Neden Mac ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Hocalar hep dikkat ediyorum. Film, müzik stüdyolarında. 3d animasyon eğitim merkezlerinde, stüdyolarında. Hep Mac kullanıyorlar. Bunun teknik bir sebebi var mı ? Yoksa sadece fiyatından ötürü elit gözükmek, rant sağlamak mı ? :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Tamamen yazılımsal :)

Solak Cerrah
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

işletim sistemi çok güzel + çok performanslı. dolayısıyla render süreleri çok çok azalıyor.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

ekranları çok büyük ve ekrandaki ppi(pixel per inch) galiba çok fazla sonuçta daha ucuza bile geliyor olabilir 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

daha hızlı.. bende daha yeni kurdum bir kaç gün oldu bazı sorunlarıyla boğuşuyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bilmiyorum ipad2'i inceleme fırsatın oldu mu ? Adamlar resmen harika yapmış.Ekranı, çözünürlüğü, retina display...

---

bunun dışında microsoft ve adobe mac'e yazılım yapmayınca , adamlar kendileri yapmak zorunda kaldı.Apple'ın felsefesinde ;

basit, tasarımı mükemmel, sade ve şık.

Sonunda programlar ortaya çıktı.video, resim, müzik için bir sürü sağlam program.windows ve linux için mevcut.Fakat adamlar hem tsarımı sağlamlaştırdı programların (arayüzlerini vs..) ve steve jobs'un ipod için kullandığı mantığın temeliyni yaptı.ipod'da bütün herşeye 3 harekette ulaşılmalıydı.

Mac ve mac'in programlarıda böyle.tasarımı mükemmel, sade, şık basit ve hepsinden önemlisi adamlar mantık kısmında süper işler başarıyorlar.mission control (lionda) ve dahası mevcut.Uyguladılar.

Kendi eko sistemlerini kurdular resmen.Programlar harika, süper işler yapıyor ve en salak adamın anlayacağı şekilde.

--

bunun dışında donanımsal mükemmel.27 inch ve retina display gibi harika özellikleri var.İpad de ekrana bakarken, klavyede yazı yazarken yada macbook air'ın dış görünüşüne bakarken bütün yaratıcığılığımı bütün isteğimi hissediyorum.

apple2ın önem verdiği birşey var: ürün satma, yaşam tarzı sat.Apple ürünleri kullanırken bir his kaplıyor içini . Güvenli, huzurlu ve ne yaptığınızdan emin oluyorsnuz.

iatkos kurdum, ve şimdi linux ve windows kullanmak istemiyorum.Hemde sorunlu olmasına rağmen (hackintosh yani resmi destek yok donanımlara).Ama mac !

--

Tabi pixar'ı ve pixar'a yapılan ürünleri falan unutmamak lazım.

Performans deyince bir program unix ve linux üstünde daha performanslı çalışır.Sandman demişti sanrım test etmişler linux 'ta grafik işlemleri falan daha sağlam.

Fakat mac'in dizaynı, hissettirdikleri, tasarımı, basitliği ve program arayüzlerinin basit olması, mantğı...bu nedenle..

Ayrıca harika uygulamar mevcut appstore da.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kakaO
    kakaO's avatar
    Erkek

zone bunu yazdı:
    -----------------------------

daha hızlı.. bende daha yeni kurdum bir kaç gün oldu bazı sorunlarıyla boğuşuyorum

:DD ağzın çeksin emi senin ağzın bıyıklarına varsın :D

zafer yakındır!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

valla anlatilmaz yasanir derler ya, aynen oyle.. mac kullandiktan sonra bu basliktaki sorun ; "bunca yil neden windows kullanmisim ?! :/" olarak degisecektir..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansky
    sansky's avatar
    Erkek

ses programlarında mesala cubase gibi programlarda mac kullanılır çünkü vantilatör sesi o anki çalışmanın kalitesini düşürür.macte kalitenin düşmesi diye birşey yok.apayrı bir işletim sistemi, windows çok hantal kalıyor.mac sahibi olan ömür boyu onu kullanabilir. keşke fiyatı uygun olsada herkes alabilse.bir sorunu var kırılmış programlar çalışmıyor diyebiliyorum lisansı almak lazımmış

hakan san
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Peki iyi hoş her şeyi anladık. Bir photoshop'i, bir after effects'i Mac'e yükleyebilir miyiz ? Ya da bunların dengi bir program var mı mac'te ? Final Cut'ı biliyorum. Audition'a da Cubase var. Ya diğerelri ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

SweeneyTodd bunu yazdı:

Peki iyi hoş her şeyi anladık. Bir photoshop'i, bir after effects'i Mac'e yükleyebilir miyiz ? Ya da bunların dengi bir program var mı mac'te ? Final Cut'ı biliyorum. Audition'a da Cubase var. Ya diğerelri ? 

hoca mac = photoshop zaten la :D adobe var mac'te.

Altan naptın oğlum :|
Toplam Hit: 2503 Toplam Mesaj: 22