Ne Sağ Ne Sol..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CLK-J35
    CLK-J35's avatar
    Erkek
    Bir türlü anlam veremiyorum sağ ve sol davasına girmenin ne sağcı nede solcu olacaksın ortacı olacaksın ama senı zorla bir yerlere çekiyorlar...

Mesela Üniversiteler bir öğretim amaçlı değilde sanki bir siyasi düşünce evi olarak biliniyor her yerde
    dayım anlatıyor: "Ben üniversiteye gittiğim zaman aradan 1-2 hafta geçti sağ ve solcu gurublar insanı hemen kendi aralarına alıyorlar üniversite oyle bir şeyki mesela saz gurubu solcuların üniversitedeki faaliyetler sağcı ve solcu öğrencilerin elinde diyordu bana bir gruba girdin mi karşı taraf seni bir yerde gördümü orda seni haşat edip bırakıyor diyordu bana " ne yani bu zihniyet nedir bir türlü anlam veremiyorum

CeLeKatireJeotuzbeş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    maalesef üniversitelerimiz bilim üretmiyor, öğrencilerimizde okumaya gitmiyor, artık ideolojilerin kurbanı olmuş gibiler, bunların başta gelenler, odtu (komünistlerin kalesi), gazi (faşistlerin kalesi)
    bu insanlar ülkeye ne verebilirler merak ediyorum.Sonra da yurt dışından çalışmaya adam alıyor devlet... Bizimkiler de soytarılık yapsınlar

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    Hoca aynı olay bizimde başımıza geldi,ama biraz farklı olarak,okulda sürekli kavga çıkıyordu üst sınıflarla,adamlar bizi ezmeye kalktılar,bu da sınıftakilerin birbirine bağlanmasına neden oldu,ama bu da hocaların bazısının işine gelmedi,sebebinin öğrenci milleti tek parça olarak hareket ederse hocalara sıkıntı yaratabiliceği diye düşünüyorum.Kavga çıktı bir dolu,ama hocaların gözlerinin önünde olduğu halde birisi çıkıp ayrılın demedi, bilakis desteklediler.Nihayetinde işin içine sağ-sol davası soktular, kimisi derste gelip laf sokmaya,propaganda yapmaya başladı, azıcık olan huzurumuzu da kaçırdılar,illa ki okulda bir hizibe dahil olmamız gerekiyormuş gibi.İlk sene değil ama ikinci sene de becerdiler bunu.

Ben anlam veremedim nihayetinde ama oluyor,olayın bu hale gelmesinin bir sebebi de bazı üniversitelerde okulun yönetimi.
    Üniversiteye okumaya,ilim tahsile etmeye gitmiş bir insanın yapacağı en iyi şey siyasetten mümkün olduğunca uzak durmak,yoksa başına olmadık şeyler gelebiliyor.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doguhan
    doguhan's avatar
    Hıyarlık Madalyası
    Erkek

Removed...

hikaye
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    er3bus
    er3bus's avatar
    Erkek
    siyasi fikir aynı zamanda dünya görüşü de demektir(tam karşılamıyor ama)orta yolculuk;siyasi hareketlerin yerli ve yabancı hainlerce amaçlarından saptırılarak birbiriyle çatışmaya götürüldüğü ve ülkenin kana bulandığı yıllarda haklı olarak korkan halka sunulan kendinden başkasını siktiret sen yoluna bak fikriyatının oldukça toplumsallaşan yansımasıdır.şu an içinde bulunduğumuz buhranın asıl kaynağıdır,topluma entegre edilmesi merhum özal haini tarafından saglanan bu amerikan tipi benmerkeziyetçi "hastalık"gene amerikan tipi "bireysel anarşizmle" çokça karıştırıldığı için iyi bi bok sanılmaktadır.oysa apolitik demek politik olmamak demek deildir.

Rengini vermeyen adamdan korkarım,rengi olmayan adamdan ise nefret ederim.

iUykular orta yolcular

**konuşulanlarla alakası yoktur yazdıklarımın;tanım üzerinden konuşuyorum ,lütfen kimse kişiselleştirmesin**
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suiQast54
    suiQast54's avatar
    Erkek
    KARDEŞ.Sağ Sol Meselesi Geçmişte Kaldı Yani Günümüzedede Var Ama Eskisi Gibi Değil Herkez Uyandı Artık O İştede Ekmek Olmadına Herkez Bakıyor Artık Kendi Çorbasına ...

X
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    bana sadece komik geliyo sen sağa sen sola :) tamamen anarşist bi düşünce bence herkesin bu ülkede eşit muamele görülmesi lazım...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    bende gülüyorum :) bunun sağ soğ ile ne alakası var ben milliyetçi bi çocogum ve tükiyeyi savunana şeyler siyaset oluyo :)

Kardeşim ben türküm ben kendi milletimi sevip sayıyorum türklüğü öne çıkaran şeylşer yapıyorum siyasete giroy anlamıyorum.

Türkiyede Türklüğümüzü savunmamız siyeset oluyo.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Ertan hocam senin gibi birinin ülkücüleri faşist diye nitelendirmesi çok yanlış bende milliyetçiyim ama faşist değilim yaşım geldiğimde oyumu mhp ye atarım ama orta yoldan yürürüm sen bu sitede bizim gibi gençler tarafından örnek olarak alınacak biri sayılırsın, ama ülkücüleri potansiyel suçlu olarak göstermen kesinlikle doğru bişe değil

dont think twice its all right
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    Kesinlikle Katılıyorum Ülkücüler Faşist değildir.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suiQast54
    suiQast54's avatar
    Erkek
    Sağcıyı Solcuyu Tartısan Bir Şahıs Zaten Tek Bir Tarafı Tutan Kişidir Bu Sozumde Bır Zarf Var Anlayan Anlar...

X
Toplam Hit: 5200 Toplam Mesaj: 46