folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ne İçin Yaratıldım?

Ne İçin Yaratıldım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar bugün ilk kez böyle bir konu ile karşınızdayım. Burada çeşitli yaş, cinsiyet ve meslek gruplarından birçok arkadaşımız var. Bu nedenle biraz olsun yardımı olacağını düşündüğüm için sizlere söyleyecek birşeylerim var.

Söylemek istediğim çok şey var ama özeti şudur;

21 yaşındayım bu yaşa kadar iyi kötü başarılı sayılabilecek bir şekilde geldim. yaklaşık 20 gün sonra üniversite son sınıfa başlayacağım ve gelecek yıl bu zamanlarda yüksek lisansa başlamazsam eğitim hayatım sona ermiş olacak.

İyi bir mesleğim var şu an hali hazırda yapabildiğim, bazılarınızın bildiği gibi Gazeteciyim. Ancak gerek meslekte gördüklerimden gerekse hayata bakış açımdan dolayı sanırım bu mesleğin benim için Uygun Meslek olduğunu düşünmüyorum ya da farklı bir bakış açısıyla bu mesleği yapmak için dünyaya geldiğimi düşünmüyorum.

Astsubaylık ya da polislik seçenekleride var önümde okul bittikten sonra en olası meslekler içerisinde ancak bu meslekleride tercih edersem sanırım tamamen hayatımı bir açıdan garantiye almış olmak için seçeceğim. Nedense bunuda gururuma bir türlü yediremiyorum. Sınırları herzaman belli bir hayatın aktörü değil bir figüranı olmak gibi geliyor. Ya da sırf karın tokluğuna ruhunu satmak gibi. Neyse buna çok takılmayalım.

Özetleyecek olursak;

Ne iş yapmam gerektiğini bilmiyorum, hangi işi yapsam daha mutlu olurum onuda bilmiyorum. Yani bir karanlıkta olduğumu düşünüyorum ve bir ışık görüp oraya yönelmek istiyorum. Fakat bu nasıl olacak?

Görüşlerinizi ve Tavsiyelerinizi alayım...

Not: Umarım durumun Ciddiyetinin farkına varmışsınızdır.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

kendimi aynada konuşurken görmüş gibi oldum yazdıklarını okurken ama sen bende artı durumdasın eğitim ve çalıştığın iş bakımından...

l enfer c est les autres Sartre ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek
    hoca yat uyu simdi boyle seyler dusunulmez bu saatte uyuyamazsin

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tasslehoff
    tasslehoff's avatar
    Erkek

Hocam belki çok  klasik gelecek ama her zaman sevdiğin işi yap

zevkte alırsın sevdiğin için daha çok uğraşır yeni işlerle paranıda kazanırsın..

Bilmiyorum diyorsunda sevdiğin zevk aldığın şeylerden belki bi sonuç çıkarabilirsin.

(Gaza gelip erotik shop açma:|)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egemen54
    Egemen54's avatar
    Erkek

Bu işin nasıl olacağı konusunda net bir cevabım yok ama kendi ışığını bulmuş birisi olarak kendimden örnek vermek istiyorum. Belki kafa olarak rahatlamanı sağlar o kısmını bilemem.

Bende 19 yaşındayım. Bilgisayar Mühendisliğini kazandım ve benim için en uygunu olduğundan şüphem yok. Daha yolun başında iken nereden biliyorsun bunu diyorsan gecesi gündüzüne karışmış kodlar içinde yüzen birisini gözümün önüne getirdiğimde mutluluk duyuyorum diyebilirim. Nereden buldun peki nasıl oldu diye soracak olursan benimki o dönemde ki adıyla OKS sınavına doğru düzgün çalışmamam ile başladı. Ders çalışmaktan da hoşlanmazdım zaten çalışmaya çalışmaya sonuçta Anadolu Lisesi kazanamadım ve Anadolu Meslek lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümüne düştüm. Burda gördüm ki ben aslında bu iş yaratılmışım. Kafam, mantığım bu işlere basıyor bunlarla uğraşmaktan zevk duyuyorum öğrenmek için can atıyorum... ama bir yandan meslek lisesiyiz ne biliyoruz ki ne olalım mühendislik bizim neyimize barajı geçemez gözüyle bakılıyor. Zaman geçti geldik Lise son sınıfa Türkiye'de Teknoloji Fakülteleri açıldı meslek liseleri için kendi alanlarında mühendislik şansı çok enteresan. Neyse ilk sene kazanamadık zorladık ikinci sene kazandık. Şimdi geriye dönüp bakıyorumda aslında benim kendi ışığımı bulmam tamamen tesadüfmüş, sanşmış. Bana doyum olmaz biliyorum ama benden bu kadar. Umarım O şans sana da denk gelir.

Bilginin efendisi olmak için, çalışmanın kölesi olmak gerekir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sevdigin isi yaparsan hayatin boyunca calismis olmazsin.

Edit: Simdi badem biyiklinin teki gelir "Sen Allah'a ibadet etmek icin yaratildin" der.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

.

ulan bir susar mısın?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Öncelikle assubaylık, subaylık polislik vb. gibi meslekleri düşünme, koşarak uzaklaş zira anladığım kadarı ile biraz duygusalsın. Orospusundan hırsısına şikecisine kadar veya eşkiyasından psikopatına kadar her cins insanla karşılaşıyor bu meslektekiler. Dediğim gibi koşarak uzaklaş, hiç bulaşma bu mesleklere.

Sosyal yönü ağır basan meslekler düşünmelisin. Dinlemeyi,dertleşmeyi biliyorsan psikiyatri olabilir. Ya da çocuk doktorluğu olabilir.

Ben öyle düşünüyom.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

Olgunisik bunu yazdı:
    -----------------------------

Öncelikle assubaylık, subaylık polislik vb. gibi meslekleri düşünme, koşarak uzaklaş zira anladığım kadarı ile biraz duygusalsın. Orospusundan hırsısına şikecisine kadar veya eşkiyasından psikopatına kadar her cins insanla karşılaşıyor bu meslektekiler. Dediğim gibi koşarak uzaklaş, hiç bulaşma bu mesleklere.

Sosyal yönü ağır basan meslekler düşünmelisin. Dinlemeyi,dertleşmeyi biliyorsan psikiyatri olabilir. Ya da çocuk doktorluğu olabilir.

Ben öyle düşünüyom.

---------------------------

hocam ben liseyi yeni bitirmedim ki 4 yıllık fakülte bitiyor bu sene tekrar össye girip psikoloji mi okuyum 4 senede :) ama teşekkürler yinede :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Gazetecilik mi okuyorsun yoksa okulun yanı sıra mı çalışıyorsun onu anlayamadım ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

Sencer bunu yazdı:

Gazetecilik mi okuyorsun yoksa okulun yanı sıra mı çalışıyorsun onu anlayamadım ?

okuyorum aynı zamanda çalışıyorum hocam yazlarıda staj filan.

Toplam Hit: 4871 Toplam Mesaj: 38