folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Nasanın Bulduğu Dünyaya Benzeyen 7 Gezegen

Nasanın Bulduğu Dünyaya Benzeyen 7 Gezegen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

şimdi ben atıyorum mesela 5 ışık yılı öteye gittiğimde dünyayı gözlemleyebileceğim bir teleskop ile dünyaya baktığımda kendimi dünyada görebilirmiyim :) ? sonuçta görüntü gittiğim yere geç geçmiş olucak ama ben görüntünün ötesinde bir hızda ilerlemiş olucam dimi ?

ışıktan hızlıysan evet görebilirsin, ama ışık hızında gidiyorsan 1-1=0 göremezsin çünki görüntünle aynı anda hareket etmiş olacaksın

Yani demek oluyo ki havada o kadar görüntü var ki bunları biliyoruz ama gerçekleştiremiyoruz. Eğer yapabilsek kaderide değiştrebilirz ? yada atıyorum çanakkale savaşını canlı canlı izleyebiliriz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bizde hala sakız orucu bozarmı hocam klşsdflşkasdfşx

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

şimdi ben atıyorum mesela 5 ışık yılı öteye gittiğimde dünyayı gözlemleyebileceğim bir teleskop ile dünyaya baktığımda kendimi dünyada görebilirmiyim :) ? sonuçta görüntü gittiğim yere geç geçmiş olucak ama ben görüntünün ötesinde bir hızda ilerlemiş olucam dimi ?

ışıktan hızlıysan evet görebilirsin, ama ışık hızında gidiyorsan 1-1=0 göremezsin çünki görüntünle aynı anda hareket etmiş olacaksın

Yani demek oluyo ki havada o kadar görüntü var ki bunları biliyoruz ama gerçekleştiremiyoruz. Eğer yapabilsek kaderide değiştrebilirz ? yada atıyorum çanakkale savaşını canlı canlı izleyebiliriz ?

izlersin ama değiştirebileceğini zannetmiyorum, çünki yaşanmış bi durumun sadece suretini görmüş olacaksın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

sokmuşum nasaya... milyarlarca gezegen yıldız galaxi var biliyoruz işte yok dünyaya benzer yok güneşe benzer bi bitmediniz ak sanki gidebilecek pehhh.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

sokmuşum nasaya... milyarlarca gezegen yıldız galaxi var biliyoruz işte yok dünyaya benzer yok güneşe benzer bi bitmediniz ak sanki gidebilecek pehhh.

bundan 100 yıl önce ufak bişey yapıcaklar kablosuz haberleşicez hatta oyun oynayıp,karşımızdaki kişinin görüntüsünü göreceğimizi söyleseler götümüzle gülerdik, yaptığınız gibi :)

ArduouS tarafından 23/Şub/17 10:07 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Enquinx35 bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

Çanakkale savaşını izlemen için hiper ultra mega çöznürlüklü teleskobun olsa bile o ışık şimdiye çoktan dağılmıştır. uzayda dümdüz gitmiyor, atmosferden dümdüz çıkmıyor o görüntüler.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    DeepInside bunu yazdı

bundan 100 yıl önce ufak bişey yapıcaklar kablosuz haberleşicez hatta oyun oynayıp,karşımızdaki kişinin görüntüsünü göreceğimizi söyleseler götümüzle gülerdik, yaptığınız gibi :)

Eyvallah doğru söylüyorsun fakat, sıktı hep aynı haberleri görmek...  39 ışık yılından bahsediyoruz boru değil. Onuda geçtim amerikan menşei li bir oluşumun samimiyetini her zaman sorgularım. Şahsen aya gidildiğine bile inanmıyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Dünyadaki enerji kaynakları tükenmedikçe malesef hiçbir hükümet yeterli yatırımı yapmayacaktır uzay bilimlerine. SpaceX'in uzaya çıkıp geri dönebilen roketleri geliştirilip aktif olarak kullanılmaya başlanırsa o zaman belki daha fazla yatırım çekebilir bu sektör. Uzay değilde uzaya çıkarken kullanılan roketlerin masrafları yüzünden hükümetler çok kısıtlı bütçeler ayırıyor bu bilime. Eğer ki spaceX bu sorunu çözerse çok daha hızlı yol katedilecektir. Jupiter'in uydusu europaya gidelecekti 2016 da ertelediler 2018 dediler şimdi de 2020'ye ertelendi. Tamamen bütçe sıkıntılarından kaynaklı durumlar bunlar. Solar sistemimizde dünya dışı yaşam olabilecek en umut vaadeden yer europa uydusu ama bir türlü gidilemiyor hep erteleniyor.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

benim en hoşuma giden, gezegenlerin birbirlerine çok yakın olması. Yani kafayı kaldırdığınızda diğer gezegenin coğrafi yapısını göebilcek kadar yakınmış.

Düşünsenize orada bir medeniyet görüyorsunuz büyüyorlar gelişiyorlar. Sonra iletişime geçmeye çalışıyorsunuz vs :D

düşünmesi bile çok güzel :D

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

https://www.researchgate.net/blog/post/system-of-seven-earth-like-planets-could-support-life

Şurada şöyle güzel ve kısa bir bilgilendirmez yazısı mevcut.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 7192 Toplam Mesaj: 56
nasa earth