folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nasıl Para Biriktiriyorsunuz ?

Nasıl Para Biriktiriyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Finansbanktan hisse işlemleri için hesap açtım, çok kullanışlı bir arayüzü var, sırasıyla; AYEN-PETKIM-YUNSA-EREGLI-TURCAS-KARDEMİR

hisseleri topluyorum, hem benim biriktirdiklerim büyüyor hem şirket çalışıp kazandıkça kar dağıtıyor ve ben karımla şirketteki yüzdemi daha da arttırıyorum. 

Mesela AYEN'in binde 1'i

Petkim'in yüzbinde 1'i

Gibi, %10 temettü verse her yıl, 

Binde, 1.1, > 1.22 > 1.34 > 1.47 > 1.62. Yani yatırdığın meblağın %62si bedavadan hisse olarak eline geçiyor, 

Ya da AYEN gibi karını borca ödeyen kağıtlara yönelebilirsin, rüzgar gülleri var, döndükçe kendini ödeyen.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

Sizin yönteminiz nedir ?

gelırın gıderınden az olucak 

bak mesela bu hafta cebıme gıren para kar 1800 cıvarında ama ptesı den ıtıbaren gotume gırecek olan mıktar 2 bın lıra cıvarında. 

duzenlı maasın olursa daha rahat bırıktırıyorsun 

bırde cok para gıdıyor cıdden cok gıdıyor . esınle yemege gıdıyorsun normal bır yemekte harcadıgın para 100 lıra bırde ulasım masrafları fılan gırınce fırlıyor gıdıyor. 

hipokondriyak tarafından 17/Ağu/14 19:38 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Maasimin yarisina kesinlikle dokunmuyorum. Yarim maas aliyormus gibi hesab edip yasiyorum.

Elimde kalan parayi soyle harcarim:

Mesela canim kahve cekti, gider en begendigim kahve mekanindan alirim. Ornegin starbucks. Ama param haftada 1-2 tane icmeme yetiyorsa haftada  max. 3 tane icerim. Ama daha dusuk kalitede icmem. Baska bir yere gitsem ayni parayla 10 tane icebilecegimi bildigim halde belli bir standartin altina inmem.

Yemek yiyeceksem tercihim temiz olan herhangi biryerdir. Fiyati 2. plandadir. Ama elimdeki para yarim maastir. Onun ustunde harcama kolay kolay yapmam. Tek limitim bu.

Cok para hesabi yapan biri degilim ama bu sekilde birikiyor...

Haa artik harcamalarim artiyorsa mutlaka calistigim iste aylik gelirimi yukseltmeye ugrasirim.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Garantiden bireysel emeklilik hesabı açtım, her ay 100 lira maasimdan kesiliyo farketmiyrm bile ben 100 lira eksik olup olmadigini. Sabit geliri olanlar mutlaka yaptirmali.

Birde cam kavanozum var evde sigaradan vs. Artan bozuk paraları oraya atıyorum her ay 200 lira ve ustunde biseyler cikiyo onun icinden.

Bunun harici ayri bi emeklilik olayı daha var her ayda oraya 150 lira kesiliyo. Emekli olunca zenginim :D

Baskada kurus biriktiremiyorum. Gelir gider olayım hep giderden yana + yonde. Yani ay sonunu zor getiriyrm desem yeridir. Ama eksiklik olarak hissettigim bisey yok. Yemegide yeri geldiginde en iyi yerden yiyorum, kiyafetide en iyi yerden alabiliyorum.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    zamazingo bunu yazdı

Sizin yönteminiz nedir ?

gelırın gıderınden az olucak 

bak mesela bu hafta cebıme gıren para kar 1800 cıvarında ama ptesı den ıtıbaren gotume gırecek olan mıktar 2 bın lıra cıvarında. 

duzenlı maasın olursa daha rahat bırıktırıyorsun 

bırde cok para gıdıyor cıdden cok gıdıyor . esınle yemege gıdıyorsun normal bır yemekte harcadıgın para 100 lıra bırde ulasım masrafları fılan gırınce fırlıyor gıdıyor. 

evlendinde haberimiz mi yok lan

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Walla universitede ogrenciyken nasıl yaşıyosam aşağı yukarı hala aynı yaşıyorum.

Bi de bakiosun birikio işte.

HolyOne tarafından 17/Ağu/14 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Walla universitede ogrenciyken nasıl yaşıyosam aşağı yukarı hala aynı yaşıyorum.

Bi de bakiosun birikio işte.

ama nasıl

Yaaari Yaaar Olanın Yarasını Yaaar Silmezmi Yaaari Yaaar Olmayanın Anasını Felek S.kmezmi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam nasıl nasıl ? :)

sen soruyu yanlış sormuşsun bence. Eğer eline ayda 2000 tl para geçiosa sana birikim yöntemi fayda etmez ki. o zaman parayı değil zamanı biriktirip daha yüksek getirili bi iş için kendini geliştirmelisin. Ondan sonra biriktirmesi kolay.

HolyOne tarafından 17/Ağu/14 21:01 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

bireysel emeklilikten şaşma mümkünse çift hesap

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Benim yöntemilerimden birincisi hobilerimle ilgili 2. el şeyler almak şöyle ki. uygun bir ürün bulunca alıyorum kullanıyorum satarken en kötü ihtimal aldığım fiyattan satıyorum.  2. si de buna yeni başladım.Cüzdanımda 5tl ve 5 tl den küçük tüm paraları akşamları kutuya atıyorum. arada 20 falan atıyorum. hesapta para görmeyince ister istemez frenliyor insan.

Toplam Hit: 3240 Toplam Mesaj: 40