folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşu Olan Yada Anlayan ?

Muhabbet Kuşu Olan Yada Anlayan ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    Az önce benim yavru daha yani 34 aylık muhabbet kuşum ağzından zorlanarak bişeyler çıkardı :| azcık elimde 10dk sevmiştim sıcakladı hayvan saldım.. zaten alışamadı hiç gelip omzuma feln konmuyor ne maymunluklar yapsamda ona =) şimdi bok gibi bişe çıktı azğından kustumu ? hastamıdır ? yoksa azındanmı sıçtı :| ne yapmalıyım bu kuşa ilaç felan ? şimdiden tşkler..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek
    kuşunun suratı toprağa bakıyor :D

Fak yu!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek

sie olm.  kuş hakkında bilgisi olanlar yorum yapsın lütfenn !

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

severken kendınden mı gectın nasıl bir sevgi bu

öldüreceksin hayvanı bir daha sakın eline alma korkmuş yavrucak senden bırak kafesinde mutlu huzurlu kalsın

sen heralde onu cok sevdın örselenmıs hayvan gecer bırak kendıne gelsın sadece konus ama sakın elıne alma

hayvan sersem olmus :I

mimi " yim ben ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeRviii
    MeRviii's avatar
    Dişi

Muhabbet kuşları öle oynarken ağızlarından yem fln gelir ama sen yanlış gördün heralde başka yerinden çıkmış olmasın ehuehue..Bide azcık elimde sevdim 10 dk demişsin yazık hayvancağıza tüyleri yapışmıştır sıcakta..

Hasta olduğuna eminsen suyunun içine aspirin ez de koy :)

Alışması için de biraz onla vakit geçireceksin,konuşacaksın ama hayvanı fazla sıkıştırma :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caylili
    caylili's avatar
    Erkek

hoca bugün bekle sabah kalktıgında sersem sersem duruyorsa kusu aldıgın yere gidip

durumu analat onlar sana yardımcı olur..

birde bu sicak havalarda kusların yıkanması için kücük bir kaba su koy yanına bırak..

bu yüzdende olabilirr..

{fikrin neyse zikrin odur} {kötülük yaptım diye sevinme, her yaptıgın kötülük (cahillik) elbet bulur yine seni.} !huseyin!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek

üstüne gitrme fazla.

bunlar zamanla olacak şeyler... 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    valla hoca yılların kuşçusu olarak sölüyorum elinde oynarken kuşu sıkmışsın.veya kuşu çok daraltmışsın sıcaktan dolayı.
    kuşlar hassasdır.özellikle mide kısmını en ufak ezme durumunda kusarlar.aynı zamanda sıcağada hiç dayanamazlar.
    sen onu şimdi güzelce bi yıka kendine gelsin.

... sorcerer & musket ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi
    MeRviii bunu yazdı:
    -----------------------------

Muhabbet kuşları öle oynarken ağızlarından yem fln gelir ama sen yanlış gördün heralde başka yerinden çıkmış olmasın ehuehue..Bide azcık elimde sevdim 10 dk demişsin yazık hayvancağıza tüyleri yapışmıştır sıcakta..

Hasta olduğuna eminsen suyunun içine aspirin ez de koy :)

Alışması için de biraz onla vakit geçireceksin,konuşacaksın ama hayvanı fazla sıkıştırma :D

-----------------------------
    merve ne demek kız aspırın falan ez ayıp oluyo ama :D

mimi " yim ben ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    tşkr ederim hepinize
    http://www.veterinerx.com/kus.htm

burda buldum sayılır bende sorularıımın cvplarını :)) ilginiz için saolun bundan sonra asla elime almam onu şu an normal çok şükür  saatin üstünde bana bakıo yukardan =)) kafesi açık hep kapısı acıktığında girip yem yiyor fln gene çıkıor bide ona kuş sesleri dibelitorm pc den cik,cik ötüyor :) ilk işim bişeyin içine su doldurmak yıkansın hayvancık :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Ağızlarından yem gelir, senin dediğin şeyin olacağını sanmıyorum,12 yıldır kuşum var hiç senin dediğin türde bişeye şahit olmadım.Kusma olayıda ağızdan yem çıkarma şeklinde oluyo zaten..

Sana alışmasını hemen bekleme,alışması içinde bu kadar fazla sıkma. Sıkmadan ilgi göster,Odalarda serbest dolaşmasına izin ver,arada laf at,konuşurken gös kontağı kurmaya özen göster.Öyle elde durmayıda fazla sevmezler,hele sıcakta ele alınmaktan hiç hoşlanmazlar. Kafesin hava akımı olmayan yerde olmasına dikkat et.

Her Hakkım Saklıdır
Toplam Hit: 8209 Toplam Mesaj: 42