Nazım Hikmet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    Chingis bunu yazdı:
    -----------------------------

Bir mürid de Mustafa Kemal Atatürk'e "Burjuva Kemal" dediği şiirini koyabilir mi ?

Stalin'e yazdığı mersiyeler , Moskova'ya gittiğinde söylediği sözler , Kore Savaşı'nda komünizme karşı şanlı bir mücadele yürüten askerlerimize yazdığı şiir ...

Bunları bulursanız paylaşın , gerçekleri daha rahat görürüz .

bizim oraya asker göndermemiz abdnin paşinden kosmamız ne kadar mantıklı..oralarda savasmamız abdeci politiklarımız sayesinde olmustur ve nazım hikmette abd emeryalizminin kışkırttığı bu savaşa türk hükümetinin asker göndermesini kınıyor, korede halkımızın abdeliler için kan dökmesine neden olanlara karsı konusma yapıyordur..eğer snde bunu savunuyorsan zaten tartısmanın anlamı yoktur..sn kendi gerçekelerini yaratmıssın zaten çamur atma bari..kısacası bos konusmaya gerek..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    DkN bunu yazdı:
    Ulu önder Atatürk'e burjuva Kemal diyen, Kore de savaşan şanlı Türk askerine düşman bloğunda yer alan moskof topraklarından teslim ol Mehmet diye şiir yazan, Gazi'nin neferlerine köpek diye hitap eden, beni stalin yarattı diyen moskof uşağı ateşin bol körükleyenin çok olsun inşallah.
    Evet emperyalizme karşıydı, emperyalist olmayan herkezin emperyalizme karşı olduğu gibi. Bu onun moskof hayranı bir uşak olduğu gerçeğini değiştirmiyor malesef. Bu söyledikleri ve moskof hayranlığı olmasaydı kahraman muammelesi bile görebilirdi, ancak malesef ki söyledikleri affedilemez. Yaymaya çalıştığı moskof ideoloji de bu topraklarda asla yeşeremez. Hainliğin mübah olduğu günümüz dünyası işte, kahramanları hain, hainleri kahraman ilan etmekte üstümüze yok.
    kesinlikle katılıyorum.
    forumda kendini atatürkçü gören arkadaşlar,"akp şöyle böyle atatürkü sevmiyor" diyen adamlar hangi akla mantığa hizmet bu adamı kahraman gösteriyorlar?
    yobazlar ataya laf söyleyince ayıp bu ağzına emperyalizm kelimesini alınca mı iyi?
    bırakın allah aşkına bu topikte bu adamı savunur mesja yazan herkes,atamıza askerimie böyle laflar etmiş bir şerefsize nedir bu kardeşlik hissi?
    kömrüün bol olsun,mezarına işeyen it bol olsun.

gerçekten ben bilmiyordum Atatürk hakkındaki fikirlerini. şiirle ilgilendiğim için antolojilerde yer etmiş şiirlerini okurdum öyle sevdim..kahraman ilan etmedim sadece şiirlerini sevdim

AntiOksidan hocam şahsen bu mesajını üstüme alındım ve senin fikirlerinin değerli olduğunu düşünerek cvp yazmak istedim eyvallah

All is well
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    Serser1 bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:

Bir mürid de Mustafa Kemal Atatürk'e "Burjuva Kemal" dediği şiirini koyabilir mi ?

Stalin'e yazdığı mersiyeler , Moskova'ya gittiğinde söylediği sözler , Kore Savaşı'nda komünizme karşı şanlı bir mücadele yürüten askerlerimize yazdığı şiir ...

bizim oraya asker göndermemiz abdnin paşinden kosmamız ne kadar mantıklı..oralarda savasmamız abdeci politiklarımız sayesinde olmustur ve nazım hikmette abd emeryalizminin kışkırttığı bu savaşa türk hükümetinin asker göndermesini kınıyor, korede halkımızın abdeliler için kan dökmesine neden olanlara karsı konusma yapıyordur..eğer snde bunu savunuyorsan zaten tartısmanın anlamı yoktur..sn kendi gerçekelerini yaratmıssın zaten çamur atma bari..kısacası bos konusmaya gerek..

Tabi , sen oraya asker yollayıp NATO'ya girme de senin babanın adı Vladimir , benim babamın adı da Dimitri olsaydı di mi ? Sovyetler diri diri sikerdi Türkiye'yi , boş laf yapan sensin , azcık strateji bil de konuş , yoksa dediğin gibi boş laf yapmaya gerek yok .

Bu moskof köpeği abd emperyalizmi karşıtı , ona sözüm yok da , sovyetlerinki ne oluyor ? Sokarım böyle emperyalizm karşıtlığına , Moskova'ya gidersem mezarına bizzat işeyeceğim o moskof piçinin . 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Serser1 bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:

ahah tabi kuzey komşumuz bizi çok seviyordu değil mi : )
    hiç işgal etme gibi bir problemi yoktu değil mi :)
    türkiye abd uydusu olsun demiyorum ama gözünü aç.boş konuşan biri varsa o da sensin.türk askeri oraya abd için değil kendi için savaşmaya gitti  aslında.ama bunu göremezsiniz.illa savaşın kendi topraklarındao lması gerekmez.ha tabi sen anca "abd nin pewşindne şöyle böyle gittik". de beni stalin yarattı ben Türk değilim diyen adamları sev.ataya burjuva diyenleri sev sonra gel atatürkçüyüm diye gezin.neyse boş insan olmamak gerek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:
    DkN bunu yazdı:
    Ulu önder Atatürk'e burjuva Kemal diyen, Kore de savaşan şanlı Türk askerine düşman bloğunda yer alan moskof topraklarından teslim ol Mehmet diye şiir yazan, Gazi'nin neferlerine köpek diye hitap eden, beni stalin yarattı diyen moskof uşağı ateşin bol körükleyenin çok olsun inşallah.
    Evet emperyalizme karşıydı, emperyalist olmayan herkezin emperyalizme karşı olduğu gibi. Bu onun moskof hayranı bir uşak olduğu gerçeğini değiştirmiyor malesef. Bu söyledikleri ve moskof hayranlığı olmasaydı kahraman muammelesi bile görebilirdi, ancak malesef ki söyledikleri affedilemez. Yaymaya çalıştığı moskof ideoloji de bu topraklarda asla yeşeremez. Hainliğin mübah olduğu günümüz dünyası işte, kahramanları hain, hainleri kahraman ilan etmekte üstümüze yok.
    kesinlikle katılıyorum.
    forumda kendini atatürkçü gören arkadaşlar,"akp şöyle böyle atatürkü sevmiyor" diyen adamlar hangi akla mantığa hizmet bu adamı kahraman gösteriyorlar?
    yobazlar ataya laf söyleyince ayıp bu ağzına emperyalizm kelimesini alınca mı iyi?
    bırakın allah aşkına bu topikte bu adamı savunur mesja yazan herkes,atamıza askerimie böyle laflar etmiş bir şerefsize nedir bu kardeşlik hissi?
    kömrüün bol olsun,mezarına işeyen it bol olsun.

gerçekten ben bilmiyordum Atatürk hakkındaki fikirlerini. şiirle ilgilendiğim için antolojilerde yer etmiş şiirlerini okurdum öyle sevdim..kahraman ilan etmedim sadece şiirlerini sevdim

AntiOksidan hocam şahsen bu mesajını üstüme alındım ve senin fikirlerinin değerli olduğunu düşünerek cvp yazmak istedim eyvallah

kötü niyetle yazmadım hocam onu.bunu bilmiyor olmak çok normal.benim bilmediğimi sen senin bilmediğini ben bilirim olay bu.kahraman gösteriyorlar dediğim kişiler bu olaydan haberi olup kahraman göstermeye çalışan komunistçiklerdir lafım sana değil hocam senin de lafın değerlidir benim için.şiirleri güzel midir?Evet,yani bilinen şiirleri üzeldir eyvallah lafım yok.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Adam sanki Türk askerine çok acıyor da ondan "Teslim ol Mehmet , yapma Mehmet" diyor . Göt herif komünistlere kıyamıyor , bu yüzden it gibi havlıyor .

Gebermiş gitmiş , ne kadar vatansevermiş hakkaten , kendi söylemiyle gerçek vatanı olan Rusya'da geberdi .

Ateşi bol olsun kansızın . 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek
    Chingis bunu yazdı:
    Serser1 bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:

Tabi , sen oraya asker yollayıp NATO'ya girme de senin babanın adı Vladimir , benim babamın adı da Dimitri olsaydı di mi ? Sovyetler diri diri sikerdi Türkiye'yi , boş laf yapan sensin , azcık strateji bil de konuş , yoksa dediğin gibi boş laf yapmaya gerek yok .

Bu moskof köpeği abd emperyalizmi karşıtı , ona sözüm yok da , sovyetlerinki ne oluyor ? Sokarım böyle emperyalizm karşıtlığına , Moskova'ya gidersem mezarına bizzat işeyeceğim o moskof piçinin .

Doğru söze ne hacet ama koşsunlar peşinden emperyalizm için şöle dedi böle dedi sonra vatan şiirlerini yayınlayıp vatanına doyamadı bilmemne.yazık ya walla 

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Emperyalizm karşıtı olan insan , emperyalistlerin tümüne karşı olur . Stalin'in ortalığın nasıl ...na koyduğunu biliyoruz (sizlerin bildiğinden şüpheliyim) . Sovyetler emperyalizm yaparken , Çinliler Doğu Türkistan'da Kur'anları yakıp , camileri yıkarken , insanları öldürürken bir şey yok da , sırada ABD'ye geldi mi herkes vatansever emperyalist karşıtı kesiliyor .

Devam edin , çok karı kız beğenir sizi bu hâlinizle , ciddiyim . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    Chingis bunu yazdı:
    Serser1 bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:

tartısırım ama adam gibi yaz..bi sewiyeli konusmayı bil..ee iyi yakında babanın adı sam olursa snde şaşırma..sen stratejiyide siyasetide iyi biliyonla git o zmn turan birliğini kur..adamla ilgili ne kadar biliyon merak ediyorum..hee komünist olması we rusyaya gidip gelmesi yeter sn yazarken neyse bişiler yazcaksanda düzgün yaz..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek

tartısırım ama adam gibi yaz..bi sewiyeli konusmayı bil..ee iyi yakında babanın adı sam olursa snde şaşırma..sen stratejiyide siyasetide iyi biliyonla git o zmn turan birliğini kur..adamla ilgili ne kadar biliyon merak ediyorum..hee komünist olması we rusyaya gidip gelmesi yeter sn yazarken neyse bişiler yazcaksanda düzgün yaz..

arkadaşın yazdıkları ağrına gidince şöle böle demeye gerek yok.sen böle bi adamı yere göğe sığdıramayıp anlatırsan o da böle konuşmak zorunda kalır.ama dediği gibi bu halinizi kızlar çok beğenir hakkaten :D  

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
Toplam Hit: 8202 Toplam Mesaj: 42