folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Mutayit.Com Sahtekarlığı !!!

Mutayit.Com Sahtekarlığı !!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuhacky01
    cuhacky01's avatar
    Erkek

Bu forumda daha öncede konusu açılmıştı, ama kilitlenmiş. Bu adam spam mail yolu ile milleti dolandırıyor. benide dolandırdı bugün bilişim suçlarına dilekçe verdim.

İnternette aradım benden başkalaıda şikayet etmiş. Millete yapmadığı saygısızlık yok. Herkes hazır template kullandığını söylemiş ama bu sahtekar hazır kullanmıyorum diye üsteliyor. Hazır olsun olmasın bu sorun değil, hazır kullanan bir çok firma var müşterileride gayet memnun ama bu kez birine gitmiş hazır kullanmak onur kırıcı demiş. birine gitmiş maaşla çalışıyor diye maaşlı çalışan adam kendi ayakların üstünde duramaz demiş, birine hakkında açıklama yaptı diye şerefsiz demiş, birine yeni alınan domainlere spam yapma dedi diye saygısızlık yapmış.

Millet gece gündüz firma firma gezsin teklif versin bu gitsin spam maille müşterileri rahatsız etsin.

Anlam veremediğim bu kadar aşağılık bi varlık olduğu bir çok kişitarafından yazılıp çizilmiş ama adam halen spamciliğe , dolandırıcılığa ve sahtekarlığa devam ediyor. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

gönderdiğim maillerden kızgın mısın diye bir buton var ana sayfasında gayet görünür şekilde bana hiç göndermedi gönderdiysede spam klasöründedir ama ana sayfasına bunu koyan adam maile de koymuştur diye düşündüm bu linki, diğer mesele hakkında bir bilgim yok ama neticede herkesin iş ahlakı başka.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

nedir ne değildir ne yapmış bu adam biraz sakin bi şekilde anlatırmısınız ?

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

daha bu adamdan bana hiç mail gelmedi ama ticaret şekli yanlış, etik değil hatta ve hatta çirkin ötesinde bir pazarlama stratejisi var. Evet hazır tepmlate bir çok firma kullanıyor yeri geliyor teklif edilen ücret ile kodlama işine girmek aptallık oluyor hazır tepmlateleri editleyipte veriyoruz. Hazır deme bin şahit gerekiyor ama olsun :} Ancak dediğim gibi bir işi yaparken profesyonel olmak, profesyonel davranmak lazım ancak bu insan daha işinde profesyonel değil ticarette nasıl profesyonel olsun ? O yüzden görmezlikten gelin geçin önemli bir kişiliği yok zaten. Yalnız su mail olayı hakikaten deli iş. Türkiye' de mail marketing den para kazanan 3-5 adamdan biri :D

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

bana geldi kendisinden mail. ilgilenmediğimi söyledim kendi tasarımlarımızı kendimizin yaptığını söyledim. teşekkür edip bir daha rahatsız etmedi.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuhacky01
    cuhacky01's avatar
    Erkek

Daha önce banada mail gelmiyordu. 2 firmanın müşterisini çaldığını duymuştum. Sonra milleti kandırdığını kendi twitter adresindede yazmıştı ama silmiş. Sonra banada mailleri gelmeye başladı. Ben farklı bir kişi sandım iş verdim. Parasını yatırdım ama ne tasarım ne site göndermedi maillere cevapta vermedi. Benim aptallığımki sözleşme yapmadım şimdi adam dolandırıcılıktan biraz daha para kazanmış oldu. Sonra ne yapabilirim diye düşünürken adliyeye gittim. Bilişim suçları bölümüne gidip spam mail, haksız kazanç, haksız rekabet, bilişim hırsızlığından bir dilekçe yazdım. İnternetten hakkında yazılan tüm şikayetleri arşiv olarak düzenledim ve delil olarak gösterdim. Birinde IP adresi varmış onu rica edip delillere ekledim. 

sRcN arkadaşın dediği gibi işinde profesyonel değil ticarette nasıl olsun? Bu yüzden kullandığı sitelerin hazır olduğunu yazdım zaten bilişimci arkadaşlar siteleri görünce direkt hazır olduğunu anladılar ama bunun konuyla ilgisi olmadığı için dosyaya eklemedim.

Freak arkadaşın dediği gibi sonrasında boşver diyip adama bi daha bana mail atma yazdım. Sonuç olarak birde küfür yedik. İnternette hakkında biri bi yazı yazarsa zaten o kişiye ulaşıp ya şerefsizsiz diyor yada küfür ediyor. Sözlükten blog sitelerine kadar bir çok yerde bu anlatılmış. 

Bu yüzden bende bir daha belki başkası dolandırılmaz belki sahtekarlığa maruz kalmaz diye hemen adliyeye başvurdum. Arşiv haline getirdiğim şikayetler çok işime yaradı. Her şikayetin başına şikayetin olduğu sitenin linkini ve şikayet tarihini yazdımki benim yazma ihtimalimin olduğu düşüncesi olmasın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    cuhacky01 bunu yazdı

Daha önce banada mail gelmiyordu. 2 firmanın müşterisini çaldığını duymuştum. Sonra milleti kandırdığını kendi twitter adresindede yazmıştı ama silmiş. Sonra banada mailleri gelmeye başladı. Ben farklı bir kişi sandım iş verdim. Parasını yatırdım ama ne tasarım ne site göndermedi maillere cevapta vermedi. Benim aptallığımki sözleşme yapmadım şimdi adam dolandırıcılıktan biraz daha para kazanmış oldu. Sonra ne yapabilirim diye düşünürken adliyeye gittim. Bilişim suçları bölümüne gidip spam mail, haksız kazanç, haksız rekabet, bilişim hırsızlığından bir dilekçe yazdım. İnternetten hakkında yazılan tüm şikayetleri arşiv olarak düzenledim ve delil olarak gösterdim. Birinde IP adresi varmış onu rica edip delillere ekledim. 

sRcN arkadaşın dediği gibi işinde profesyonel değil ticarette nasıl olsun? Bu yüzden kullandığı sitelerin hazır olduğunu yazdım zaten bilişimci arkadaşlar siteleri görünce direkt hazır olduğunu anladılar ama bunun konuyla ilgisi olmadığı için dosyaya eklemedim.

Freak arkadaşın dediği gibi sonrasında boşver diyip adama bi daha bana mail atma yazdım. Sonuç olarak birde küfür yedik. İnternette hakkında biri bi yazı yazarsa zaten o kişiye ulaşıp ya şerefsizsiz diyor yada küfür ediyor. Sözlükten blog sitelerine kadar bir çok yerde bu anlatılmış. 

Bu yüzden bende bir daha belki başkası dolandırılmaz belki sahtekarlığa maruz kalmaz diye hemen adliyeye başvurdum. Arşiv haline getirdiğim şikayetler çok işime yaradı. Her şikayetin başına şikayetin olduğu sitenin linkini ve şikayet tarihini yazdımki benim yazma ihtimalimin olduğu düşüncesi olmasın.

Dolandırıcılık desene hocam sen şuna baştan. Haddime değil fakat takdir ettim doğrusu.

tahribat.com a can feda
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuhacky01
    cuhacky01's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı
    Dolandırıcılık desene hocam sen şuna baştan. Haddime değil fakat takdir ettim doğrusu.

Hocam dolandıcılık olması için sözleşme fiş fatura bişey olması gerek. Bu adamın bırakın sözleşmesi telefon numarası bile yok mail üstünden bi dolandırıcıyla iş yapmaya çalışarak bi aptallık yaptım. Bu yüzden bilişim ahlakını kötüye kullanım temalı suçları yazdım.

Bence sözleşme olmadığı için dolandırılanlar bu yüzden sessiz kalıyor bu adamdan bundan faydalanıp yeni insanlar bulup kandırıyor.

Spam maille milletin müşterisine çalmak gibi aşağılık bir işi kim yapar? aşağılık insanlar. Mail marketingi herkes yapıyor bana hergün size site yapalım müşterinize satın beraber kazanalım diye mailler geliyor. Bence bu etik bi davranış ama adam binbir zahmetle gidip teklifle sunumla müşteriyi alıyor, müşterisi kendine alan adı tescil ettiğinde bu şahsiyet ona sitenizi yapalım diye mail atıp müşteriyi çalıor yada kafasını karıştırıyor. Bu etik olsa zaten kimin iş yeri açmaya vergi ödemeye koşturmaya ihtiyacı olurki? herkes hergün 1 milyon tane spam yollar iş gelir. Ama bu adice aşağılıklara yönelik bir davranış.

Ben firmaya giderim teklifimi sunumumu yaparım iş gelirse gelir. Yada sitemin reklamını yaparım müşteri beklerim. Bu işin raconu budur yada buna benzer olaylardır. Spam maille başkasının müşterisine sana 800tlye site yapim senin siteni yapanlar çöpcüdür demek ne alaka?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Natro-Com-Rezilligi-Natronun-Ayibi-Natro-Com-Domain-Sitesinden-Domain-Almayin-163965/

Burayı okursan msn adreslerini nerden aldığıma ulaşırsın.

Belki bir yararı dokunur.

info@mutayit.com

mutayit@hotmail.com.tr

msn adresleri yukarıda bende ekli arada geliyo sohbet ediyoz ama böle olduğunu bilimiyordum adamın.

Günlük 800 900 kazanıyorum diyodu bana 

demek doruymuş bömsn adresleri yukarıda bende ekli arada geliyo sohbet ediyoruz ama böle olduğunu bilmiyordum adamın.

Edit : artık aranızda halledin haklı olan kazansın

Erdem tarafından 16/Eyl/12 12:10 tarihinde düzenlenmiştir

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuhacky01
    cuhacky01's avatar
    Erkek
    SnipeTR bunu yazdı

http://tahribat.com/Forum-Natro-Com-Rezilligi-Natronun-Ayibi-Natro-Com-Domain-Sitesinden-Domain-Almayin-163965/

Burayı okursan msn adreslerini nerden aldığıma ulaşırsın.

Belki bir yararı dokunur.

info@mutayit.com

mutayit@hotmail.com.tr

msn adresleri yukarıda bende ekli arada geliyo sohbet ediyoz ama böle olduğunu bilimiyordum adamın.

Günlük 800 900 kazanıyorum diyodu bana 

demek doruymuş böle dolandırıcı olursa adam olur

Zaten adliyede bilişim suçlarına gittim delilleri sundum, araştırdılar ve bana "Böyle şerefsizleri kimse şikayet etmezse artarlar, hergün bunun gibilerle uğraşıyoruz, biz şikayetçilerin yerinde olsak düşünmeden bizde dilekçe verirdik." dediler. diğer sitelerden 10dk araştırılsa adamın ne mal olduğu belli oluyor.

Bilişim sektöründe doğru çalışıp kazananda var sahtekarlıkla kazananda var. Nedense dolandırıcılar daha çok kazanıyor çünkü para için ailesini bile satabilecek duruma gelecek kadar aşağılıklaşmışlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

küfür ve hakaret tamamda dolandırma kısmı nedir ? anlayamadım ben onu hazır template kullanıp orjınal demek suc degıl sanırım etik olarak yanlış olma dısında ve yalan söyleme dışında dolandırdıgı nedir bu şahış yada şahışların  ?

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2857 Toplam Mesaj: 21