folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Muhsin Yazıcıoğlunun Kazasıyla İlgili Netde Dolaşan İddalar

Muhsin Yazıcıoğlunun Kazasıyla İlgili Netde Dolaşan İddalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    Öncelikle başlamak istediğim yer bu işin içinde bir iş olduğudur. Uzatmadan direk konuya gireceğim

HELİKOPTERDE KAÇ KİŞİLERDİ?

en önemli yerlerden bir tanesi burada!..

Piyasadaki ses kaydında ismail güneş ve 112 arasında ki dialogda DAHA İSMAİL GÜNEŞ helikopterdeki KİŞİ SAYISINI SÖYLEMEDEN;

112 görevlisi: Alo. diğer beş kişi yanınızda değil mi şu anda? Size cevap verebiliyorlar mı?

DEMESİNDEN

helikopterde İsmail Güneş dahil 6 kişi olduğunu anlıyoruz.

Peki 112 de ki hanım nereden esinlenerek " diğer beş kişi diyerek " bu kadar net bir tahmin de bulundu?

1)Muhsin Yazıcıoğlu
    2)Kaptan Pilot Kaya İstektepe
    3)Erhan Üstündağ
    4)Yüksel YANCI
    5)Murat ÇETİNKAYA
    6)İsmail GÜNEŞ

Peki İsmail Güneş kimdir?

İha muhabiri, sivaslı Muhsin Beyin Yanında yani muhsin beye çok yakın bir nevi ihanın BBP partisi muhabiri diyebiliriz.

Anlıyacağımız bu isimlere çok yakın bir insan tekrar bantımıza dönelim;

İ.G: Evet. Ayağım çok kötü kırıldı. Ölen de var herhalde. Bu arkadaş kim ya...

Peki bu isimlere bu kadar yakın birisi neden " Bu arkadaş kim ya..." diye sorguluyor?

Diyelim ki tanımıyor!.. Helikoptere binerken bile görse helikopter düştükten sonra o kişiyi tanıyabilir. fakat muhabir arkadaş o anda ne gariptir ki "bu arkadaş kim ya" diye sorgulama hissiyatına düşebiliyor.

Aslına bakarsanız sorgulamıyor ses kaydındaki ses tonundan şaşırdığını ve tanımadığını anlıyoruz...

Yani Helikopterde 7 kişiler.

Aranan naaş sayısı ( ceset demeye dilim varmıyor) 6.

Bulunan 5 Bulunamayan kim? İsmail Güneş. İsmail Güneş kazada nerede Helikopterin içinde!! Durumu nasıl Ayağı sıkışmış Yada kırılmış. 112 yi arayan kim İsmail GÜNEŞ! Yani bilinci Yerinde hatta o kadar yerinde ki telefon numarasını 112 ye verebilecek kadar. Yada 112 yi arıyabilecek kadar. Peki bilinci yerinde olan birisi madem şarj bitti oradakilerden birinin cep telefonunu alıp yeniden irtibata geçemezmiydi? Ayağı kırıktı yada ayağı sıkışmmıştı bunu yapamadı. E o zaman İsmail Güneş Nerede? ayağı o kadar sıkışıkki yanındaki veya altındaki adamın telefonunu almak için elini bile kaldırabilicek mecali veya yeri yok. Bu arkadaş helikopterden çıkıp nasıl kayıplara karıştı ? Cevabı köylülerden köylü derken enkazı bulan köylüden! alalım;

köylü net olarak şu anda en kaza 1 metre uzaklıktayım ve her şeyi görebiliyorum diyordu görebildiği şeyler ise.

Helikopterin üstünde 4 altında ise 2 naaş olduğu idi. Hatta Korcan soruyordu Muhsin bey'i görebiliyormusunuz diye o da "hayır onu tanıyorum o bıyıklı ve aralarında gözükmüyor". Bunun üzerine korcan "Peki muhabir arkadaşımızı görüyormusunuz" diye bir soru yöneltiyor ardından "tanıyamayabilirsiniz diyor" cevap ise "hayır televizyondan gördüm tanıyorum o da burada helikopterin içinde" diyor.

Hatta helikopterin içindekileri tanımlarken "bir kişi kıvrılmış vaziyette diyor" muhtemelen bahsettiği kişi muhabir arkadaş ek olarakta yüzlerinde 2 parmak buz olduğunu aralarından birinde Turuncu bir elbise olduğunu söylüyor! Üstelik "burası etrafı açık olan bir alan burada nasıl göremezler bu helikopteri" diyor.

Burada köylünün turuncu elbiseli olarak tarif ettiği kişi muhtemelen muhabirin "bu arkadaş kim ya" diye nitelendirdiği kişi.

Bu iş karışmaya başladı enkazı bulan kişi muhsin bey hariç herkezi görüyor, gördüğü naaş sayısı 6 bir tek muhsin bey yok!.. Ama aranan naaş sayısı zaten 6?

Peki bize söylenen nedir? Bulunan 5 aranan 1! Tuhaf!.

Köylü yalan söylebilir korucuya bakalım?

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=137082&cat=110&dt=2009/03/27

kısaca korucunun dediğide 5 kişi var Muhsin Bey yok. Ama yok olması gereken Muhabir arkadaş? Tuhaf

Tuhaf demişken ses kaydına yeniden dönelim!...

İsmail bey telefonda konuşurken nerede? bakalım;

112 görevlisi: Şu anda siz helikopteri görebiliyor musun?

İsmail Güneş : Şu anda helikopterin içindeyim.

Dikkat edin Helikopterin İçinde!..

Hemen bakalım işte enkazdan ilk görüntüler!..

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/3462/5.jpg

İşte kabin!.. Acaba bu kabinin neresine sığındı bu kabinin neresine oturdu neresine sıkıştı diğer insanlar bu kabinin neresindeydi?

Peki bunu geçelim helikopter bu kadar parçalandı 150 metrelik alana yayıldı parçalar, bu insanlar neden tek parça?

SES KAYDINDA Kİ SİLİNMELER?

Tvlerde ses kaydının yaklaşık 20 dakika olduğusöyleniyor peki yayınlayan banttaki konuşma neden 9 dk 1 sn? geriye kalan 10 dk 59 snlik konuşma kaydında ne var?

KURTARMA ÇALIŞMALARI!..

Tam bir komedi!.. İlk önce bulduk hastaneye sevk ettik herkez yaşıyordu!. 1 saat sonra yeniden kaybettik!. Koordinatlar alındı ama yalnış çıktı. Sonra 30 km2 lik bi alana yaydılar. Ne tuhaftırki spor ayakkabıları ile aramaya çıkan köylüler buldular ve ilk tepkileri şu oldu!..

"burası etrafı açık olan bir alan burada nasıl göremezler bu helikopteri"

ÜSTÜNE ÜSTÜK asıl şaşıracağımız yer enkazın bulunduğu yerle baz istasyonun verdiği koordinatlar aynı!...

Aklımızdaki şüpheler bunlarla sınırlı değil!. Otopsi raporunu bekleyelim görelim.

'Alıntı'

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

ultrAsker bunu yazdı:
    -----------------------------

Burada köylünün turuncu elbiseli olarak tarif ettiği kişi muhtemelen muhabirin "bu arkadaş kim ya" diye nitelendirdiği kişi.

köylünün turuncu gömlekli dediği adam şu galiba

http://img6.imageshack.us/img6/7922/64276galeri2.jpg

ayrıca resmin üstündeki dağdaki kişiler de kim.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

yer tespiti için yeteri kadar baz istasyonu yok denildi. peki neden mobil baz istasyonu getirilmedi?

gsm operatörlerinden verilen koordinatların 30km lik bi alanı kapsaması kasıtlı mıdır?

tüm aramalar bölgenin kuzeyinde yoğunlaştırılırken enkazın tam tersi istikamette bulunması ne anlama geliyor?

sinyal yayıcı ELT cihazının helikopterin sert çakılmadığı için çalışmadığı görsel ve yazılı basında yayılması bu faktörü ört bas etmek için midir?

türk radar sisteminin helikopter gibi alçak irtifa da uçuş yapan araçları takip edemeyecek eski teknoloji olduğu doğru mudur?

sanırım bbp yetkilileri bu ve benzeri soruların cevabını arıcaklardır. varsa bişey çıkar inşallah

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Salu3 bunu yazdı:
    Kadın olayı haberlerden takip etmiş de olabilir.Ama bu işte bi iş var kesinlikle :|

hocam olayı ilk duyan kadın hangi haberlerden takip etsin :|

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    stillalive bunu yazdı:

ultrAsker bunu yazdı:

köylünün turuncu gömlekli dediği adam şu galiba

http://img6.imageshack.us/img6/7922/64276galeri2.jpg

ayrıca resmin üstündeki dağdaki kişiler de kim.

Biseyler donuyor ama dur bakalim cikar kokusu...

buarada dai dagdaki insanlar montaj gibi duruyo, veya kaliteden kaynaklanan bir yanilgi...

Shaban Interactive Pro.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

attack bunu yazdı:

sinyal yayıcı ELT cihazının helikopterin sert çakılmadığı için çalışmadığı görsel ve yazılı basında yayılması bu faktörü ört bas etmek için midir?

onlara sormak lazım yeterince sert çakılmamışmı

Enkazdan%20ilk%20görüntüler%207

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    o turuncu gömlekli muharbirin dediği adamsa onu en az bir kaç kez görmesi gerekmez mi? ses kaydında hiç tanımadığını veya görmediği ses tonuyla söylüyor. kaldı ki muhabir onun üstende fazla durmuyor. tanıdığı olsa en azından ismiyle bir şeyler söyler.

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

konuşmayı televizyondan dinledim...

herkez ölmüşken bu arkadaş kim yaaa die bağırıyor..

buradaki herkez öldü dedikten sonra birileriyle konuşup yer tayini yapıyor...

5 kişiyi 112 ci nerden biliyor?

bi halt var gibi işin içinde...

Aynen benimde aklimi kurcalayan tarafi bir kisi gördüm demesiydi.
    Ilk basta helikopterin icindeyim diyorum ama resimlere bakilacak olursa helikopter param parca :/

Bu adam askerliginde komandoymus galiba, helikopteri yakip yerini bulmalarini ve hemde isinmayi düsünmedi mi?
    Ayagi kirikti biliyoruz ama sürüne sürüne yine birsey yapabilirdi galiba :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:

attack bunu yazdı:

onlara sormak lazım yeterince sert çakılmamışmı

Enkazdan%20ilk%20görüntüler%207

çok çelişkili ifadelerle dolu ortalık... muhabir helikopterin içine girdigini söylüyor... içine girdigi helikopter bu mu ? degilse nasıl giriyor... ayagım kırık sıkışıgım diyor ama helikopterin içine girebiliyor vs vs vs... ne oldugu hic belli degil

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

bu olay çok ama çok pis kokuyo ama inş aydınlanır herşey....

hiç bi parça uymuyo birbirine... 

Zugzwang
Toplam Hit: 16952 Toplam Mesaj: 110