folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Motorsikletçi Müridler

Motorsikletçi Müridler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Büyük motor kullanmadım 

Ama 

Scooter den başlamanın en doğru olacağını düşünüyorum . 

Kendine hakim olabilecekler 250 lik le başla . Ama hız felaketir .

. Kaslarının beyninin motorda yatmaya fren yapmaya gözüne o.c biri Uzunlarini açıp kör ettiğinde ne yapacağına . Yol seninken üstüne süren o.c larına . Önüne atlayan yayalara . 

Ben dikkat ederim dersen büyük motorla baslamanda sakinca yok .

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Ehliyetin yanında düzgün bir yerlerden eğitim alırsan (Honda GIS akademi v.b gibi) bileğine ve kendine hakim olacabileceğinide düşünüyorsan 250 cc'ye kadar bir motosikletle başlayabilirsiniz bence.. r125 görünüm olarak çok etkileyici ama sizi okadar korkutmasın.. Başlangıç sınıfı için uygundur..

Not: R6 ve KTM 250 Rc sahibiyim.. KTM'i şehir içi çok sık kullanıyorum ve okadar abartıldığı gibi racingler şehir içinde baş ağrıtan aletler değiller.. Bir scooter gibi olmasada esneklik bakımından - abartıldığı kadarda sert ve kullanışsız değiller..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

Selamlar Arkadaşlar

Daha önce hiç motorsiklet veya scooter sürme fırsatım olmadı. 2 tekerde en son bisiklette kaldım :)

Ehliyeti aldıktan sonra denk getirebilirsem 2. El Yamaha YZF R125 almayı planlıyorum.

Bildiğiniz üzere r125 super sport ve hayvani birşeye benziyor. hiç bilmediğimden dolayı diğerlerine oranla daha fazla zorluk çeker miyim?

Aktif olarak otomobil kullanıyorum, fakat bu motor gözümü korkutuyor. Vitesidir virajlarda motoru yan yatırma olayıdır pek gözüm yemedi.

Birisi yeşillendirirse sevinirim.

gel ben sana mondial kt 150 satim 2015 model ist>ank ank>ist yaptım canavar mübarek.

ucuza veririm :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Bu şeye benziyor. 

adam elektro gitar çalmak istiyor, çok bilenler klasikle başla diyor. =) hangi motor sana zevk veriyorsa onu al

Benim ilk motorum 93 model Kawasaki En 500 chopper. 500'lük. kaç senedir inmedim üzerinden. herkes 125lik 250lik öneriyordu.

Kısacası hangisindeyse gönlün onu al.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geberlan
    geberlan's avatar
    Erkek

Yzf kullanan arkadasm sırf motor ustunde rahatsız duruşu yuzunden satmak zorunda kaldı. Yoksa suruş keyfi gayet guzel..Bu yıl sonuna benim de motor ehliyeti alma dusuncem var lakin benim tarz daha çok chopperlara yönelik.. japon uretimi ulkemizde yılı pek yeni sayilan uygun yerli yerinde motor yok, çin üretimine yönelicek gibiyim. bu da ya falcon 250 freedom , ya da regal raptor spyder olucak. Var mı bilgisi olan bu 2 motor hakkinda yorum verebilecek?

vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yeni başlayacaksın vitesli motor kullanmak o kadar basit değil 

skuter kullan önce trafik deneyimi edin sonra vitesli dandik bir şey al sonra yükselt 

sıfır başlayacak Ada'ma 250cc önerenler var ya pes sizde bir şeyden anlamıyorsunuz 

bu işler keyif meselesi birazda bende Cbf 150 var yetiyor bana mesela 

ehliyetsiz motora binme

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Çiziyim akşam yazarım

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orde
    orde's avatar
    Erkek

ben hayatımda motora binmemiştim, motoru gördüm aldım bindim üstüne 2 tekledim falan gittim :D 2 teker candır, acıma yapıştır :D aman granajı çizme de ne yaparsan yap :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

bende senin gibi bi durumdayım ehliyeti alıcam falan ve motoruda alıcam inş çok az sürmüşlüğüm var yeni başlangıç bile diyebiliriz.

şehir içinde kullanıcam istanbulda  scooter alıcam ktm  390 dukelere çok baktım ama arkadasların da dediği gibi sele duruş  pozisyonu falan beni çok düşündürüyordu.

ki zaten en başından beri ve her gördüğümde gözden kaybolana kadar baktıgım motor şu :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-istanbul-x-max-250-mat-gri-hemen-teslim-24-ay-garanti-299104027/detay

Nev-i Şahsına Münhasır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Yarı otomatik kullanıyordum öncesinde. Vitesli Zealsun 125-6 kullanıyorum şuan. O kadar da büyütülecek bir zorluk yok. 2-3 güne tamamen kavrayıp daha fazla zevk alıyorsun.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
Toplam Hit: 3633 Toplam Mesaj: 29
motorsiklet tavsiye yamaha yzf r125 alınır mı yzf r125