folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhasebeci Arkadaslar Yardım ?

Muhasebeci Arkadaslar Yardım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

S.a arkadaslar 6 aylik sigortacılık mesleki hayatımdan sonra kendimi muhasebeye atamaya karar verdim ve yarın bi muhasebecinin yanında işe başlayacagım

önceden bu konuda tecrübeli arkadasların tecrübelerine ihtiyacım olacak muhasebe konusunda pek bilgim yok

söylediklerine göre ilk girene fişleri siralatırlarmış böyle başlarmış ama daha geniş bilgiye ihtiyacım var yardımcı olabilirmisin arkadaslar

asdasdsa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

muhasebemi hocam meslek erbabı olaraktan sana tavsiyem arkana bakmadan kaç :)

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

umit bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam ögrenmem lazım sonucta okudugum bölüm maliye ve bu yaşa gelmişik bişiden caktıgımız yok o yüzden bu işi kaparsam diyorum

bi ön muhasebe işini alırm 1500 maaş allah bereket versin fena mı .?

asdasdsa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

umit bunu yazdı:

bir meslektaş olarak kesinlikle katılıyorum.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sigortacılık yapıp muhasebe mezunuyum

sana tavsiyem hıyar sat daha iyi

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

bulaşma arkanı dön kaç kaça bildin kadarrr

üniv bitti millet kpss kasıo deli gibi ulen farklı olsun smmm staj başlatma kasalım dedik

demez olaydım bulaşmaz olaydım he şuan maaşım nere ceketimi atsam 1500-2000 den başlar o ayrı ama kafa beyın koymazlar adamda bilesin

ve ilk başlangıcı bu işin adamı afedersin s*ker fatura diz sagsola kos vergi dairesi ssk bagkur bla bla .. ilk etap iştenanlamadın için kamu personelleri seni biona bi buna şutlar küfretmek istersin tekmelemek hatta mesai bitimi dısarda beklim şunu bi temiz dövim dersin ama nafile ...

ve ilk etapta bi mali müşavir sana 1000 tl maaş vermes beleş çalıs sigortanı kendin yatır der işi ögren der istiosan böle istemiosan sen bilin

biz bu yolları cookk gittik geldık be mürid he ben sabırlıyım diosan ve gerçekten biri işi ögretecekse 1 yıl sonra bahsettin meblayı ceketi nere atsan kazanırsın kolay gele yol zorlu

bulaşma derim .

+1 dk sonra ..

şunları sölemeyi unuttum sorumluluk sendedir ve devletin kontrol mekanizması arttı hata yaptın an ceza sana biner kazanmayı bırak ceza ödersin şimdi tam oldu

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

taekwondo bunu yazdı:

bulaşma arkanı dön kaç kaça bildin kadarrr

üniv bitti millet kpss kasıo deli gibi ulen farklı olsun smmm staj başlatma kasalım dedik

demez olaydım bulaşmaz olaydım he şuan maaşım nere ceketimi atsam 1500-2000 den başlar o ayrı ama kafa beyın koymazlar adamda bilesin

ve ilk başlangıcı bu işin adamı afedersin s*ker fatura diz sagsola kos vergi dairesi ssk bagkur bla bla .. ilk etap iştenanlamadın için kamu personelleri seni biona bi buna şutlar küfretmek istersin tekmelemek hatta mesai bitimi dısarda beklim şunu bi temiz dövim dersin ama nafile ...

ve ilk etapta bi mali müşavir sana 1000 tl maaş vermes beleş çalıs sigortanı kendin yatır der işi ögren der istiosan böle istemiosan sen bilin

biz bu yolları cookk gittik geldık be mürid he ben sabırlıyım diosan ve gerçekten biri işi ögretecekse 1 yıl sonra bahsettin meblayı ceketi nere atsan kazanırsın kolay gele yol zorlu

bulaşma derim .

+1 dk sonra ..

şunları sölemeyi unuttum sorumluluk sendedir ve devletin kontrol mekanizması arttı hata yaptın an ceza sana biner kazanmayı bırak ceza ödersin şimdi tam oldu

hocam resmen bogazıma düğümlendi sözlerin üniversiteyi bitirip kpss mi kasayım

asdasdsa
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

genel muhasebe sertifikası aldım şimdi bakıyorum da zaman kaybıymış aöf sınavlarında faydası olur belki o ayrı biz hayali şirkette iş yapıyoduk o bunaltıyodu işin içinde olanlara kulak ver :d

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    sakın bu işi yapma hayatını riske atma bu meslek bıttı... ha illa yapacam diosan bi bilgin yoksa oncelikle tabıkı fiş fatura tarih sırasına göre dizilimini yaptırırlar sora yavastan alıstıktan ısındıktan sonra ıslere programı oretirler pc bilgileri girersin kdv derken bı bakmıssın işin içindesin :)))

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

hoca napıyorsun şu devirde muhasebeci mi olunur hesap, kitap işleri tutturamazsanda sil baştan. bırak bu iş yavaş yavaş öğrenirsin ama çok stresli bir iştir benden söylemesi ne kadar kasarsan kas çabuk yaşlanıp, kel olursun.. + iyi bir para yani maaş yok bu işte. şu devirde full kpss'ye kas devlet işine bak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

abartmayın hocam ya lütfen.

benim peder mali müşavirdi zamanında sigortacılık da yaptı övünmek için değil ki ben yapmadım bunu Türkiye'de ki tarım sigortalarının 12'de 1 ini tek başına babam yapmıştı zamanında verilen primlerle ev alınıyordu. Bunun sebebi işini doğru yapması kimseyi madur etmemesiydi yani işini seversen para kazanma gayen insanlığının önüne geçmezse çevren genişse sigortacılık da iyidir ama eskisi gibi kar marjı bırakmıyorlar acentalara. Tarım sigortası dedim ya çiftçiler artık o öyle bir noktaya gelmiş ki dolu yağsada karpuzlar zarar görse sigortadan para alsak diyorlardı. Ama sonra bıraktı sürekli insanla özellikle burada köylüleri kötülemek için söylemiyorum çocukluğumda babamın görevi dolayısıyla bende köyde büyüdüm köylü insanlar ile iletişim kurmak pek kolay değil olmayacak şey istiyorlar yeri geliyor şark kurnazlığı yapmaya çalışıyorlar almada bonkör vermede cimri oluyorlar vs.  neyse sonunda bıraktı o işi mali müşavirliğe döndü daha garanti ve temiz kazancı vardı şimdi bıraktı diplomayı yeğenine verdi.

2 mesleğide yakından gören bilen biri olarak bunları belirtmek istedim.

şimdi en kötü defter 50 100 lira hocam benim yaşadığım orta ölçekli bir ilçede şu an kuzenim 50 60 tane deftere bakıyor ki içinde büyük mükellefler de var onlar kaç tane ve ne kadar alıyor bilmiyorum. fazla aktif bir insanda değil hiç çabalamıyor yani gidim o defteri alim bunun muhasebesini ben tutayim yok.

basit hesap tüm defterler ortalama 75 liradan diyorum 75*50 = 3.750 masarafın bi ofis elektrik cart curt. batık filanda olmaz hocam millet en çok ondan korkuyor galiba vergi iadeleri filan oluyor onlardan kesersin paranı vermeyenin yada maliye zaten açık arıyor adamla eğer yan çizen adam varsa ipneliğine iki korkut paşa paşa verir. Ama başlamadan önce defter toplamaya başla belirli bir sayıya ulaştığında adım at.  bide ilk aylar defterleri çoğaltana kadar çay içemezsin tükanda:)

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
Toplam Hit: 1728 Toplam Mesaj: 16