folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Mustafa Kemal’İn Cumhuriyet’İ Ve Devrimi Emanet Ettiği Gençlik

Mustafa Kemal’İn Cumhuriyet’İ Ve Devrimi Emanet Ettiği Gençlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    invisible_1905
    invisible_1905's avatar
    Erkek
    Aziz Nesin
    29 Nisan 1968

Mustafa Kemal’in
    Cumhuriyet’i ve Devrimi emanet ettiği gençlik

Dünya tarihinin emperyalizme karşı ilk kurtuluş savaşını vermiş olan Türkiye'yi sömürebilmek ve stratejik çıkarlarına alet etmek için yerli burjuva yaratarak kendilerine rahat sömürme ortamı hazırladılar. Bu, tabii ve tarihi gelişim içinde bir burjuva sınıfının doğuşunu değil, yapma, zorlama ve yabancı sömürgenlerin zoruyla ortaya çıkarılan bir toplumsal piçti, babası bellisiz bir çocuktu.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yine böyle olmuştur. Yabancı sömürgenler Türkiye'yi sömürmek ve kendi stratejik çıkarlarına alet etmek için, Türkiye'de kendilerine bu sınıftan yerli işbirlikçiler, tefeci ortaklar ve komisyoncu uşaklardan kurulu bir sömürme ortamı hazırladılar.

Mustafa Kemal Türkiyesi, yabancılardan on para borç almadan, sömürgenlerden yardım dilenmeden, demiryollarıyla, endüstrisiyle, herşeyiyle kurulmuştur. İkinci Dünya Savaşı Türkiyesi, Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiyesi’nden daha mı yoksuldu ki, gırtlağımıza kadar borca gömüldük? Bu borçlar uğruna, ne olduğu hâlâ halktan saklanan gizli ikili anlaşmalar yapıldı yabancılarla.

Dünyada hangi insan, hangi ulus kendine yardım yapılmasını istemez? Ama biz, sömürgenlerin yardım maskesi altında, kanımıza, iliğimize kadar bizi soyduklarını, sömürdüklerini, bizi değil, çocuklarımızı değil, doğacak çocuklarımızı bile borçlandırdıklarını bildiğimiz için bu uluslararası dolandırıcılara, gangsterlere 'hayır!' diyoruz.

Mustafa Kemal 'Ey Türk Gençliği' diye seslenerek, Türkiye Cumhuriyet ve Devrimi’ni Türk gençlerine, Türk gençliğine emanet etti. Mustafa Kemal, Türk gençleri dedi, Türk ihtiyarları demedi. Mustafa Kemal'in Cumhuriyet’i ve Devrim’i emanet ettiği gençlik!

Türkiye'nin gelecek bir savaşın deneme alanı olmasına hayır diyoruz. Türkiye'nin emperyalist çıkarlarının bekçisi ve ileri karakolu olmasına hayır diyoruz. Haysiyetli yaşamak için, yardım diye uzatılan ellere hayır diyoruz.

Devrimleri yıpratan ve çürüten gericilere hayır diyoruz.

Kendilerini düzenin koruyucusu gibi gösterip Anayasa düzenini bozmak isteyenlere hayır diyoruz. Sonuna kadar hayır diyoruz.

TIGER şimdi asker 87/2/B Tankçı (www.divxhome.net) Herkesi bekleriz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Android bunu yazdı:
    -----------------------------

kemalızmı devrımcılık olarak gostermeye calısanlar utansın yeter artık aq kemalızmın temelı mıllıyetcılıge dayanır

su an kemalızm kemalızmmıdır?

hayır

Ataturk oldukten 10 sene sonra kemalızmde olmustur

sonra ozellıkle chpnın kemalızmı devrımcılıge cekmesıyle bugunku tablo ortaya cıkmıstır

hoca devrimcilikten kastıını anlayamadım. Kemalizmin kendisi bir devrimdir ve türkiye cumhuriyetinin devrimidir.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

yaw tamam artık ben bısey yazmıyom anlıyan anlar cogununda anlamak ısıne gelmıyo bu konularda cok hassasım damarlarım patlıyacak gıbı oluyo

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Android bunu yazdı:
    hayır o manada degıl su an devrımcı gecınenler warya artık neyın dewrımı olacaksa işte onu kastettım
    düzenin devrimi olabilir mesela , emperyalizme karşı bir devrimde olabilirmi!! , yada işbirlikçilere yada müzigin degerini hiçe sayarak o müzigi dinleyenleri adam olmamakla suçlayanlara karşıda olabilir dimi sayın android...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:
    Android bunu yazdı:
    hayır o manada degıl su an devrımcı gecınenler warya artık neyın dewrımı olacaksa işte onu kastettım
    düzenin devrimi olabilir mesela , emperyalizme karşı bir devrimde olabilirmi!! , yada işbirlikçilere yada müzigin degerini hiçe sayarak o müzigi dinleyenleri adam olmamakla suçlayanlara karşıda olabilir dimi sayın android...

yau tutturmussun ahmet kaya sevdası gıdıyosun kardesım dıyorum sanatcı kısılıgıyle topluma ısık tutar yol gosterır sen savuunuyosun ahmet kaya gıbı bı sahsın kısılıgı sıfırdır sanatıda kendısı gıbı pes para etmez

duzen dıyon emperyalızm dıyon dunyanın kanunu bu tamammı tas devrınden berı gelır guclu gucsuzu ezer ınsanın yaradılısından gelır bu degıstıremezsın

hadı dıyelım degıstırdın bazı kesım calısacak dıger kesım yan gelıp yatacak nolcak herkes esıt parayımı alacak

bu arada ısbırlıkcılık ve emperyalızmı bende sevmem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Android bunu yazdı:

lordvader89 bunu yazdı:
    Android bunu yazdı:

yau tutturmussun ahmet kaya sevdası gıdıyosun kardesım dıyorum sanatcı kısılıgıyle topluma ısık tutar yol gosterır sen savuunuyosun ahmet kaya gıbı bı sahsın kısılıgı sıfırdır sanatıda kendısı gıbı pes para etmez

duzen dıyon emperyalızm dıyon dunyanın kanunu bu tamammı tas devrınden berı gelır guclu gucsuzu ezer ınsanın yaradılısından gelır bu degıstıremezsın

hadı dıyelım degıstırdın bazı kesım calısacak dıger kesım yan gelıp yatacak nolcak herkes esıt parayımı alacak

bu arada ısbırlıkcılık ve emperyalızmı bende sevmem

dünyanın düzeni bu demişsin zaten devrimde düzen değiştirilir nie türkiye küçük balık olsun nie türkiye sömürülsün biz amerikaya ezilmek zorunda değiliz sadece bir baş kaldırmaya bakar ama zaman ister emek ister

herkes aynı parayı almaz güzel kardeşim o sovyet rusya dönemindeydi...şimdi mesela komunist bir parti başa geçti diyelim hemen çıkıpda herkes eşit para alacak herkese 2çift ayakakbı demez onlar eskide kaldı.ama devrim eskide kalmadı devrimin tam zamanı ama yapacak ruh nerde?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    ben devrimi sadece "sol" düşüncenin yaptığı kanısına gıcık oluyorum. Kemalizm, merkeziyetçi(sağ-sol içinde barındıran) Türkiye'ye en uygun ideolojidir. Başka ideolojilerde çözüm aramak gereksiz diye düşünüyorum..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

lordvader89 hayal dunyasında yasama hele bos ıslerle hıc ugrasma

devır ekmek devrı ısıne gucune bak kımse gelıpte sana 1 lıra vermez

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    boş boş konuşmayın..
    şuanda bütün dünya amerika sayesinde üstüne bişey giyiyo amerika sayesinde karnını doyuruyo amerika sayesinde bordu olan ülkelere borcunu ödüyo..
    devrimmiş..devrim yapıcanda ne olcak ülkende aptal insan bu kadar çokken ve sen bunları temizlemeyi değilde direk işe başlamayı düşünüyosan hiç bi bok yapamazsın..
    devrim hikaye..ülkeye herşeyden önce zeki ve iş yapabilen insan gerek..böyle boş boş devrim devrim diye bağıran insanlar değil..!

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sen ekmeğini ye kardeş ben o ekmek sofraya gelene kadar verilen emeğe bile bakarım

sen böyle düşünürsen ve böle düşünen çok olursa zaten türkiye küçük balık olarak kalır sen diyosun ki; devlet versin ben yerim ben sadece kazandıgım paraya bakarım devletimi sarmış düşmanlar emperyalistler takmam diyorsun sana kolay gelsin...

fistan hojamda haklı;

ben devrimi sadece "sol" düşüncenin yaptığı kanısına gıcık oluyorum. Kemalizm, merkeziyetçi(sağ-sol içinde barındıran) Türkiye'ye en uygun ideolojidir. Başka ideolojilerde çözüm aramak gereksiz diye düşünüyorum.. 

.................................................... 

sende haklısın tabiki fakat şuan merkeziyetçi bir parti olarak gezinen parti var başta ve biz hala amerikan emperyalizmine mahkum durumdayız bence tabi:D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Devrim sadece komünizm'le anılamaz bu  ztn başlı başına aptallıktır ; ayrıca neyin devrimini yapıyorsunuz dünyada müthiş bir çark dönüyor kapitalizm denilen ; insanların anti kapitalist propogandaları bile kapitalizmin araçları ile yapılıyor ; yani sizin devrim çabanız bumudur ? , Amerikan malı dev kapital kurum microsoft'un çıkardığı intel işlemci kullandığın pc ile mi yapacaksın kapitalizmi karalamayı : )

dont think twice its all right
Toplam Hit: 3596 Toplam Mesaj: 34