folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşundan Anlayanlar İçeri

Muhabbet Kuşundan Anlayanlar İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Webci58 bunu yazdı
    MertSt bunu yazdı

Şu ilaçtan kuşun suyuna ilave edeceksin. Kuşun hasta belli fotoğraflardan zaten, 4 - 5 gün arayla kuşun suyunu değiştir, yemini tazele vitamini koy toparlayacaktır ve kuşla ilginide eksik etme. Geçmiş olsun.

tamamdır hocam yarın hallederim bunu umarım düzelir.

ama alışacak gibi bi kuşa benzemiyo o biraz sinirimi bozdu bir arkadaşla aynı gün aldık o oyun oynamaya başlamış bizimkinde tık yok ilgilendiğimiz halde kaçacak yer arıyor ısırıyor vs. zamanla görcez.

hocam herkes ilgilen alıştır der ama , ilgilenmiceksin muhabbet kuşuyla. Aç bırakıp elinden yemeye mecbur bırakıcaksın.

Anarsistherif...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

3 Tane kuşum vardı 1 i kaçtı , 2.si elimde öldu ...

2 si konusuyordu ve acayıp bır bag vardı aramızda :)

Muhabbet kuşları hassas canlılardır , isimleri ustunde muhabbetı sohbetı ılgııyı alakayı severler...

Sanırım senın kusu bıraz korkutmuslar kı boyle uzak takılıyor , eger evde kucuk coluk cocuk varsa , yada onu rahatsız edecek korkutacak yuksek ses vss seyler onlardan uzak tut , ürün satan yerlerde vıtamınler falan var onlardan al ve özellıkle ılgı goster :) sev ...

İmza YOK !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Kafesinde devamlı mineral ve enerji blok olsun. Eminönünde 5 er lira. 

Suyuna eklenen toz vitamin vardı adını hatırlamıyorum(avisolmuş) 10-15 lira, onlardan da düzenli olarak ver. 

Kuşu hiçbir şart altında avuçlamayın, hiçbir kuşun hoşuna gitmez. Önüne işaret parmağınızı uzatıp hafifçe dokunun, alışkınsa gelecektir. 

Alışkın değilse yavaşca önce kendinize alıştırın, yanında durun. Bir süre sonra salatalık-havuç-marul uzatarak elinizden yemesini sağlayın elinize alışsın. 

Hava akımı olmayan bir yerde olsun, geceleri sessiz-karanlık bir yerde dursun ama yerini fazla değiştirmeyin, sabit bir yeri olsun, ayak altı olmasın, yakınında hareketli-sesli cisim olmasın. 

Fotoğraf çekimi için olsa dahi kafesini hareket ettirmeyin, stres yapar. Sabit bir yeri olsun, size alıştıktan sonra yanınızdan ayrılmaz zaten. 

Suyunu hergün tazele, yemini üfle. Yem olarak Witte Molen ve Bonnie karışımı veriyordum 7 yıldır, artık Witte Molen yok piyasada sadece Bonnie marka yem veriyorum ben, tavsiye ederim.

Korkutmayın, çocuk oyuncağı yapmayın hayvanı, tüm bakımlarını bir kişi yaparsa daha rahat olur. 

İyi bakın hayvana, kolay gelsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Bunlar yavruladıgı zaman ne kadar yavruluyor hocam ? Birşey beslerken yavrusunu almak en guzel şey.

Hocam şöyle izah edim ben sana şimdi bi yumurtlamaya 5 ile 8 yumurta arası doğuruyor bunlar , benimki 6 yumurta yaptı ilk çıkanın üzerine yatmıyor yumurtaya bazen ondan dolayı ilk yumurta kırmışlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı

Kafesinde devamlı mineral ve enerji blok olsun. Eminönünde 5 er lira. 

Suyuna eklenen toz vitamin vardı adını hatırlamıyorum(avisolmuş) 10-15 lira, onlardan da düzenli olarak ver. 

Kuşu hiçbir şart altında avuçlamayın, hiçbir kuşun hoşuna gitmez. Önüne işaret parmağınızı uzatıp hafifçe dokunun, alışkınsa gelecektir. 

Alışkın değilse yavaşca önce kendinize alıştırın, yanında durun. Bir süre sonra salatalık-havuç-marul uzatarak elinizden yemesini sağlayın elinize alışsın. 

Hava akımı olmayan bir yerde olsun, geceleri sessiz-karanlık bir yerde dursun ama yerini fazla değiştirmeyin, sabit bir yeri olsun, ayak altı olmasın, yakınında hareketli-sesli cisim olmasın. 

Fotoğraf çekimi için olsa dahi kafesini hareket ettirmeyin, stres yapar. Sabit bir yeri olsun, size alıştıktan sonra yanınızdan ayrılmaz zaten. 

Suyunu hergün tazele, yemini üfle. Yem olarak Witte Molen ve Bonnie karışımı veriyordum 7 yıldır, artık Witte Molen yok piyasada sadece Bonnie marka yem veriyorum ben, tavsiye ederim.

Korkutmayın, çocuk oyuncağı yapmayın hayvanı, tüm bakımlarını bir kişi yaparsa daha rahat olur. 

İyi bakın hayvana, kolay gelsin

dediklerinize dikkat edeceğim teşekkürler, elime almamaya gayret ediyorum fakat 1 ay oldu ama hiçbir alışma belirtisi göstermedi o beni biraz rahatsız etti.

Frontend Dev.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Muhtemelen bağırsaklarında sıkıntı, eğer ishalse suyuna biraz çaykoy, ama kanatlarını açtıkmı titriyo demişsin bu ya korkutmadan yada üşütmeden kaynaklanır

Hangisi sen kararvericeksin, kuşa neyaptığını biz bilemeyiz

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi
    JuMaN bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Bunlarda benim ufaklıklar en büyügü bugün 30 günlük oldu :)

Image%20and%20video%20hosting%20by%20TinyPic

maşallah çok tatlılar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

benimkide böyle olmuştu aradan 1 hafta geçti acılar içinde öldü sanırım bi hastalığa yakalanmıştı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    Reberals bunu yazdı

benimkide böyle olmuştu aradan 1 hafta geçti acılar içinde öldü sanırım bi hastalığa yakalanmıştı

yapma be hocam.. yazık hayvana inşallah düzelir ya.

Frontend Dev.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    Webci58 bunu yazdı
    Reberals bunu yazdı

yapma be hocam.. yazık hayvana inşallah düzelir ya.

akljslajsdljasdl jasdlkjsaldljsadklasjdlasjdlasjdkl abi yarıldım yemin ederim yarıldım, öldü diyor adam düzelir diyorsun asdhaskdjhska d:D:D:D

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
Toplam Hit: 7290 Toplam Mesaj: 52