folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Network Olayında Yardımcı Olalımmmmm....

Network Olayında Yardımcı Olalımmmmm....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    Arkidişler network olayı varya hani onunla ilgili aklınıza ne geliyosa yardımcı olunur yanii itinaylaa.... :)

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uchak
    uchak's avatar
    Erkek
    tam olarak takıuldığın yeri açıklarsan belki yardım edilebilir ama sen o kadar genel kjonuşmussunki hangisi??

HEPİMİZ ÖLÜCEZ!!! http://www.pardus.org.tr
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    yok bab yaff ben bi yere takılmadım yani bi problemi olan varsa diye bu konuda yardımcı olayım demiştim

tabi genelde insanlar networkü sadece kablolarla bilgisayarları birbirine bağlamak zannettikleri için

haa bide 98 paylaşımlarını bug olarak kullanmayı network bilmek veya share dosyaları içinde bişeyler aramayı hack olarak gördükleri için pehhhhh....

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    sorunlari olanlara itinayla yardimci olunur..
    Döküman ihtiyaci olunursa elimden gelenleri yaparim
    Saygilarimla..

Aşk korkuya peçedir, korku da aşka perde, Allah"tan nasıl korkmaz, insan Onu sever de...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n4rc0TIc
    n4rc0TIc's avatar
    Erkek
    arkadaşlar ewt benim yardıma ihtiyacım var
    ew agı kurdum yanlız su sekılde hub la felam degil sadece kendı makınamda windows 2003 server var 2000 serverla aynı peq fark yok bazı seyler daha gelişmiş neyse işte
    active directory kurdum iis le bi baglantı olusturuorum fakat internetten yayın yapamıyorum ne yapmam gerek portlarımı actım 80 25 21 hepsi acık bunların fakat yonlendirmeyi beceremedim nasıl yapa bilirimm... HELP ME PLS

Bildiklerinin öğretmeni, bilmediklerinin öğrencisi ol!!...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUTINEER
    MUTINEER's avatar
    Erkek
    network ağındaki virüsleri temizlemek için ne kullanmalıyız. ağ daki virüsler için bende pc cilin var bi poka yaramıyo norton kullandım o da 3-4 aydan sonra aptallaşıyo önerisi olan dostumuz varsa özele mesaj sallasın.

Nush İle Uslanmayana Etmeli Tekdir Tekdirle Uslanmayanın Hakkı HACKTİR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    2003 konusunda ne olabileceğinden emin değilim yanii anlattıklarından bişey anlayadım yafff

network de virus olayına daha ben bile tam anlamıyla bir çözüm bulamadım ama şunu söyliyim bu iş için en iyi programlardan birisi Black Ice Defender server-client olarak çalışan versiyonu var aslında nortonda network de gayet ii eğer systemworksun tamamını kurarsan daima problemler çıkıyor yanii norton her türlü problemi üstüne fazifeymiş gibi düzeltmeye çalıştığı için insanın başının ağrımasına sebep oluyor

yaff ben bi kere format atmamın imnkansız olduğu bir durumda son care olarak virüsün yazılımını bulmuştum editörler ve note padla saatlerce uğraşıp virüsü temizlemiştim cok zevkli oluyo tavsiye ederim yanii

aslında herşey yine serverda bitiyor sen izin vermedikce kimse net üzerindeki infekte olmuş bir yapıyı network üzerinde dolaştıramaz aynı şey terminallerin içinde geçerli eğer izin verilirse, kullanıcılar dosya transferi veya dosya erişimi için herhangi bir imkan bulursa her türlü sakatlığın cıkması normaldir

bak ben bunları yazıyorum ama cafede butun makinelerde trojandi virusdu ne ararsan var artık başa cıkamıyorum aslında kısıtlamalar veya firewall cafede daha bir çok soruna ve şikayete yol acıyor bende artık iice saldım olayı oturup serverdan temizliyorum 3 günde bir en güzelii

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mert23
    mert23's avatar
    Erkek
    selam arkadaşlar ben aranıza daha yeni katıldım v eburda olmaktan gayet mutluyum.

hazır network konusuna girmişken sizden bir ricam olucak

özel bir sektörde çalışıyorum ve genelde fabrikada 95 kullanılıyor. makinalarda bir paylaşım problemi var. paylaşım adını listelemek istediğimizde ada ulaşamıyor. bu sorun ancak yeni bir windows kuruldugunda çözülüyor ve 2-3 hafta içinde sorun tekrar başlıyor. ben ethernet kartından olacagın düşünüyorum fakat çözüm bulamıyorum.

ethernetlerin hepsi tricom.

yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden sağ olun.bunu çözene ben prof derim.

AlAyInA iSyAn ÖlÜmÜnE bEşİkTaŞ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    paylaşım adları derken makina isimlerimi yoksa makinalar üzerindeki paylaştırılmış dosyalardan veya paylaştırılabilecek donanımlardanmı bahsediyorsun

birde yeni i bir windows kurulduğunda bütün ağ üzerindeki paylaşımlar mı yenileniyor yoksa sadece sistemi yeni kurulan makinamı ağ üzerinde paylaşımları görüyor

haa bide 98 üstü sistemlerle 95 ve 98 in birarada kullanılması karışıklıklara yol açabilir bunun için sizin kullanabileceğiniz en basit yöntem tüm makinalara tanımlı admin bir kullanıcı olabilir herkes her bişeyi görürür ama

tam olarak ne olduğunu yazarsan herkese yetkisi dahilinde paylaşımlardan yararlanabileceği bir sistem kurabiliriz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Sorun büyük ihtimal boktan ethernetlerin veya hubın eya switch in ip nolarını akıllarında tutmaları

windows kurarken ethernet kablosunu çıkart windows kur

sonra ağı tanıtacağın zaman kabloyu yeniden tak

bi dene olmazsa tekrar yazbaşkja bi formül bulalım....

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mert23
    mert23's avatar
    Erkek
    MAKİNALAR HUPDAN DEGİL PATCH PANEL'E TAKILI YANİ ANLIYCANIZ BOKTAN BİR SİSTEM DEGİL ETHERNETLERDE EN BABASINDAN 3COM TANESİ 45 DOLAR .PAYLAŞIM SORUNUM İSE KULLANICILAR BİRBİRLERİNE PAYLAŞIM VERMEK İSTERKEN BİRBİRLERİNİN ADINI GÖREMİYOR.

AlAyInA iSyAn ÖlÜmÜnE bEşİkTaŞ...
Toplam Hit: 2798 Toplam Mesaj: 30