik bilmiyorsunuz diyorum :)

ek olarak: Arkadaşlar şu "kazasız belasız sür" vs gibi negatif kelimeler içeren temenniler ile kötüyü çağırmak yerine "güvenle sür keyifler sür" gibi kelimelerin olduğu cümleler kurun :)

motosikletten vazgeç, sevenlerin var onları düüşün diyenler çıkacaktır :):) (shockman)  onlar sonsuza dek yaşayacaklar sevdikleriyle :) İnsan oğlu fani elbet ölecek kimisi yolda yürürken otobüs altında kalacak kimisi kalp krizinden gidecek kimisi kötr bir kurşuna. velev ki motosiklet ile kaza yaptın öldün seçme şansın olsaydı hangi ölümü tercih ederdin? zevk ile yaptığın bir işin sonucunda mı yoksa karambole bir ölüm mü? Gördüğün üzere fizikten sonra birazda istatistik sosyoloji psikoloji dersi şart :)

Hocam unutma insan bilmediğinden görmediğinden korkar..

aklıma geldikçe eklerim :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı

eğitim alırsan neden olmasın:)

Hocam bulunduğum şehirde malesef eğitim veren yer yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plA
    plA's avatar
    Erkek

güvenli sürüş, ekipman vs. bunların dışında en önemlisi, motorunu tanımaya başla, bi yandan da sağlam bi usta bul zira öğrenene kadar elbet ustalara işin düşecek.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

park halindeki araçların çok dibinden gitme 2 tekerlekli herkes için geçerli kapı açarlar bakmadan mallar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 5160 Toplam Mesaj: 49
motor