folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Neandertal Ya Da Başka Türler Hakkında Merak Edilen Bir Soru.

Neandertal Ya Da Başka Türler Hakkında Merak Edilen Bir Soru.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    sercoo bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı

Bana hominid gelisiminde dunya disi canli etkisi hakkinda bir tane bilimsel veri gosteremiyorsunuz soyledikleriniz masal dedigim zaman kiziyorsunuz. Ben ise size sadece bir kac mesaj once hic bir dunya disi canli etkisi olmadan hominid gelisimi anlatan bir suru akademik kaynak gosteriyorum anlattigimin bir kurgu olmadigini akademik anlamda kabul gordugunden bahsediyorum. Saglam dayanaklar uzerinde duran ve her gun yeni kanitlarla beraber saglamligi kanitlanan bir tezi savunuyorum. Sizin soylediklerinizin bir dayanagi yok diyorum varsayimdan oteye gecemiyor. 

Benim soylediklerim hakkinda bir arastirma yapmadan dunya disi canli geldi hominid gelisti diyorsunuz ayrica danikenin tanrilarin arabalari yerine tum bildiklerinizi unutun tarih yaniliyor kitabi daha iyi. Daniken okuyacaginiza size verdigim diger kaynaklari okursaniz masal degil gercegi ogrenirsiniz. Dan brown in kurgulari dahi daha saglam temele basiyorlar ama herkes kurgu oldugunu biliyor.

Peki al sana kanıt..! senin kaynaklarını bile kilitler bu..!

Maymunlar da normalde Humanoit türünden canlılar değilmidir? onlar neden hala beyinlerinin hayvanlık düzeyi olan % 3 ila 4 kadarını kullanıyorlar? İnsan Teknolojisi biraz daha gelişse yani DNA ya müdahale edebilecek düzeye gelsek, ve Maymunlara dokunsak onlarda bizim gibi konuşmaya ve hayat planlaması ytapmaya ve belkide ülkeler kurmaya başlamazlarmı?

Sen Adem ile Havva hikayesinin gerçek olduğunu savunuyorsun, yani İnsan yaratıldığı ilk an itibari ile Beyninin %10 ila 15 kadarını kullanabilecek şekilde yaratıldığını söylüyorsun, Bulgularada buluntularada inanmıyorsun, onlar hiç olmadı canım görmeyin atın gitsin..! Zaten öyle bir bilim dalıda yok..!

Tamam sen kendi masallarına inanmaya devam et.. sana kolay gelsin..!

Veri ortadadır ama bazı kısımlarını açıklayamıyor olmamız veriyi tümden yok sayma gerekçesi olurmu?  Sen tümden atın gitsin diyorsun hatta masal onlar diyorsun, ben ise araştırmaya değer bulgular içeriyor diyorum.. kim haksızlık yapıyor savunduğun senin bahsettiğin Biliminide savunuyorum.. onları asla hiçe saymadım ama sen burada yanlışsın işte..

hocam beynin yuzde 15 ini kullaniyormusuz yok aynstayn 30unu kullaniyodu cart curt oranlar sehir efsanesidir ve olmasa bile bu bir canlinin zeka oranini belirlemez bunu noron yogunlugu belirler (bu konuda fazla bi arastirma yapmadin gri madde oranlari veya genel komplexlikde belirliyor olabilir)

bide hocam yanlis anlamissam duzelt sen diyosunki insanoglu vardi ancak zekayi uzaylilar mi upload yapti yoksa insani direk mi uzaylilar yaratti

ve seni bu tabletlerin absurd komedi skecleri olmadigini dusunduren sey ne belki insanlar yazarken ironi yaptida biz suan ciddi biseymis gibi dusunuyoruz

ayriyeten bu ironi yazilarin veya ekstra gercekci hikayelerin tarihini bi arkadas yazarsa dahada sevinirim saygilar sevgiler

Hocam ben beynin ne oranda kullanılabildiği üzerine çok iyi bir bilgiye sahip değilim, öyle diyen bir iki makale okumuşluğum vardır, bilim %10 olarak kabul görüyor, ama bunu nelere bağlayarak böyle kabul ettiğini malesef bende bilememekteyim.

Yukarıdaki tartışmamızda, Arkeologların bulduğu ve ciddi bilgiler barındıran yazıtlardan söz ettim, aslında tartışma Reptilyanlardan buraya geldi.. :)

Şimdi Reptilyanlar hususu tamam biraz tartışılır bir husus, o konuda kesin bir şey demek için erken, ama ben dibinden kesip atan arkadaşlara biraz bir şeyler yazdım, yanlış anlaşılmasın Reptilyanlarn varlığı kanıtlandı diye bir şey demiyorum, sadece Reptilyan olduğunu iddia eden kızın anlatımlarından sonra piyasaya sızdırılan Roswel olayları ile ilgili anlatımlarında çarpıcı bir tutarlılık farketmiştim, ona atıfta bulunmak istemiştim, o kız her neyse bu söyledikleri tutarlı görünüyor demek istemiştim..

Annunakilere gelince, Mısırdan tutun Dinlerimize kadar girmiş bir uygarlık, her yerde tesir etmişler.. Toplumumuzu onların inşa etmiş olması ihtimali var, çünkü Tevratı doğrulayan Kuran bile bir şekilde olaya dahil etmiştir kendisini, öyle İnsanlar oynadı değiştirdi diyerek de işin içinden çıkılacak gibi değil, çünkü dediğim gibi, geçmişteki insanların tanık oldukları bir şeyler var ve o şeyleri onlar durduk yere yazamazlar çünkü bilmedikleri kavramlardan bahsetmeleri ve o kavramlara Tanrı demeleri Tevrata yansımıştır.. 

Mısırdaki yazıtlarda da devam niteliğinde bilgiler mevcuttur, çok yüksek Teknoloji tasfirleri vardır, ve Astronot kılıfı içerisinde resmedilmiş insansılar bile vardır.. Bunlara kesip atarak Yalandır, Masaldır demek hem kolaycılıktır, hemde bilime ve harcanan onca emeğe bence saygısızlıktır..!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Peki al sana kanıt..! senin kaynaklarını bile kilitler bu..!

Maymunlar da normalde Humanoit türünden canlılar değilmidir? onlar neden hala beyinlerinin hayvanlık düzeyi olan % 3 ila 4 kadarını kullanıyorlar? İnsan Teknolojisi biraz daha gelişse yani DNA ya müdahale edebilecek düzeye gelsek, ve Maymunlara dokunsak onlarda bizim gibi konuşmaya ve hayat planlaması ytapmaya ve belkide ülkeler kurmaya başlamazlarmı?

Sen Adem ile Havva hikayesinin gerçek olduğunu savunuyorsun, yani İnsan yaratıldığı ilk an itibari ile Beyninin %10 ila 15 kadarını kullanabilecek şekilde yaratıldığını söylüyorsun, Bulgularada buluntularada inanmıyorsun, onlar hiç olmadı canım görmeyin atın gitsin..! Zaten öyle bir bilim dalıda yok..!

Tamam sen kendi masallarına inanmaya devam et.. sana kolay gelsin..!

Veri ortadadır ama bazı kısımlarını açıklayamıyor olmamız veriyi tümden yok sayma gerekçesi olurmu?  Sen tümden atın gitsin diyorsun hatta masal onlar diyorsun, ben ise araştırmaya değer bulgular içeriyor diyorum.. kim haksızlık yapıyor savunduğun senin bahsettiğin Biliminide savunuyorum.. onları asla hiçe saymadım ama sen burada yanlışsın işte..

taksonomik olarak baktigin zaman homo sapiens (insan) hominid familyasinda yer alir. ama homo sapiens olarak adlandirilmasi icin homininae/hominini/homo cinsine kadar inmen gerekir. maymun ise homonidin ustunde catarrhini infra takiminin cercopithecoidea ailesini kapsar. senin maymun diye sormak istedigin sey sempanzedir ve o da homonid/homininae/hominini/pan cinsinde pan trgolodytes turu olarak adlandirilir. yani evrim agacindaki insana yakin akraba olarak gozukur. ama bu sempanze ile insan arasinda hominini alt ailesi vardir ve homo ve pan olarak ayirdigin zaman konunun en basinda bahsedilen homo neanderthalensis, homo habilis, homo erectus vardir ve yerkure ustunden silinmislerdir. bu homo cinslerinden haric hominini baska cinsler vardir homo turunden degillerdir bunlar da yerkure uzerinden silinmislerdir; australopithecus, kenyanthoropus, ardipithecus vardir. insanlar ile sormak istedigin sempanzelerin ortak atasi ile orrorin tugenesis diye bilinir ve gunumuzden 6 milyon yil once yasamistir. bu tur yerkure uzerindeyken ne sempanze ne de bildigin insan vardi. bu ikisinin arasindaki evrimlesme surecinde 6 milyon yil gecmistir ve insan olarak 10'dan fazla tur ortaya cikmis ve yok olmustur. evrimin canilar uzerindeki isleyisi aslinda istatiksel olarak bakildigi zaman hayatta kalmasini becerebilmekle alakalidir. bir canli grubunu ele aldigin zaman sapiens, neandertal, sempanze, goril, babun ya da bir kus turu olabilir hic fark etmez hepsinin hayatta kalabilmesi icin gerekli becerilere ihtiyaci vardir. sempanzeler icin basit bir sekilde bakarsak agaclara hizlica icikip inebilmesi, kendisini avlayabilecek diger canlilardan kacabilmesi acisindan guclu kaslara ihtiyaclari vardir. bu populasyonu kaslarini baz alarak incelediginiz zaman tamaminin guclu kaslara sahip olmadigini gorursunuz iste bu zayif kalanlar genlerini bir sonraki nesle aktaramayacaklardir boylece onlarin zayif kasli geni bir sonraki nesilde bulunmayacaktir. bu sekilde nesilden nesile ise yaramayanlar milyonlarca yil sonra hayatta kalma becerisine sahip olamadiklari icin yok olacaklardir. birbirine benzeyen bir cok tur bol savasi, besin kaynaklari, avcilardan kacamama, iklim sartlarina ayak uyduramama gibi nedenlerden dolayi yok olacaklardir iste buna dogal secilim denilir. orrorin tugenesis iki ayak ustunde yurumeye adapte olabilmistir. bundan sonraki bir alttaki ortak ata olan australopihecus beslenme aliskanligi zamanla degismeye baslamistir, cigneme kaslari gelismis, dis yapisi degismistir. bu olay 3 milyon yilda olmustur. bu kucuk capli beslenme ve yurume aliskanligindan sonra ise yaklasik 1-1.5 milyon yil zaman sonra ilk alet kullanabilen canli homo habilis ortaya cikmistir. bu donemde beslenme aliskanligi degistigi icin zamanla beyin hacmi genislemeye baslamistir. aldigi besinlerden elde ettigi enerji miktarinin fazlasi beyninin gelismesine ve simdirim sisteminin degismesine neden olmustur. onceki mesajimda ozellikle bir makaleyi kaynak gosterdim (the expensive-tissue hypothesis; the brain and the digestive systems in human and primate evolution - current anthropology 36 p.199-221 - aiello, leslie c. & wheeler, peter) bunu bugun kendi uzerinizde deneyebilirsiniz. cig yiyebileceginiz bir sebzeyi 1 kg olarak alin ve cig olarak yemeye baslayin. ne kadar surede yediginizi ve ne kadar cignediginizi hesaplamaya calisin ve daha sonra bu besini sindirmek icin sindirim sisteminizin nasil calistigini hissedeceksiniz. ayni sekilde bir kac gun sonra ayni sebzenin 1 kg haslayarak yiyin ve gecen sureyi cigneme miktarinizi ve sindirim sisteminizin calismasini inceleyin. homo habilis'ten sapiens'e gelebilmek icin 1.8 milyon yil gibi bir zaman gecmistir. habilis ilk alet kullanabilen canlidir beyin hacmi 600 cc'nin uzerindedir. kendisinden sonra gelen gelen h.erectusun beyin hacmi 900 cc civarindadir. h.antecessor'un beyin hacmi 1100 cc.dir, neanderthallerin 1400cc uzerindedir. habilisten gunumuze beslenme aliskanliklarinin ve hayatta kalma becerilerinin insana kattigi gunumuz dunyasidir. diger canlilarin gelisemeyip sapiensin aradan cikip siyrilmasinin baska bir nedeni yoktur.

ozetle; milyon yillarca suren dogal secilim

bu alintidaki ilk cumlen icin soyleyeyim su videodaki https://www.youtube.com/watch?v=kCAAx4pf1Yk adamdan farkin olmadigini bilmeni isterim.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

hocam onlarin aciklamalari elbet vardir. mesela hiyerogliflerde ucan daire resmi var sonradan anlasiliyoki adamlar iki uc harfi ustuste yazmis 

yani bu isin merakli cok ve eskidir bilimsel camiada kabul goren tezler yazilmamissa ya bahsettigin kanitlarin farkli ve daha mantikli bi aciklamasi oldugundandir yada henuz bunu koca ve hakkinda hicbisey bilmedigimiz bi uzayli irkinin arkasinda hicbisey birakmadan unutmadan gittigini en son olasilik olarak dusunup siranin daha bu olasiliga gelmemis olmasidir

ayrica bahsettigin makinenin nasil calistigi biliniyor zamanina gore ileri bi teknoloji gibi duruyor ancak cok basit disli oranlari ile calisiyor ve adamlar aynisini legodan yapmisti zamaninda youtube da bulabilirsin

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    sercoo bunu yazdı

hocam onlarin aciklamalari elbet vardir. mesela hiyerogliflerde ucan daire resmi var sonradan anlasiliyoki adamlar iki uc harfi ustuste yazmis 

yani bu isin merakli cok ve eskidir bilimsel camiada kabul goren tezler yazilmamissa ya bahsettigin kanitlarin farkli ve daha mantikli bi aciklamasi oldugundandir yada henuz bunu koca ve hakkinda hicbisey bilmedigimiz bi uzayli irkinin arkasinda hicbisey birakmadan unutmadan gittigini en son olasilik olarak dusunup siranin daha bu olasiliga gelmemis olmasidir

ayrica bahsettigin makinenin nasil calistigi biliniyor zamanina gore ileri bi teknoloji gibi duruyor ancak cok basit disli oranlari ile calisiyor ve adamlar aynisini legodan yapmisti zamaninda youtube da bulabilirsin

Hocam beni anlamamışsınız, ben her hangi bir tezi yada bulguyu çürütmenin peşinde değilim, aslında hiç bir şeyi çürütme peşinde değilim, sadece Bilimin uğraşılarına saygı duyulmasını istedim, ama yazdıklarımı ya anlayamadınız, yada sanırım kızmamdan zevk alan arkadaşlar var, mahsus sağa sola çekiştirerek beni kızdırmak istediler, bilemeyeceğim yani.

Konuya hiç bir kanıtı olmayan dinsel inançlarla yaklaşım sergileyerek, Bilim adamlarının çalışmalarını sıfır değerinde görenlerin haksız olduklarını ve haksızlık yaptıklarını anlatmak istemiştim. Yarın bir gün Reptilyan ırkı diye bir ırtk pırt diye ortaya çıkarsa ve bizimle alenen görüşürse ne olacak, söyliyeyim ne olacak, korkak insan onu korktuğu için yokedecek, yada onu yokedeyim derken kendisini yokettirecek..!  Neden çünkü o ortada değilken inanmayız, ortaya geldimi de korkarız..! Ortasını bulamıyoruz,..

Neyse sanırım benim Radyatör su ısıtmaya başladı. :) Kolay gelsin, Tartışmaya katılan arkadaşları öpüyorum.. 

@blackhammer Hocam tamam ödül için teşekkür ederim, sen kazandın.. sen bir tanesin.

ShockMan tarafından 13/Ara/17 08:01 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    sercoo bunu yazdı

Hocam beni anlamamışsınız, ben her hangi bir tezi yada bulguyu çürütmenin peşinde değilim, aslında hiç bir şeyi çürütme peşinde değilim, sadece Bilimin uğraşılarına saygı duyulmasını istedim, ama yazdıklarımı ya anlayamadınız, yada sanırım kızmamdan zevk alan arkadaşlar var, mahsus sağa sola çekiştirerek beni kızdırmak istediler, bilemeyeceğim yani.

Konuya hiç bir kanıtı olmayan dinsel inançlarla yaklaşım sergileyerek, Bilim adamlarının çalışmalarını sıfır değerinde görenlerin haksız olduklarını ve haksızlık yaptıklarını anlatmak istemiştim. Yarın bir gün Reptilyan ırkı diye bir ırtk pırt diye ortaya çıkarsa ve bizimle alenen görüşürse ne olacak, söyliyeyim ne olacak, korkak insan onu korktuğu için yokedecek, yada onu yokedeyim derken kendisini yokettirecek..!  Neden çünkü o ortada değilken inanmayız, ortaya geldimi de korkarız..! Ortasını bulamıyoruz,..

Neyse sanırım benim Radyatör su ısıtmaya başladı. :) Kolay gelsin, Tartışmaya katılan arkadaşları öpüyorum.. 

@blackhammer Hocam tamam ödül için teşekkür ederim, sen kazandın.. sen bir tanesin.

hocam kizdigimiz nokta bu mevzularin isin uzmanlari tarafindan degilde bikac youtube videosuna dayandirilmasi (ki bunlarinda kaynakcasi yok)

emin ol uzmanlar bunu incelemis ve boyle bisey olmadigini bulmuslardir ampulun anlattigi cift yarik deneyi 1800 lu yillarda yapilmis , 1980 li yillardan kuantum algoritmalari falan yazan adamlar var

yani bilim butun ihtimalleri dusunur ve bugun kitaplarda bahsetmiyorsak bu irktan bu ihtimal coktan elendigindendir

bide sen bilimsel arkaplani olmayan insanlarin bilim insanlarini iplememesini ironik olarak onlar gibi davranarak mi gostermeye calistin . Bari son kismi duzeltte ciddi ciddi reptilyanlara inaniyo sanmasinlar

inaniyorsanda beni ilgilendirmez ekonomiyi yok edecek hali yok nasilsa

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    sercoo bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    sercoo bunu yazdı

hocam kizdigimiz nokta bu mevzularin isin uzmanlari tarafindan degilde bikac youtube videosuna dayandirilmasi (ki bunlarinda kaynakcasi yok)

emin ol uzmanlar bunu incelemis ve boyle bisey olmadigini bulmuslardir ampulun anlattigi cift yarik deneyi 1800 lu yillarda yapilmis , 1980 li yillardan kuantum algoritmalari falan yazan adamlar var

yani bilim butun ihtimalleri dusunur ve bugun kitaplarda bahsetmiyorsak bu irktan bu ihtimal coktan elendigindendir

bide sen bilimsel arkaplani olmayan insanlarin bilim insanlarini iplememesini ironik olarak onlar gibi davranarak mi gostermeye calistin . Bari son kismi duzeltte ciddi ciddi reptilyanlara inaniyo sanmasinlar

Biraz inandım dersem beni öldürmezsiniz değilmi? :)

Yok haklısınız söylemlerinizde bende tabiki ironik olarak bağnazlar gibi yaparak bilimi savunacak değilim, bu etik de olmaz.. Ancak sanırım biraz kafam karışık.. Gizlenen bilgiler de var, birileri bir kısım bilimi bizlerden saklıyor, yani sırf bu gizliyenlere inat da olsa ben Reptilyanların varlığına inanıyorum gibi bir durumu yaşıyorum sanırım.

ShockMan tarafından 13/Ara/17 08:45 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    sercoo bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    sercoo bunu yazdı

Biraz inandım dersem beni öldürmezsiniz değilmi? :)

Yok haklısınız söylemlerinizde bende tabiki ironik olarak bağnazlar gibi yaparak bilimi savunacak değilim, bu etik de olmaz.. Ancak sanırım biraz kafam karışık.. Gizlenen bilgiler de var, birileri bir kısım bilimi bizlerden saklıyor, yani sırf bu gizliyenlere inat da olsa ben Reptilyanların varlığına inanıyorum gibi bir durumu yaşıyorum sanırım.

anliyorum hocam bende biseyler gizlediklerini dusunuyorum ama reptilyanlar veya dunya aslinda duzden ziyade paranin ozel kurumlar tarafindan yaratilmasini veya toplumu nasi manipule ettiklerini falan gizlediklerine inaniyorum

tabi bu apayri bi konu 

yinede sirf birseye karsi olmak icin birseye inanmamak gerek yanlis bi hamle oldugunu dusunuyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

bak sen yanlis anlamak istiyorsun sanirim, sizin soylediginiz teori daniken (ki kendisi akademik personel degil bir yazardir) in havada asili kalan teorisidir. benim anlattigim ise kademik olarak kanitlanmis seylerdir. canliligin gelismesinde dunya disi canli etkisi yoktur. bunu sadece belli bir kesim kurguluyor ve akademik olarak yapmiyor cunku sunabilecekleri bir kanitlari yok. bir tezi ortaya attigin zaman bunu savini destekleyecek kanitlarin olmasi gerekir ki kimse dunya disi varliklarin bize mudahelesi oldugunu gosteremiyor. bak madem okumayi seviyorsun richard dawkins'in(biyolog)  atalarin hikayesini oku sana canliligin tek hucreli olarak nasil basladigini ve bunun evrimleserek gunumuz canlilarina kadar nasil ulastigini uzun uzun anlatiyor. bernard wood'un (antropolog) insan evrimi kitabi ise benim onceki mesajimda ozet olarak anlattigim hikayeyi anlatiyor, neil shubin'in (paleontolog) içimizdeki balik kitabi yine benim anlattigimi anlatiyor. charles darwin'in (biyolog) insanin tureyisi kitabi o donemdeki bilgilerle evrimini dogal secilimi anlatiyor. mahlog b hoaglan'ın (biyokimyager) hayatin kokeni kitabi yine benim dedigimi anlatiyor. simdilik aklima gelen guzel cevirisi yapilmis kitaplar bunlar. ama bunlari okuduktan sonra yazarlarin diger kitaplari ilgini cekmeye baslar ve benim sana onceden verdigim tezimde kullandigim kaynaklar ingilizcedir okuyabiliyorsan onlari da oku ya da ceviri olarak onerdiklerimi oku. senin dusundugun sekilde bir gelisimi anlatan bilim insani yok cunku tezini savunabilecegi kaynagi yok. bana savundugun adamlarin benim icin  j.verne'den, hp.lovecraft'tan farki yok ki su soyledigim iki yazar sonuna kadar arastirip donemin bilimine uygun sekilde yazmislardir. sana bir kac gundur anlatmak istedigim bu ama sen hala uzayli uzayli diyorsun. yok kardesim boyle bir kanit ortada yok. ben dunya disi canli yok demiyorum elbette koca kainatta dunya disi canli olabilir ama bunlarim bizim gelisimimizle hic bir alakasi bulunmuyor. seninle inatlastigimi zannediyorsun ama ben bu isi yillardan beri yapiyorum ve hobi olsun diye yapmiyorum genel jeoloji anabilimdalinda paleontolojide y.lisans yaptim simdi doktora yapiyorum. aklina gelebilecek bir cok farkli teori hakkinda okudum arastirdim onun icin sana onceki mesajlarimda ustune basa basa sordum. hic bir fiziksel kanit yok.
    reptilian var mi yok mu umursamiyorum bile ama bildigim bir sey var bizim gelismemizde hic bir etkileri yok. youtube'dan bu tur videolari izleyecegine komplo teorileri uzeten yazarlari okuyacagina sana fiziksel kanit sunan ve bunu butun bilim dunyasina kabul ettiren adamlari oku o zaman digerleri sanada masal gelecektir cunku "neden?" diye sormaya basladiginda devami gelecektir diger sorularin. onceki mesajlarda fuzyon bombasi 200 yillik buzul cagi diye anlatmaya basladin yerkure tarihinde boyle bir sey yok diye soyledim. 
    bak insan omru her boku okuyup/izleyip/arastirip ogrenecek kadar uzun degil zaman harcadigin seyler kayda deger olsun, daniken'i okumadigimi zannetme ama anlattiklarini destekler kanitlari gercekci degil.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Size yaşanmış bir olay anlatayım (Kaynak: Tübitak Bilim ve Teknik dergilerinin eski bir baskısı) Amerikada (iki) bilim adamı soğuk fuzyon diye yeni bir teknoloji keşfetmişler. Türkiyr ilk kez bir araştırma için yatırım yapmış ve soğuk fuzyon araştırmalarına 300 >Milyon dolar harcanmış. Bir veya bir kaç sene sonra Türkiye dışında hiç bir ülkenin bu teknolojinin araştırılmasana yatırım yapmadığı ve soğuk fuzyon teorisinin de tamamen uydurma olduğu ortaya çıkmış. Adamlar ödül ve isim uğruna bir yalan ortaya atmışlar ve bunun gerçek olmadığı kanıtlanmış. Türkiye dışında hiç bir ülke de bu olayı mantıklı bulmamış ve ciddiye almamış.

http://www.sorucevapbank.com/soguk-fuzyon-nedir.html

Gördüğümüz gibi bilim adamları da sahtekar olabiliyorlar, veya bizimle dalga geçebiliyorlar.

emrah20 tarafından 13/Ara/17 10:16 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Hayvanlar (ve tabii ki maymunlar) ve insanlar arasındaki bir önemli fark, İnsan beyni vücut orantısına göre (ve hatta tüm hayvanların) beyninden ) daha büyük. Hayvanların beyninde küçük beyin insanınkinden daha büyük ve küçük beyin kalıntısal verileri işler.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
Toplam Hit: 7647 Toplam Mesaj: 85
evrim biyoloji neandertal kemik türler