folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Neden Bu Kavga !

Neden Bu Kavga !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Alevi ile sünni evlenmezmiş . Yok aleviler abdest almazmış. Bıktım artık bu kulaktan dolma bilqilere .  . Gerçek Alevilierden gerçek bilgi istiyorum bi sünni olarak. Sonucta hepimiz Allaha inanıyoruz peygamberleri biliyoruz. Lütfen Bilqilendirin bu konuda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

haqlısınız qarde$ miLLet 1y1c3 c0zuttu 4rt1q şaka bi yana bunu bende çok duydum 

alevi aileleri sunni erkeklere kızlarını vermiolarmış

sunnilerde aynı şekilde abdest almıolar falan diolar her 2 tarafta bişey dio  

www.yesilgrow.com - Growshop
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    Bu yalanların tohumları şuanda musluman ulkelere karsı yapılan sömürgelerle çiçek açmış bulunmaktadır. Yıllarca muslumanları birbirlerine düşürüp bugunlere getirenlerin oyunları ve insanlarımız halaaa hiç bişeyin farkında değil ki halaaaa bu düşüncedeki insanların olmasına şaşırıyorum.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

şii olarak denen hede de, hz ali yi muhammed den üstün tutarlar ve normal islam kurallarının hepsini benimsemezler, camiye gitmezler falan :W

kuran ı kabul etmezler falan :W

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meftuni
    Meftuni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Alevilerin Bizimle Alakalı Sitesi  : http://diyanetkaldirilsin.blogspot.com/

Hayat : Silgi kullanmadan yazılan yazıdır! (TBT Meftuni)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meftuni
    Meftuni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Alevilerin inançlarını ne doğrultuda yaparlar bilmem ama;

Cem evi diye birşey var saz çalınıyor kadın erkek sadece secde ediyor dem diye içki içiyor bunu ne amaçla yaptıklarını çok merak ediyorum
    Bu gerçekten ibadetmi ?

Bizde içki içenler 40 gün camiye giremezken onlarda ibadet olmuş çok garip..

Hayat : Silgi kullanmadan yazılan yazıdır! (TBT Meftuni)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

bu islam tarihinin en hasas konusudur.

bilmeden ve kulaktan duyma  sacma sapan şeyleri yazmasanız iyi olur. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

:S amma salladiniz. bir zamanlar bayaa bi arastirmistim ve sunu acikca soyleyeyim.

meftunicigim

cem evleri ibadet edilen yerdir nasil ki cami ye ickili giremezsin oraya da ickili almazlar, ickili alinmayan yerde nasil icki icebilecegini saniyorsun meftuni :) gittim gordum izledim.
    sen oyle bi yazmissin ki hani gormus gibi orda bulunmus yasamis gibi ufurmussun 

yasterfox
    Alevi ler Kuran-i Kerim i kabul etmemis olsalardi Alevi dedelerin elinde Kuran-i Kerim bulunmazdi. Oturup Kuran-i Kerim okuyan alevi dedeleri vardir. 

Hz. Muhammed i sevmiyor olsalar cem evlerinde kocaman harflerle "Ya Allah, Ya Muhammed, Ya Ali" diye yazmazdi

gidin arastirin gozlerinizle gorun 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

ıraklı biri olarak ben bizzat şii ve sunni lerin arasındaki savaşın sebebini yazdım :W

alevilik terimi türkiyede kaç bin çeşit anlama uyarlandığı için yorumdan kaçındım ama islam devletlerindeki şii ve sunni arasındaki gerginliğin sebebi budur :W

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

Meftuni bunu yazdı:
    -----------------------------
    Alevilerin inançlarını ne doğrultuda yaparlar bilmem ama;

Cem evi diye birşey var saz çalınıyor kadın erkek sadece secde ediyor dem diye içki içiyor bunu ne amaçla yaptıklarını çok merak ediyorum
    Bu gerçekten ibadetmi ?

Bizde içki içenler 40 gün camiye giremezken onlarda ibadet olmuş çok garip..

-----------------------------

meftuni ben ilkkez senden duyuyorum cem evinde içki içildiğini emin misin ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Underzero alevilikle şiilik aynı şeymıdır.

Ciddi soruyorum

Toplam Hit: 8086 Toplam Mesaj: 79