folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Network Olayında Yardımcı Olalımmmmm....

Network Olayında Yardımcı Olalımmmmm....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Sıctın....

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    anlattığın gibi bir sistemde; sistemi oluşturan arkadaşlar gerizekalı değilse, donanımın hakkını verecek bişeyler yapmışlardır...

bak jak bağlantıları veya sistemlerin farklı olmasından olabilir

ağ üzerinde cok fazla kullanıcı ve bunlara ait ibik gübik paylaşımlar varsa windows bazı zaman bunaları karıştırabiliyor hatta unutuyor yanii aslında görüyor ama sana göstermiyor 'windows' yanii :)) bu da olabilir

server NT filansa salak network kontrol programları varya onlarda bu tür sacmalıklar yapabiliyor

98 demiştinde aklıma geldi sivrinin teki remote controlleri kullanarak ağı birbirine katıyor olabilir

protokoller dicem iş daha da karışacak :))

bilader aklıma gelenlerin hepsini söledim eğer imkanın varsa topla hepsini marmarise getir

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    tamam dalga gecmiyorum artık bana serverın ne olduğunu yazarsan aklımda birkac sey war ama bunlar tek tek bütün makinelere uygulayacağın yöntemler mesela 2000 server warsa wins gibi bir yöntem düşünülebilir bu sayede netbiosdan kaynaklanan paylaşım adlarına yönelik problemleride çözebiliriz
    server nt ise sana show yaparım o zaman
    işte neyse yaz bende sana nasıl düzelteceğin konusunda yardımcı olayım...

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gandalf
    gandalf's avatar
    Erkek
    Arkadaşım önce hangi serverı kullandığını yazsan daha iyi kafa yorabiliriz.Ki benim tahminim NT kullanıyorsunuzdur clientler 95 olduğunam göre şirket win2000 server için para vermez :))
    Neyse öncelikle ipscan türü bir programla intranete bağlı tüm clientların ip lerini çıkart.
    serverdan otomatik ip almalarını sağla.Mümkünse netlogon script kullandır.hatta ve hatta server üzerinden birçok program çalışıyorsa bir makina kur domain server yap sadece clientlarla uğraşsın.
    sorunun donanımsal olma ihtimali düşük gibi ama genede daha fazla bilgi vermen gerek.

Gölgenizi kollayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuffys
    Tuffys's avatar
    Erkek
    Bencede donanımsal bi şey yoktur.Adam gibi network kur işte,Kullanıcılarla ilgilenen bir makine olsun.Onlara group policy uygulasın (Admin vb.)Yani en akıllıcası yapabilirsen patronunla konuş ve sistemi win 2000'e yükselttir biliyorsun alışmış kudurmuştan beterdir oki 98 hep yapıyo sende başka işletim sistemi yükle ama sakın 2.5Milyondan fazla para verme

Tufan,..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek
    hocam eğer bir dosya paylaşımından sonra patlıyorsa makina bu ethernetle felan bir alakası yok makinaların local tcp ayarlarındadır.
    bunları bir kontrol et derim ben
    ve ikincisi
    paylaşımı verdikden sonra birde makineyi yeniden başlat bunlarda etkili olmazsa konuyu aldığın hata mesajlarını vererek bildirirsen daha çok yardımcı olabiliriz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek
    mutiner networkde virüsden kurtulmanın tek yolu nortondur symantech network için çok güzel bir virüs programı yazdı fakat auto update açık olmalı bak bizim şirkette 5 senedir kullanılıyor bir kere bile sisteme zeval gelmedi bunu bir araştır derim ben
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niashzed
    niashzed's avatar
    Erkek
    Utp kablo RJ45 nasıl sonlandırılır...?

Allah"tan hayatlarını fasaryadan bir takım projelerin peşinde heba etmiş sözde hackerların gaz döküp sakallarını yakıp kıskançlık krizlerine girdikleri bir sitede değilim..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    rj45 sonlandırılmaz yanii gerekmez cunku böle bişey yok nasıl anlatıyım ben sana bunu eskidendi o sonlandırma okii

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    niashzed bunu yazdı:
    -----------------------------
    Utp kablo RJ45 nasıl sonlandırılır...?
    -----------------------------
    Sonlandıramazsın
    Çünkü UTP kablo kullanılarak token ring (adı tam olarak aklıma gelmiyo ama herhalde token ring olsa gerek :) ) bir ağ kuramazsında o yüzden.

XmesutX
Toplam Hit: 7252 Toplam Mesaj: 30