Natro.Com Müşteri Verileri Çalınmış, Hesabı Olanlar Dikkat

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek

Selam müritler

Natro'da kvkk müşteri verileri çalınmış olabilir, önlem almanızda fayda var.

https://kvkk.gov.tr/Icerik/6836/Kamuoyu-Duyurusu-Veri-Ihlali-Bildirimi-Cizgi-Telekomunikasyon-A-S-

"Veri sorumlusu sıfatını haiz olan Çizgi Telekomünikasyon A.Ş. tarafından Kurumumuza gönderilen kişisel veri ihlali bildiriminde özetle;

• 7 Kasım 2020 tarihli hafta sonu vardiyası için şirkete gelen görevli çalışanın, rutin kontrolleri yapmak için sunucuya uzaktan bağlandığında sunucu masaüstünde bir mesaj bulduğu, bunun üzerine yapılan inceleme neticesinde, müşteri bilgilerinin bulunduğu şirket sunucularında bazı kötü amaçlı yazılımların bulunduğunun aynı gün tespit edildiği,
    • İhlalden, T.C. kimlik numarası, ad ve soyadı, e-posta ve ev adresi, müşteri işlem detayları (kredi kartı bilgileri gibi), müşterinin satın aldığı hizmetler ve bu hizmetlere ilişkin işlemlere konu tarih-saat bilgileri gibi müşteri bilgilerinin etkilenmiş olabileceği,
    • İhlalden etkilenen kişilerin şirketten hizmet alan müşteriler olduğu,
    • İhlalden etkilenen kişi ve kayıt sayısının henüz bilinmediği,
    • İhlal hakkında incelemenin devam ettiği

ifade edilmiştir."

Frontend Dev.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kredi kartı, adres bilgisi, isim soyisim? E geriye daha ne kaldı ki? Adamlar resmen içlerinden geçmiş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Ben kacsaydimda  öyle calinsaydi. Kalbim temiz malum oluyor ama kadersizim hiçbir işime yaramıyor. :))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

benim kart bilgilerimi çaldırdıysa bunun bir tazminatı olmalı, yanılıyor muyum?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

hep sanal kart kullandım ama yinede tedirginim. :( ben godaddye gidiyorum :) 40 tl domain başı baya kar ederim :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

aklıma sönmez reyizin hack dersleri geldi " antivirüs kurdum adam modemi söktü götürüyor adam bilgisayarın ekranını söktü götürüyor dütt yapıyor galiba bilgisayara hacker girdi aq modem gitti modem "

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

domainler dışında herşeyi almışlar maşllh. 
    Gerçi bakayım domainler duruyor mu :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

vay babam vay.

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Natro vergi vermemek için müşteriye Kıbrıs'tan %18 kdvli fatura keser müşteri mağdur olur dolaylı yoldan (Belirli zamana kadar yapıyordu, şimdi bakmadım açıkası).

Natro bilgileri çaldırır, müşteri mağdur olur.

Natro'ya ceza kesilir başkası kazanç elde eder, müşteri yine mağdur.

Tüm bu maddelerin kesişim kümesi "Müşteri mağdur".

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Hay cukum boyle isi, simdi isin yoksa sifreleri degistir :/

vatandaşa kafam girsin!..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ohaaaa tüm hosting hizmetlerimiz kendilerinde ne yapmamız lazım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 4267 Toplam Mesaj: 21
veri çalınması natro domain natro kvkk