Neden Mac ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

kakaO bunu yazdı:
    -----------------------------

zone bunu yazdı:

daha hızlı.. bende daha yeni kurdum bir kaç gün oldu bazı sorunlarıyla boğuşuyorum

:DD ağzın çeksin emi senin ağzın bıyıklarına varsın :D

o öyle miydi kanka ya.. atasözünü değiştirdi i*neye bak sen :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halogen
    halogen's avatar
    Erkek

1 senedir mac kullanıyorum. taş gibi maşallah. tek sorun var, appstoreda çok güzel programlar var ama hepsi paralı. windowstaki gibi her şeyin crack i yok. varsada ben bilmiyorum, çok piyasa değil demekki. konu açılmışken mac program ve oyunlarının crackleri olan bir site varsa paylaşırsanız memnun olurum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

zamunda.net den bir çok mac program ve oyununun full sürümünü bulabilirsiniz.

ayrıca bugun delirdiğim bir anda dedim şimdi mac olsa sorun olmazdı diye.

Netbook u açtim 2dk da anca açıldı , kendine gelmesini bekledim bir filmi açacam sürekli çökme sorunları vs vs ha netbook a yüklediğim mint e girdim sora

sorunsuz açıldı tabi filmi oynatayım dedim gerekli kodek yok diyor , madem yok o video playeri götüne sok o zaman. internetim yoktu çekemedim kodekleri göt gibi kaldım ortada.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

halogen bunu yazdı:

1 senedir mac kullanıyorum. taş gibi maşallah. tek sorun var, appstoreda çok güzel programlar var ama hepsi paralı. windowstaki gibi her şeyin crack i yok. varsada ben bilmiyorum, çok piyasa değil demekki. konu açılmışken mac program ve oyunlarının crackleri olan bir site varsa paylaşırsanız memnun olurum

steve ordan kazanıyor..Az satıyor ama öz satıyor herif.

Dell, apple'dan 13 kat daha fazla bilgisayar sattığı halde, apple'ın net kar'ı dell'in 8 katı :)

adamlar uçuruyor.

---

MAc hayatı kolaylaştırmak üstüne kurulu makina...

Ayrıca steve jobs fanlara gıcık olduğu için fanları yok (Ekran kartı falan varda ses duyamazsınız).

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

halogen bunu yazdı:

steve ordan kazanıyor..Az satıyor ama öz satıyor herif.

Dell, apple'dan 13 kat daha fazla bilgisayar sattığı halde, apple'ın net kar'ı dell'in 8 katı :)

adamlar uçuruyor.

---

MAc hayatı kolaylaştırmak üstüne kurulu makina...

Ayrıca steve jobs fanlara gıcık olduğu için fanları yok (Ekran kartı falan varda ses duyamazsınız).

Hacı fanları var, ama görünmez ve sessiz :) Mesela geçen aylarda ram upgrade i yaptım, bilgisayarın alt kapağı bir açtım 1 tane değil 2 tane fan çıktı içinden gerçi 17" tir diye belki ama, gerçekten ben de nerdeyse fan yoktur diye düşünüyordum, meğersem ninja gibi saklanmışlar :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    telefondam giriyorum elektrikler gelsin cevap yazicam.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:

Hacı fanları var, ama görünmez ve sessiz :) Mesela geçen aylarda ram upgrade i yaptım, bilgisayarın alt kapağı bir açtım 1 tane değil 2 tane fan çıktı içinden gerçi 17" tir diye belki ama, gerçekten ben de nerdeyse fan yoktur diye düşünüyordum, meğersem ninja gibi saklanmışlar :)

adam lisaydı yada apple 2 olabilir, onlardan birine fan koymamış.Bilgisayar yanıyor :D hindistana gitti steve jobs.ORda zen, buzdizm falan öğrendi.Geri döndüğünde zen'e karşı, bozuyor doğallığı diye taktırmadı.

Millet mac için baca satmış.Bilgisayarın üstüne koyuyorsun boru.iphone'a nasıl kılıf satıyorlar vs.. onun gibi :D:D

macbook air 2 de gördüm içini.Fan bi tek ekran kartınd var.Ondan dedim.MAsaüstülerinde yada macbook prolarda vardır belki

---

Fakat şu an casper maaşallah, odayı ısıtıyor ve gürültüsünü duymayayım diye müzik dinliyorum.Termal macun zamanı gelmiş.Eminim apple'da böyle sorun çıkmaz.Adamlar onları düşünüyor abi.

Apple'ı sevme nedenim o.Sessiz, gelişmiş iş yapıyor.Herşey A sınıf.Hıı normal fiyatın 3-4 katına geçiriyorlar fakat o parada ar-ge ye gidiyordur.Yesinler amk helal olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=X6LW8mBgtS0

microsoft office, libre office, open office, .... bütün office'leri topla.Üstüne frontpage ve dw koy bi şu videodaki pages gibi iş yapmaz.Ketnote vs.. neler var daha.Resmi tutup sürüklüyorsun bilmem ne...Adamlar hayatı kolaylaştırıyor.

Hele finder'da falan üstüne geldimi linux ve windows'taki gibi efektler olmuyor ya...Bayılıyorum abi.Huzur, mutluluk, güven veriyor.

Çalışıp mac book air almayı düşünüyorum.O zaman kadar böyle hackintosh napıcam bilmiyorum.iatkos'a bi ayar çektim taş gibi oldu.Skype 'ta çöküyor bi.Fakat linux, windows kurdum bi 5-6 kez yok abi.Mac'ten sonra kesmedi.

gerçekten napıcam bilmiyorum.Hemen para kazanıp air almam lazım :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    air alma hocam alicaksan macbook pro al cidden. aralarindaki fark inceligi, air cok para macbook pro al. 1 ay oldu macbook pro alali serefsizim tik demedi. Ceryanlar gelirse ayrintili yazicamda telefondan giriyorum simdi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Ar0fer bunu yazdı:
    air alma hocam alicaksan macbook pro al cidden. aralarindaki fark inceligi, air cok para macbook pro al. 1 ay oldu macbook pro alali serefsizim tik demedi. Ceryanlar gelirse ayrintili yazicamda telefondan giriyorum simdi.

tasarımı için alacaktım bende.Hoşuma gidiyorda merak ettim.Aslında doğru diyorsun.Öğrenci adamız, programlama falan kasıyorum.Macbook air kasmaya gerek yok.MAcbook pro iyidir ..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Ar0fer bunu yazdı:

tasarımı için alacaktım bende.Hoşuma gidiyorda merak ettim.Aslında doğru diyorsun.Öğrenci adamız, programlama falan kasıyorum.Macbook air kasmaya gerek yok.MAcbook pro iyidir ..

donanım gücü olarak ta çok fark var yani air almak için pek bir sebep yok aslinda. bu arada son 2 yıldır hiç CD-DVD rom u kullananınız oldumu ? 

alsaydım macbook pro yada mac mini alırdım heralde

birde zumsuk madem para biriktireceksin haberin varmı bilmiyorum ama 

Apple Eğitim İndirimleri

Apple dünyanın dört bir yanında eğitime destek vermek için öğretim elemanları ve öğrencilere özel indirimler uygulamaktadır. Bu eğitim indirimi Türkiye'de de uygulanmakta olup Mac bilgisayarlar, yazılım, klavye ve fare ürünlerinde avantajlı fiyat seçenekleri sunmaktadır (yazılım indirimleri sadece eğitim kurumlarına uygulanmakta, bireyler bu indirimden faydalanamamaktadır). Bu indirimlerden faydalanmak için Akademik üye olmanız gerekmektedir. Akademik üyelik için gerekli koşullar ve indirim fırsatları :

1-) 18 yaş ve üzeri üniversite öğrencileri, okuduğunuz üniversitenin öğrencisi olduğunuza dair gerekli belgeyi tarafımıza ulaştırarak %3 lük indirimden faydalanabilirsiniz.*

2-) Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmen olarak çalıştığınıza dair belgeyi tarafımıza ulaştırarak %5'lik indirimden faydalanabilirsiniz.*

3-) Bütün eğitim kurumları, tüm eğitim kurumları Milli Eğitim Bakanlığından alacakları "eğitim kurumu" olduklarına dair gerekli belgeyi tarafımıza ulaştırarak, %5'lik indirimden faydalanabilirler.

* Yazılım ürünlerindeki indirim sadece kurumlar içindir. Bireysel başvurularda yazılım indirimi geçerli olmayacaktır.

Akademik üye olmak isteyen üyelerimizin içinde bulunduğumuz yılda alınmış eğitim kurumu, öğrenci, öğretmen, öğretim ya da araştırma görevlisi olduklarını gösteren resmi bir belgenin bir kopyasını elimize ulaştırmaları gerekmektedir. Belgeler tarafımıza            0216 651 89 00       no'lu fakstan, posta ile ya da tercihen elektronik bir ortamda iletilebilir.

kısaca Apple MacBook Pro  da 88 TL civarı bir indirim :) 

Toplam Hit: 2516 Toplam Mesaj: 22