folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşundan Anlayanlar İçeri

Muhabbet Kuşundan Anlayanlar İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

fazla yesillik yedirme kusa circir olur

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

buzdolabının üzerine koydularsa dolabın titreşimi hayvanı strese sokmuştur.. ayrıca hayvan mutfağa koyulurmu hocam.. yemek pişiyo o kadar buhar bilmemne.. hayvan sürekli değişik havaya maruz kalıyr.. muhtemelen rüzgar da yemiştir.. veterinere götür.. bi vitamin versin.. bide o incelesin.. 5 liralık hayvan fakat canı milyarlar değerinde.. kurbanın  olim koru şu hayvanı..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

fazla yesillik yedirme kusa circir olur

Aynen arkadaşın dediği yeşillik hiç verme cırcır olur ölüme kadar gider yani , kafesin yeri TV yanına falan koyma ceyran da v.s bırakma kafesi bi köşeye koy eğitim için ise günün belirli saatlerinde eline hergün aynı saat de tekrarla.

Bunlarda benim ufaklıklar en büyügü bugün 30 günlük oldu :)

Image%20and%20video%20hosting%20by%20TinyPic

JuMaN tarafından 30/Mar/14 14:25 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Image%20and%20video%20hosting%20by%20TinyPic

ulan çok tatlılar yaaa baksana keyifleri nasılda yerinde :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bunlar yavruladıgı zaman ne kadar yavruluyor hocam ? Birşey beslerken yavrusunu almak en guzel şey.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

kuşun fena şekilde hastalanmış çok bariz belli. üşüyor ondan titriyor

yapılacakları söyleyeceğim :

1- eğer bir mutfakta buhar yemek kokusuna kuşlar çok duyarlı olur. rahatsız olur. üstelik pencere falan açmışlarsa cereyanda kalmak çok kötüdür kuşlar içn odaya alın

2- kuş karanlık yere gidiyorsa hastalık belirtisiidir. odaya aldıktan sonra yemini kontrol edin bazen kabuktan yem var zannedilir. kuş açlıktan ölür.

yemimi günlük tane değiştirin . ballı yem koyun

3. hasta olduğu için geceleri gece lambası olsun . çünkü kuşlar karanlık iyi görmediği için acısa bile yeme gidemez.

4- marol gibi yeşillikleri kesin özellikle ıslak vermeyin.

5 kontrol edin ishal  olmuşsa yeşillikleri kesin kaynamış patates koyun

6- hastalık ne ise ona uygun ilaç vermek iyidir tabiki.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek

Yeşillk vermedik hiç, titreşimli biyerde değildi fakat kombiye biraz yakında gece çıkan seslerden korktuğunu düşünüyorum. bu benim 3. kuşum diğerleri arkadaşın dediği gibi çok iyiydi. karanlık olayı geldiğinden beri var hiç evin normal biyerinde durduğunu görmedim sürekli biyerlere kaçma çabasında. yemini günde 3-4 kere temizliyorum gaga taşı vs. herşeyi var neşeside yerindeydi ilk 2-3 hafta.

ben gece ışıklı ortama koyuyordum problem olmuyordu yem konusunda vs. dediğim gibi son 1 haftadır biraz karanlıkta kaldı.

şimdi salona aldım yanımızda duruyor pek fazla yaklaşmıyoruz yarın vitamin alıp suyuna katıcam bakalım ne olacak. 

Frontend Dev.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Avisol diye bi ilac var ondan al, cabuk ise yariyor. 8 lira mi ne olmasi lazim.

Bortubocek sever
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtst
    mtst's avatar
    Erkek

Şu ilaçtan kuşun suyuna ilave edeceksin. Kuşun hasta belli fotoğraflardan zaten, 4 - 5 gün arayla kuşun suyunu değiştir, yemini tazele vitamini koy toparlayacaktır ve kuşla ilginide eksik etme. Geçmiş olsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    MertSt bunu yazdı

Şu ilaçtan kuşun suyuna ilave edeceksin. Kuşun hasta belli fotoğraflardan zaten, 4 - 5 gün arayla kuşun suyunu değiştir, yemini tazele vitamini koy toparlayacaktır ve kuşla ilginide eksik etme. Geçmiş olsun.

tamamdır hocam yarın hallederim bunu umarım düzelir.

ama alışacak gibi bi kuşa benzemiyo o biraz sinirimi bozdu bir arkadaşla aynı gün aldık o oyun oynamaya başlamış bizimkinde tık yok ilgilendiğimiz halde kaçacak yer arıyor ısırıyor vs. zamanla görcez.

Webci58 tarafından 30/Mar/14 16:57 tarihinde düzenlenmiştir

Frontend Dev.
Toplam Hit: 7293 Toplam Mesaj: 52