Müzik Kulaklığı Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Kaliteli bir kulaklık bakıyorum fakat ürün seçememe hastalığına yakalandım sanırım. 1000 TL bütçe ile çıktığım yolda şu an 3000 lere geldim. Herkes fast food cuya bağlamış durumda 200 lira daha ver şunu al 300 daha ver şunu al diye diye buralara geldik. Şu an kafamda bir kaç model bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz yahut bunlar değil şu daha iyi veya şu F/p ürünü deidğiniz bir model var mı ? 

Benim kafamda modeller ve ufak görüşlerimi bıraktım.

1-Sony WH-1000XM4S (fiyatı bir tık yüksek)

2-Sony WH-1000XM3 (ses kalitesinden hiç şüphem yok ama bluetooth 4.2)

3-Beats Studio 3 (oldukça bass ağırlıklı bir kulaklık)

4-Harman Kardon Fly ANC (fiyat performans gibi duruyor ama mini usb bağlantısı ve 4.2 bluetooth ile bir tık geride)

5-Skullcandy Crusher Evo (bununda anc si olmaması ve ürünün premium hissiyatı olmaması geride bırakıyor)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Hemen sarayım hocam Sony WH-1000XM3 :)

ekleme:
    Müzik / kulaklık hakkında teknik bilgim pek yok, yürüyüşte kullanmalık anker q10 almıştım bana hayli hayli yetiyordu ne güzel.

Bigün arkadaştan xm3 aldım, almaz olaydım. Ses kalitesini bilmem de aktif gürültü engellemesi çok başarılıymış meretin. Bi süre sonra pc de çalışırken felan bile takmak istemeye başladım müthiş sessiz oluyor diye. Kasadaki fanlar zaten gürültülüydü biliyordum ama rahatsız olmuyordum eskiden, şimdi kulaklık takmayınca acaip gürültülü geliyor biri bağırıyor gibi oluyor odada. Kulaklık da sürekli takmak istemediğimden 14cm olan fanları söktüm pc den :) 
    Benim gibi çok alakalı değilsen kulaklık vs bence daha ucuz model al :) direk iyi modellerden birini denemiş oldum ben şimdi diğerlerini beğenmiyorum götüm kalktı.

Mesela sonradan TaoTronics SoundSurge 85 aldım, merak ettim aralarındaki farkı (kimse xm3-xm4 ile yarışır demiyor tabi ama f/p olarak bu fiyata bu anc çok iyi diyorlardı yorumlarda).
    350-400 liralık bi kulaklığa göre bence de çok iyi gürültü engelliyor ama tırt gibi geliyor xm3 ten sonra, arkada biraz gürültü kaldı gibi oldu kullanmadım çok o da duruyor kenarda :)

Şimdi bi de anker q30 alıcam , xm3 ve TaoTronics satıcam. saçma sapan bi deneme içine düştüm :)

MaviGozluDev tarafından 10/Tem/21 18:38 tarihinde düzenlenmiştir

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Senin önerilerin de güzel amazon da blue parrot lar var Türkiye ye de gönderim yapıyor ses harika heriflerin işi zaten modül kulaklık çağrı merkezleri VS işleri depo cılar şoförler müzisyenler ortam sesi olayın da süper yolda gider iken çevre sesi falan filan harika 10 numara zaten abd pazarına hitap ediyor ama Avrupa da da var. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

Müzik / kulaklık hakkında teknik bilgim pek yok, yürüyüşte kullanmalık anker q10 almıştım bana hayli hayli yetiyordu.

Bigün arkadaştan xm3 aldım, almaz olaydım. Ses kalitesinden doalyı değil de aktif gürültü engellemesi çok başarılıymış meretin. Bi süre sonra pc de çalışırken felan bile takmak istemeye başladım müthiş sessiz oluyor diye. Kasadaki fanlar zaten gürültülüydü biliyordum ama rahatsız olmuyordum, şimdi kulaklık takmayınca acaip gürültülü geliyor biri bağırıyor gibi oluyor odada. Kulaklık da sürekli takmak istemediğimden 14cm olan fanları söktüm pc den :) 
    Benim gibi çok alakalı değilsen kulaklık vs bence daha ucuz model al :) direk iyi modellerden birini denemiş oldum ben şimdi diğerlerini beğenmiyorum götüm kalktı.

Mesela ben sonradan TaoTronics SoundSurge 85 aldım, merak ettim aralarındaki farkı (kimse xm3-xm4 ile yarışır demiyor tabi ama f/p olarak bu fiyata bu anc çok iyi diyorlardı yorumlarda).
    350-400 liralık bi kulaklığa göre bence de çok iyi gürültü engelliyor ama tırt gibi geliyor xm3 ten sonra, arkada biraz gürültü kaldı gibi oldu kullanmadım çok o da duruyor kenarda :)

Sony anc işinde gerçekten çok başarılı biliyorum. Ama önceliğim kaliteli müzik. çok fazla müzik dinleyen bir insanım.  + ufaktan kendimde hobi olarak ilgileniyorum. monitör kulaklıklarada baktımda kabloyla uğraşmak istemiyorum.

@weskeyy parrotlara baktımda hiç kafaüstü komple bir model görmedim hepsi çağrı merkezi kulaklığı gibi ve upuzun bir mikrofonu var. 

FCN tarafından 10/Tem/21 19:00 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Yeri gelmişken sorayım WH-1000XM3 M4'ten daha çok tutuluyor neden herkes bunu tercih ediyor?

KNOWLEDGE IS POWER!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Müzik / kulaklık hakkında teknik bilgim pek yok, yürüyüşte kullanmalık anker q10 almıştım bana hayli hayli yetiyordu.

Bigün arkadaştan xm3 aldım, almaz olaydım. Ses kalitesinden doalyı değil de aktif gürültü engellemesi çok başarılıymış meretin. Bi süre sonra pc de çalışırken felan bile takmak istemeye başladım müthiş sessiz oluyor diye. Kasadaki fanlar zaten gürültülüydü biliyordum ama rahatsız olmuyordum, şimdi kulaklık takmayınca acaip gürültülü geliyor biri bağırıyor gibi oluyor odada. Kulaklık da sürekli takmak istemediğimden 14cm olan fanları söktüm pc den :) 

Mesela ben sonradan TaoTronics SoundSurge 85 aldım, merak ettim aralarındaki farkı (kimse xm3-xm4 ile yarışır demiyor tabi ama f/p olarak bu fiyata bu anc çok iyi diyorlardı yorumlarda).

Sony anc işinde gerçekten çok başarılı biliyorum. Ama önceliğim kaliteli müzik. çok fazla müzik dinleyen bir insanım.  + ufaktan kendimde hobi olarak ilgileniyorum. monitör kulaklıklarada baktımda kabloyla uğraşmak istemiyorum.

@weskeyy parrotlara baktımda hiç kafaüstü komple bir model görmedim hepsi çağrı merkezi kulaklığı gibi ve upuzun bir mikrofonu var. 

işin teknik tarafı geldi ben gideyim artık :) 
    velhasıl mx3'te karar kılıp 2.el düşünürsen buralardayım :) ya da sıfır almadan denemek diğerleriyle karşılaştırmak felan istersen gene buralardayım :)

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocam kulaklıktan çok anlamamakla birlikte şunu hatırlatayım senin kulaklığın kadar kulaklığı kullandığın ses kartıda önemli.

Dandik bir ses kartıyla bin liralık kulaklıkla üç bin liralık kulaklık arasında çok fark olmaz. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Yeri gelmişken sorayım WH-1000XM3 M4'ten daha çok tutuluyor neden herkes bunu tercih ediyor?

m3'ü kullanmışlığım var. m4'ü denemedim. ama okuduğum kadarıyla m3 m4'e göre biraz daha bass ağırlıklı bir kulaklıkmış. m4 tüm sesleri doğru vermeye çalışan bir kulaklık olduğu için bass'ıda tabi neyse onu verdiği için m3'e göre biraz daha basslarda yumuşak kalıyor gibi birşeyler okudum.  (okuduklarımın yalanıcısıyım)

Onun haricinde arada yaklaşık 1000 lira gibi bir fiyat farkı var. anc de çok bir farklılık yok diyorlar. m3 ün sesi zaten çok iyi. m4 te evet tabiki bir fark var ama 1000 liralık bir fark olduğu tartışılır diyorlar. bir de bluetooth versiyonu 4.2 ve 5 buda cihazın kullanım süresini + birden fazla cihazla kullanımını değiştiriyor. bu tamamen tercihe giriyor gibi bir durum var oyüzden m3 ile m4 arasında.

@mavigozludev teşekkürler tamamdır.

@u235 haklısın. zaten bu sonyleri iphone ile önermiyorlar bu yüzden. xm3 te apptx var m4 te onu kaldırdılar içinde ldac var. bluetooth teknolojisi hifi bir müzik için yeterli değil evet ama hifi peşinde de değilim. daha önce dac ile senheiser kulaklık kullandım bir süre evet kalite inanılmaz ama kabloyla elde cihazlarla mobiliteyi kaybediyorsun. referans kulaklık içinde kaliteli bir ses kartım mevcut evde ama tabi herzaman evde olmuyoruz. Mobilite yüüznden bluetoothlu bir şey tercih edeceğim. 

FCN tarafından 10/Tem/21 22:22 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

@FCN Bass meselesini ogrendigim iyi oldu diyorum ben de neden millet yeni modeli degil de eski modeli tercih ediyor diyordum.

Alacak olursam XM3 alirim harbi :)

Bass yeterince iyi mi? Dinlediginde iste budur dedigin bir kulaklik mi?

Deneyecek yer de yok lanet olsun illa alacaz :D

KNOWLEDGE IS POWER!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

@FCN Bass meselesini ogrendigim iyi oldu diyorum ben de neden millet yeni modeli degil de eski modeli tercih ediyor diyordum.

Alacak olursam XM3 alirim harbi :)

Bass yeterince iyi mi? Dinlediginde iste budur dedigin bir kulaklik mi?

Deneyecek yer de yok lanet olsun illa alacaz :D

XM3 kullanıcısı olarak 2200 TL'ye almıştım, 1 yılı geçmiştir, benim için tek sıkıntısı yazları Mersin gibi bir şehirde klimasız ortamda kullanman imkansız, rahatsızlık veriyor sıcaklık nedeniyle. 

Bass konusuna gelecek olursak hocam, o tarz müzikleri çok dinlemem normalde ama deneme amaçlı youtubedan müzikler açtığımda bildiğin kulak kepçesinin titrediğini hissediyorum basstan o şekilde bir bass sesi var, sesler hem tok, hem de yüksek

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

AKG veya Sennheiser almıyorsan bence o bütçeleri s.et

Deleted001 tarafından 11/Tem/21 08:43 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1278 Toplam Mesaj: 19
kulaklık kulaklık önerisi