folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Netspeed Geçişte Hız Problemi

Netspeed Geçişte Hız Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Bi akrabamızda Türk Telekomden Netspeed e geçtik alt yapı sorgusunu yaptık 62 Mbs desteklediği çıktı 35 Mbs destekleyen pakete geçtik vdsl destekli modem aldık geçiş işlemi tamamlandı bi baktım gelen hız 4 ile 10 arası gidip geliyor aradık kaç sefer binadan evinize gelen kabloda kopukluk ek eziklik vardır ondan değiştirin kontrol edin dediler bugün kabloyu sıfırdan çektik gelen hız hala 5 6 mbs bu netspeed e geçmekle hata mı yaptık anlamadım sorun neyden olabilir 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Senin sorunun aynısını buradan bir mürid daha yaşamıştı. Olay tamamiyle Telekom'da bitiyor. Sizin portu götürüp ADSL portuna takıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Senin sorunun aynısını buradan bir mürid daha yaşamıştı. Olay tamamiyle Telekom'da bitiyor. Sizin portu götürüp ADSL portuna takıyorlar.

Şimdi netspeed değilde Milenicom a geçsek yine aynı sorun olacak o zaman ille Türk Telekom mu bağlatcaz 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam benzer sey bizim basimiza geldi. Simdi olay su

Daha önce türk telekom 16 mbit vardi (belki 8 mbit tam hatirlayamadim simdi), netspeed'e gectik, alacagimiz hiz en asagi 75 mbit falan, neyse 35 MBit paketi aldik, sonra baktik o hiz alinmiyor, senin dedigin gibi düsük hiz veriliyor. Neyse müsteri hizmetlerini aradim belki 4-5 sefer.. Yok binaya gelen kablolari yenileyin yok bilmem neyse problem var.. Neyse en son bi kadin cikti onla baya bir tartistik, en sonunda ne hikmetse sonuc aldik, bu aptallar bir sekilde adsl den vdsl'e gecirmemisler.. Evde olmadigim icin uzaktan baglanip modem degerlerine baktim adsl mi adsl2 mi ne yaziyordu. Bizim aldigimiz paket vdsl2 olmasi lazim, burada neden adsl görünüyor vs dedim.. Neyse onlar kendi sistemlerinden onu degistirince sorun cözüldü :)

kisacasi olay kablo falan degil, türk telekom adsl'den gecenleri, aptallik yaparak vdsl'lere gecirmiyorlar ya da kasitli yapiyorlar bilmiyorum. Ama bizim sorunumuz böyle cözüldü. Sen de modemin arayüzüne gir, oradaki santral degerlerine bak, gelen veride adsl-vdsl gibi anahtar kelimelere bak. Muhtemelen ayni problemi yasiyorsun

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Sorunun kablo olduğunu hiç sanmıyorum benim kablolar dışarda kalmış ve birbirine dolanarak ek edilmiş, 300 metre mesafedeyim dağıtım kasasına.

Geçen önünden geçerken gördüm bizim teller paslanmış, ama 40 megabit civarı hız alıyorum. Kesintisiz hem de günlerce knight oynuyorum düşme yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sksokullu
    sksokullu's avatar
    Erkek

ben geçen ay geçtim netspeede ilk hafta dediğin gibi 4mb baglantı alıyordum habire onlıne destekden yazdım en sonunda çözdüler 70-72 mb arası hız alıyorum . Ek olarak yeni geçişte 3 ay başka operatöre geçişe izin vermiyorlar hattı kapattırıp yeni hat açman lazım

sksokullu tarafından 19/Oca/21 19:41 tarihinde düzenlenmiştir

SiYaH BeYaZ öLüM YaŞaM
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam benzer sey bizim basimiza geldi. Simdi olay su

Daha önce türk telekom 16 mbit vardi (belki 8 mbit tam hatirlayamadim simdi), netspeed'e gectik, alacagimiz hiz en asagi 75 mbit falan, neyse 35 MBit paketi aldik, sonra baktik o hiz alinmiyor, senin dedigin gibi düsük hiz veriliyor. Neyse müsteri hizmetlerini aradim belki 4-5 sefer.. Yok binaya gelen kablolari yenileyin yok bilmem neyse problem var.. Neyse en son bi kadin cikti onla baya bir tartistik, en sonunda ne hikmetse sonuc aldik, bu aptallar bir sekilde adsl den vdsl'e gecirmemisler.. Evde olmadigim icin uzaktan baglanip modem degerlerine baktim adsl mi adsl2 mi ne yaziyordu. Bizim aldigimiz paket vdsl2 olmasi lazim, burada neden adsl görünüyor vs dedim.. Neyse onlar kendi sistemlerinden onu degistirince sorun cözüldü :)

kisacasi olay kablo falan degil, türk telekom adsl'den gecenleri, aptallik yaparak vdsl'lere gecirmiyorlar ya da kasitli yapiyorlar bilmiyorum. Ama bizim sorunumuz böyle cözüldü. Sen de modemin arayüzüne gir, oradaki santral degerlerine bak, gelen veride adsl-vdsl gibi anahtar kelimelere bak. Muhtemelen ayni problemi yasiyorsun

Aradık hocam VDSL geçişiniz sağlanmıştır dediler ayrıca modemdeki durum şu şekilde

https://prnt.sc/x88127

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

o zaman baska sorun ile ilgili olabilir hocam. Bana bir elektrikci cagirip kablolari kontrol ettirin vs demislerdi..

Onun disinda hocam hattin zayiflamasi ve snr margin ile ilgili surayi oku https://www.technopat.net/2018/07/17/snr-margin-ve-hat-zayiflamasi-degerinin-internet-hizina-etkisi-nedir/

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

netspeedın genel savunması

hattınızda problem vardır e amk sana geçene kadar sıkıntı yoktu ya

netspeedin işi bitti herkes kaçarken gidip abonemi oldunuz ben ttnete geçtim netspeed den son 6 aydır çekilmez oldu

aynı alt yapı olayı hikaye 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

netspeedın genel savunması

hattınızda problem vardır e amk sana geçene kadar sıkıntı yoktu ya

netspeedin işi bitti herkes kaçarken gidip abonemi oldunuz ben ttnete geçtim netspeed den son 6 aydır çekilmez oldu

aynı alt yapı olayı hikaye 

Milenicom Turknet Netspeed üçü arasından netspeed mantıklı geldi Hocam 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Netgalaksi güzel

Toplam Hit: 7523 Toplam Mesaj: 18
netspeed