folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Mülk Sahibini Binada İmza Toplayarak Attırmak

Mülk Sahibini Binada İmza Toplayarak Attırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

evet hocalar bu konuda bilen biri çıkar inş binamıza taşınan biri sürekli binada huzursuzluk çıkarmakta yaklaşık 1 senedir bu problemleri yaşıyoruz polise şikayet ettik zabıtaya şikayet ettik yok bide bizim üstümüzde oturuyorlar gürültü yapıyorlar camdan bişeyler sirkeliyorlar artık dayanılmaz hale geldi kan çıkacak zor tutuyorum kendimi şimdi sorum şu binadakilerde ondan şikayetçi binada 12 daire var imza toplayıp bu kişi mülk sahibi bile olsa attırabilirmiyiz süreç ne kadar olur ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Mülk sahibini nereye attırıyorsun hocam:) olmaz öyle bişi.

tolgaStain tarafından 04/Oca/13 12:24 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek
    MatrixNeo bunu yazdı

ee hocam bütün bina bu adamları çekmemiz mi gerekiyor yani :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    vanhelsink bunu yazdı
    MatrixNeo bunu yazdı

Normal konuşunca anlamıyorlar mı hocam? Bu sene taşındığımız evde yukardaki halıları her gün çırpıyordu tüm toz içerde. 3 gün dayanabildim 3. gün tam kadın çırparken bir cık cık cık diye ses çıkardım kadın 10 dakika sonra gelip özür diledi boş sanıyordum ben hala dedi yapmadı bir daha :D

kadirozdemir tarafından 04/Oca/13 12:27 tarihinde düzenlenmiştir

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

adamın tapulu mülkiyeti ise sık sık şikayet edebilirsiniz ancak

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek
    kadirozdemir bunu yazdı
    vanhelsink bunu yazdı
    MatrixNeo bunu yazdı

Normal konuşunca anlamıyorlar mı hocam? Bu sene taşındığımız evde yukardaki halıları her gün çırpıyordu tüm toz içerde. 3 gün dayanabildim 3. gün tam kadın çırparken bir cık cık cık diye ses çıkardım kadın 10 dakika sonra gelip özür diledi boş sanıyordum ben hala dedi yapmadı bir daha :D

hocam kaç defa konuştuk anlamıyorlar insanın dahada üstüne geliyorlar 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    MatrixNeo bunu yazdı

hoca götünüzden uydurmayın

mülk sahibi veya kiracı olup olmamasıyla alakası yok

imza toplayıp mahkeme açarsın

1-2 kere uyarı verirler 3üncüde tahliye kararı çıkarırlar o adamda dairesini satıp siktir olup gitmek zorunda kalır

apartman toplu yaşam alanı dingonun ahırı değil apartmanda yaşamanın kuralları var...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aidatı ödemeyen apartman sakinin hakkında oy birliğiyle icra takibi yapılıp gerekise apartmandan çıkarılmaya kadar gittiğini biliyordum bu icra takibib evin satışına kadar gidebilir belkide  ana aynı dururm kat mülkeyitei sahibi için geçerlimidir bilmem ama büyüyk ihtimal yapılabilir bina yönetimi tarafından ortaklaşa bence bir avukat tutun avutla halledilmeyecek olay yoktur

Ceza kanunu ne diyor

Madde 546 – Her kim, gürültü veya velvele ile mutat hilafı olarak çan ve alat-ı saire çalarak yahut kanun ve nizam ahkâmına muhalif surette gürültülü bir meslek ve sanat icra eyleyerek halkın veya meclis ve mahfillerin meşguliyet veya huzur ve rahatını ihlal ederse on beş liraya kadar hafif cezayı nakdiye mahkûm olur.

Bu fiil gece yarısından iki saat evvelinden sonra işlenirse hafif cezayı nakdi otuz liraya kadardır.

SeRDaR tarafından 04/Oca/13 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

aidatı ödemeyen apartman sakinin hakkında oy birliğiyle icra takibi yapılıp gerekise apartmandan çıkarılmaya kadar gittiğini biliyordum bu icra takibib evin satışına kadar gidebilir belkide  ana aynı dururm kat mülkeyitei sahibi için geçerlimidir bilmem ama büyüyk ihtimal yapılabilir bina yönetimi tarafından ortaklaşa bence bir avukat tutun avutla halledilmeyecek olay yoktur

Ceza kanunu ne diyor

Madde 546 – Her kim, gürültü veya velvele ile mutat hilafı olarak çan ve alat-ı saire çalarak yahut kanun ve nizam ahkâmına muhalif surette gürültülü bir meslek ve sanat icra eyleyerek halkın veya meclis ve mahfillerin meşguliyet veya huzur ve rahatını ihlal ederse on beş liraya kadar hafif cezayı nakdiye mahkûm olur.

Bu fiil gece yarısından iki saat evvelinden sonra işlenirse hafif cezayı nakdi otuz liraya kadardır.

hocam avukata gidicem zaten para cezasını pek takacagını zannetmiyorum avukatada danışayım binadkilerlede konuşalım binadan ayrılmasını istiyorum açıkcası ne konuşmadan anlıyorlar nede şikayetten dağ başından gelmiş milletin huzurunu bozuyorlar

hocam binada yönetim diye birşey yok sadece çogu kişi birer daire almış oturuyor herkez

vanhelsink tarafından 04/Oca/13 13:15 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

onlar öyle yapıyosa sizde daha beterini yapın hacı ne biliyim akşam kapılarının önündeki terliklere işeyin s*çın işte :S

Örnek tabi bu evde denemeyin. :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

onlar öyle yapıyosa sizde daha beterini yapın hacı ne biliyim akşam kapılarının önündeki terliklere işeyin s*çın işte :S

Örnek tabi bu evde denemeyin. :D

hocam yıllarca sükut içinde yaşamayı alışmış biri olarak yapamam öyle bişey hayatım boyunca böyle birşey görmedim doğal olarak ne yapıldıgınıda bilmiyorum hakkımı hukiki yoldan arıyacagım ama daha önce karakolluk olduk türk hukukunun bu durumda bir işe yaradıgını söyleyemem

Toplam Hit: 11166 Toplam Mesaj: 25