Ne Sağ Ne Sol..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    ben kimseyi ayırmıyorum, benim için önemli olan insandır kendileri ayrılıyorlar... Dinci ile dindar farklı terimlerdir, dinciliği kabul etmiyorum..

Sağ ve sol un çıkış noktasını eminim ki çoğu kişi bilmiyor bile... Fransadaki burjuva devrimini araştırın biraz :)

Bu sağ ve sol da fransadan çıkmıştır. İki farklı görüş mecliste bulunuyor, sağdakiler sağcı olarak adlandırılmış soldakilerde solcu.. Bu şekilde günümüze uyarlanmıştır.. Aslında sağcılık din ile alakalı değildir.Sağcılık gerçek manada faşizm demektir ancak günümüzde faşizm denilen bir kavram kalmadığı için bunun içine din de katılmıştır.Oysa faşizm de din yoktur, ırkçı bir yaklaşım İslam a sığmaz.Hitlerin nasyonel sosyalizmini inceleyin :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    ertan faşist ve komunist kelimelerini kullanan sadece sen ve senle aynı düşüncede olanlar.. Artık bu ülkede Türkler birbirini komunist ve faşist diye ayırmıyor çünki sağı ya da solu tutan Türk yine Türk!

Artık bu ülkede sağ sol yok artık bu ülkede faşist ve komunist diye ayrım yapan insanlar var ertan.. Ben kampüsümden biliyorum. Artık sağcısı solcusu ülkücüsü tikkysi obirbirini yemiyor, Türklük altında birleşiyor. Bu tür ayrımları sizinkiler bölmek için yapıyor ama nafile..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    bir sürü sol fraksiyon var, girin onlara da görün bakalım tabirleri nasılmış, dinci gericilik derler dindarlara, faşist derler ülkücülere, kendisi gibi komünist olup aynı yolda yürümeyenlere de sosyal faşist derler :) v.s v.s. v.s.

Ben İslamın birleştiriciliğine inanırım, ırk benim için sonra gelir,türkmüş çerkezmiş,kürtmüş ingilizmiş. v.s. İslam ı tam olarka benimsemiş bir insan ne ülkeye ihanet eder ne insanlara ne de kendisine eder

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    pkklıya gerilla diyen adam dindar olmaz zaten ;)
    burda sağ solu savunmuyorum zaten..
    sana ters gelio die sağ ve sol hakkkında küçük görücü konusmanı yanlış buluyorum...
    her milliyetçi insanı görüşü ne olursa olsun faşist-komunist die ayırmanı kınıyorum....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Sen Türkleri faşistti komunistti diye farklı kategorilere koyuyorsun. Artık ne sosyal demokratların ağzından ne de ülkücülerin ağzından çıkmıyor bu tip karşıydı bendendi saçmalıklar. Bu saçmalıkları sadece sizin tarafın ağzından duyuyorum ve bu bölücülüktür.

Ben İslamın birleştiriciliğine inanırım, ırk benim için sonra gelir,türkmüş çerkezmiş,kürtmüş ingilizmiş. v.s. İslam ı tam olarka benimsemiş bir insan ne ülkeye ihanet eder ne insanlara ne de kendisine eder

Demişsin.. İslam birleştirir muhakakki ama iyi öğrenen birleştirir. Bu yüzden sen de dierleri de iyi öğrenin..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yav bırakın artık sağı solu modası geçti bunların :)

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ırk senin için sonra geliosa neden bütün gün
    kürt kürt die geziosun anlamadm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    Günümüz mhp ocakları eskiden olduğu gibi milliyetçiyiz diyorlar ama edebiyat tan anlamadıkları milliyetçilik diyerek ırkçılık yapmalarıyla anlaşılıyor.halbuki eski mhp milliyetçi şimdiki ise milleti[Türk,Kürt,Laz Çerkez...(milliyetçiliği)] değil ırkı baz alıyor.

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    yav sanki MHPi önceden seviodunda şimdi şöle böle diosun..
    (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GolgeleR
    GolgeleR's avatar
    Erkek
    sacmalamaya devam beyler..! ;)

BAN
Toplam Hit: 5266 Toplam Mesaj: 46