folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Ne İşin Var Oğlum İsrail’De?

Ne İşin Var Oğlum İsrail’De?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 5-6 tane pm geldi ; Yazıyı ben yazmadım, okduğum bir siteden alıntıladım. Konunun en altında yazının orjinal sitesine giden bağlantı linki bulunmaktadır.

İsrail’e gidiyorum dediğimde istisnasız herkesten bu soruyu duydum, şimdi herkese cevap veriyorum.

İsrail programını ilk duyduğumda

Doğruyu söylemek gerekirse kafamda iki soru işareti belirdi:

1. İsrail savaş halinde olan bir ülke, girişimcilikle ne alakası var şimdi? Girişimcilik Amerika’da öğrenilir!

2. Bu adamlar şimdi Müslümandır, Türktür sevmezler, bize orda “One Minute!” yapmasalar bari …

Daha sonra biraz araştırınca cehaletimin farkına varıp ilk soru işaretimi anında geri aldım.

İsrail Girişimcilik Ekosistemi

Bu harita Tel Aviv’deki girişimcilik ekosistemini gösteriyor. Yandaki rakamlar Türkiye’yle karşılaştırınca dudak uçuklatıcı. Bu arada Tel Aviv’in nüfusu 400 bin yanı İstanbul nüfusunun %2'si kadar!! Nüfus az, coğrafya elverişsiz, sürekli savaş ortamı var peki bu adamlar bunu nasıl başarıyor.

İyi de bu adamlar bunu nasıl yapıyor kimden öğreneceğiz?

Diye sorduk tabii biz de.

Dediler ki sakin olun gençler:

1. Google’ın davetiyle oraya gideceğiz,
    2. Yalnızca Google’la değil birçok şirketle ve girişimciyle tanışacağız (E-bay Israel, Wix, Waze, SimilarWeb vb.),
    3. İsrail’de teknoloji endüstrisinin babası multimilyoner (ya da milyarder) efsanevi Yossi Vardi’yle yemek yiyeceğiz,
    4. İsrail Dış İşleri sözcüsüyle yemek yiyeceğiz,
    5. Yeni girişimcililerle de tanışma fırsatınız olacak istediğinize sorarsınız.

dediler zaten biz uçtuk.

------------------------------------------------------

Bir araştırma yaparken denk geldiğim bir site ve yazıdır. Dikkatimi çekti ve okudum. Taraflı yada tarafsız fark etmez kültür ve imkanları farklı bir boyutta anlatan bir yazı olmuş. Yazının sadece küçük bir kısmını yayınladım haksızlık olmaması açısından. 

Devamı : https://medium.com/turkish/ne-isin-oglum-var-i-srailde-1f4c8de12aad

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ortalığı karıştırmasalar iyi adamlar aslında. Yapılacak iş varsa az gezip görmek gerek azimliler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Azimlerinden dolayi tebrik edilecek tek toplum.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

girişimcilik amerikada öğrenilir demişsin de abd li en büyük firmalar adamların ( intel , google cola etc )

örnek bir zukerberk bile yahudi her ne kadar ateist olsada ırkı belli adamın

peki sorulması gereken soru 

yahudiler niye zengin ? 

sebebi basit 4 bin yıldır adamların tarım yapmasına toprak işlemesine izin verilmedi hep sürgün yaşadılar

bu adamlarda parayı işlemeyi öğrendi , zanaat öğrenci bankacılığı kurdu.

dünyada mafya olayını başlatan yahudilerdir peki ne yaptılar ? yahudi mafyalar oğullarını en iyi okullarda okuttu ve hepsi iş adamı oldu

italyan mafyaların oğulları ise yine mafya oldu yani hiç ilerleme yok.

Peki biz niye malız ? çünki türkiye hep ekolojik açıdan verimli , tarım kolay , oyüzden ne göç oldu nede icat yapmaya gerek hayat hep kolaydı bu da bize batmadı.

Orta doğuda tek desteklediğim ülke israil. eskiden düşmandım şimdi hayran.

PanxeR tarafından 08/Şub/15 18:25 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

haifa limanında ağzıma sı..tılar o zamandan beri hiç birini sevmem .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    anil bunu yazdı

haifa limanında ağzıma sı..tılar o zamandan beri hiç birini sevmem .

Anlatmana hocam olay ne

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

@Panxer 'e katılmakla birlikte şunu da ekleyeyim. Zamanın başından beri en iyi tüccarlar hiç kuşkusuz ki yahudilerden çıktı. Üstelik ben kalkınıyorsam filanca da kalkınsın diyip birbirlerine köstek olmak yerine aksine desteklediler. Zekalarıyla vs her zaman öne çıkıp bütün devletlerin yüksek kademelerinde göreve gelmeyi başardılar. İmtiyazlar elde etmeyi bir şekilde becerebildiler. Parayı lidyalılar bulmuş olabilir ama para nasıl kullanılır kitabını yahudiler yazdı.

Bu adamlara imrenmemek elde değil.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Biz yahudilere karşı değiliz, siyonizme karşıyız.Müslümanları katletmeseler yine nazar gözüyle bakılmalıdırki belki günün birinde senden bende daha iyi bir müslüman olabilirliği sözkonusudur.

Onun dışında belli bir sistem oturtmuşlardır ticaret üzerine ve bankalaşma üzerine.

Düşünün;

Çok fazla imkanı olmayan 10 kişilik bir nüfusu olan aileniz var.Her birisi çektiği çileyi bildiği için birbirine kilitlenmek, yardım etmek ve çalışmak zorunda.Aralarından biri başarılı olduğunda diğerini ayağa kaldırıyor ve sonra diğerini.

Diğer tarafta 500 kişilik bir nüfusu olan aileniz var.Kimisi kimini tanımıyor, pek fazla sıkıntı görmemiş, acıyla yoğrulmamış.Soy sop önemini kaybetmiş.Haliyle yerinde sayıyorsun.

İşte burada 10 kişilik nüfusu olan Israil ise

500 kişilik nüfusu olan Türkiyedir 

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Büyümek istiyorsan , güçlünün yanında olucan. 

Not : Rene den bahsetmiyorum : )

küfrederiz villalara kulübeden
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Zaferi de tanıyorsundur şimdi sen.

while (1<2)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

yan komsum 50 kusur yaslarinda israilli matematik profesoru, ust komsum 50 kusur yaslarinda o da israilli psikoloji profesoru. adamlar 600bin km yolu 3 aylik arastirma icin gelmisler, tek baslarina yasiyorlar. bizdeki unumu eledim elegimi astim anlayisiyla karsilastirmaya baslasak cok yazarim simdi. neyse.

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 4422 Toplam Mesaj: 34