Ne İşine Girelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Suan elimde 50 veya 100 bin dolar nakit olsa  ne yapardim..

1- buyuk bir hangarya tutar  bir ekip kurar tum ekibi hisseye baglar kar uzeri ortak yapar gida haric a-dan z-ye herseyi alirdim hersey derken..

Ornek: elde kalan mallar ihracat fazlasi zaraina kapatan vs bi ton sey ve olu fiyata nakit parayla alirdim olusturacagim ekip hemen hemen her konu uzerinde baglantisi olan ve hizli alimla birlikte ayni hizlilikla yine toptan ve gerektiginde acik artirma ile az karla satisa sunacak turkiyenin her yerinden alim ve dunyanin her yerine satis yaparak kendi borsami kurardim..

2- hayvancilik isine girerdim ve paranin yarisini kuzuya yatirirdim yeni sezon dogmus 4 aylik hem ucuz hem bakimi basit. Bu sene aldiklarin bidahaki sene doguruyorlar..

Ornek: cift koyun 1000 - 1600 tl arasi 

Kuzu cifti 130-200 arasi

3- dis pazara en ucuza istenilen model ve adette giyim temin ederdim..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Bazılarına çok ilkel gelebilir fakat istanbul dışı girişim düşünürsen tarımla uğraşabilirsin. Topraksız tarım yapabilirsin serada. O parayada çok güzel bir sera kurulur. Ayrıca destek alma imkanında var. 

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

doğuda internet cafe aç ... oralarda halen popüler..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

doğuda internet cafe aç ... oralarda halen popüler..

Doguya en son ne zaman gittin:) birak ili en kucuk ilcede bile 4 tane int-cafe var...turkcell her yana verici yerlestirmis koyde herkesin elinde tablet ve android essegin sirtinda face.de begeni kasiyorlar..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek

beyaz eşya işine girebilirsin,emlakçılık yapabilirsin,dekarasyon işleriyle uğraşabilirsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

bence akp devrinde tekel açmak çok iyi fikir değil, vergiler ve yasaklar daha çok artacak ve satışlar ister istemez baltalanacak

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    O paraya tarım işine girebilirsin ancak yazılanları okuduğumda sana uygun gibi gelmedi.
    Tavsiyem okumandır. Lys de 10 tane matematik çöz, birazda fen yap (üçünün tolamı 15 etse yeter) sonrada git mühendislik oku. Hoca ahmet yesevide seneliği 3260 tl ye bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği var. Uzaktan eğitim veriyor. Okula sağdece finallerde gidiyorsun. Dersler akşam 5-12 arası internetten. Benzer şekilde istanbul,karabük üniversitelerinde de bölümler var. özel de zirve, beykent yıllığı 5000 tl ye aynı mantıkla diploma veriyor. Beykent endüstri mühendisliğinin Kendi dalında açmayacağı kapı pek olmaz diye düşünüyorum. Bu yıl lys ye girdiysen geç değil ek yerleştirmelere başvur.
    Gündüzleri harçlığını çıkaracağın bir iş bul çalış. Geceleri bilgisayarın başında derslere gir. Yanlış anlama kimle konuşsam diploma bedava değil çalışcaksın diyor.
    Başka tavsiyem ziraat mühendisliği okumandır. Puanlar çok düşük hatta çoğu üniversitede kontenjanlar dolmuyor bile. Yasal zorunluluk var, zirai ilaçları ziraat mühendisleri yazıyor. Tarım makineleri satabilir, tarım danışmanlığı yapabillrsin. Kendi işini açabilirsin. Hiç birşey yapamassan iş-ev böcek temizleme işi yaparsın.
    Liste uzun. Okumaya, eğitimini tamamlamaya bak. 50 bintl bu dediklerime fazla fazla yeter.Benden geçti, yaşlandım dersen adres ver kürekle ağzını burnunu kırmaya geleyim. Yaşım 37 ve 1-2 güne kalmaz dgs sonuçları açıklanır. Büyük ihtimal Allahın izni ile nurtopu gibi endüstri mühendisliğini kazanacağım. 35 yaşında başka bir tanıdığımda dgs ile ziraat mühendisliği bekliyor. Başka bir bayan tanıdığım 38 yaşında 3 yıl önce jeoloji mühendisliğini kazandı ve halada okuyor. Okul 4 sene ama başlarken 5-6 seneyi göze olmıştı :-) Bizden yaşlı değilsindir herhalde? üstelik üçümüzde kadrolu devlet memuruyuz, hala didiniyoruz.
    Mezun olduktan sonra ister kpss ye kas ister firmalara başvur. özellikle mezun olduktan sonra girebileceğin firmalara okurken başka pozisyonlar içinde olsa gir. Sen işi, Patron seni tanısın. Mezuniyetten sonra istersen devam edeceğin bildiğin bir kapı olur.
    Ekleme: Sonunda osym lütfetti ve açıkladı. istanbul üniversitesi endüstri mühendisliği (uzaktan eğitim) yi kazanmışım. Ne güzel. Olgunisik tarafından 29/Ağu/14 21:38 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Olgunisik bunu yazdı
    O paraya tarım işine girebilirsin ancak yazılanları okuduğumda sana uygun gibi gelmedi.
    Tavsiyem okumandır. Lys de 10 tane matematik çöz, birazda fen yap (üçünün tolamı 15 etse yeter) sonrada git mühendislik oku. Hoca ahmet yesevide seneliği 3260 tl ye bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği var. Uzaktan eğitim veriyor. Okula sağdece finallerde gidiyorsun. Dersler akşam 5-12 arası internetten. Benzer şekilde istanbul,karabük üniversitelerinde de bölümler var. özel de zirve, beykent yıllığı 5000 tl ye aynı mantıkla diploma veriyor. Beykent endüstri mühendisliğinin Kendi dalında açmayacağı kapı pek olmaz diye düşünüyorum. Bu yıl lys ye girdiysen geç değil ek yerleştirmelere başvur.
    Gündüzleri harçlığını çıkaracağın bir iş bul çalış. Geceleri bilgisayarın başında derslere gir. Yanlış anlama kimle konuşsam diploma bedava değil çalışcaksın diyor.
    Başka tavsiyem ziraat mühendisliği okumandır. Puanlar çok düşük hatta çoğu üniversitede kontenjanlar dolmuyor bile. Yasal zorunluluk var, zirai ilaçları ziraat mühendisleri yazıyor. Tarım makineleri satabilir, tarım danışmanlığı yapabillrsin. Kendi işini açabilirsin. Hiç birşey yapamassan iş-ev böcek temizleme işi yaparsın.
    Liste uzun. Okumaya, eğitimini tamamlamaya bak. 50 bintl bu dediklerime fazla fazla yeter.Benden geçti, yaşlandım dersen adres ver kürekle ağzını burnunu kırmaya geleyim. Yaşım 37 ve 1-2 güne kalmaz dgs sonuçları açıklanır. Büyük ihtimal Allahın izni ile nurtopu gibi endüstri mühendisliğini kazanacağım. 35 yaşında başka bir tanıdığımda dgs ile ziraat mühendisliği bekliyor. Başka bir bayan tanıdığım 38 yaşında 3 yıl önce jeoloji mühendisliğini kazandı ve halada okuyor. Okul 4 sene ama başlarken 5-6 seneyi göze olmıştı :-) Bizden yaşlı değilsindir herhalde? üstelik üçümüzde kadrolu devlet memuruyuz, hala didiniyoruz.
    Mezun olduktan sonra ister kpss ye kas ister firmalara başvur. özellikle mezun olduktan sonra girebileceğin firmalara okurken başka pozisyonlar içinde olsa gir. Sen işi, Patron seni tanısın. Mezuniyetten sonra istersen devam edeceğin bildiğin bir kapı olur.

adam çözmüş hayatı. ben bile ders aldım

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

takdir ettim

...said addicted.
Toplam Hit: 2845 Toplam Mesaj: 27