folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Normal Bir El Fenerinden Yakıcı Bir Lazer Tabancası Yapmak

Normal Bir El Fenerinden Yakıcı Bir Lazer Tabancası Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaslar, super haber.. lazerimiz calısıo ama ısık ince, lensiyle odak ayarını yapmam gerekio. yarın onu yapıcam. suan calısıyo ama ısık ince işte.. lensinin odak ayarını da yapınca olay tamamdır. durun foto mak varsa evde cekip koyuyom resim

edit. foto mak yok. yarın topluca atarım. ısık ince oldugu için yakmıo şimdilik ama yarın odak ayarını yaptıktan sora sorun kalacagını sanmıyorum :)

çalışması farz onun, ne yap ne et çalıştır ya :| 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2FaN
    2FaN's avatar
    Erkek
    bende dvdromda denedim mercekle uzaklaştır yakınlaştır ayarladım güneşte büyülteçle kağıt yakma olayı gibi kağıda tuttum yanan eden bişi yoktu :D ama kör oluyordum çok parlak göz alıcı ışığı var dikkat etmek lazım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:

arkadaslar, super haber.. lazerimiz calısıo ama ısık ince, lensiyle odak ayarını yapmam gerekio. yarın onu yapıcam. suan calısıyo ama ısık ince işte.. lensinin odak ayarını da yapınca olay tamamdır. durun foto mak varsa evde cekip koyuyom resim

edit. foto mak yok. yarın topluca atarım. ısık ince oldugu için yakmıo şimdilik ama yarın odak ayarını yaptıktan sora sorun kalacagını sanmıyorum :)

Baba Alet tuttuğun yeri yakıyor mu? Bu çok önemli bir soru kaç mt reye kadar etkili yakması?? Kullandığın DVD - RW sinin markası ne vs.

Hoca ayrıntılı foto lu vidyolu anlatım yaparsan seviniriz. Tarikat bu günü bekliyor. Sokaktaki bana saldıran kürtlerin hepsini özel ufo silahımla yakacağım :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2FaN
    2FaN's avatar
    Erkek

Bu lazerler düşük güç ve verim sağlayan diyotlar.Çok fazla birşey beklemeyin insanlara tutunca kesilecek yaralanacak filan.

CodeMaster ;

Şu lazer point olarak isimlendirilen kalem tipli lazerin devresinde osilatör devresi varmıydı entegre vs... yoksa lazerin katoda seri bağlanmış smd diyot mu vardı ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

abiler bakın, saat 10 da gos randevum var ordan gelicem, odak ayarını yapıcak. suan ısık sonsuzda degil, belli bi mesafede odaklanıyor.. bu yuzden deneyemiyorum. denesemde zaten ısık çok ınce o yuzden yakmaz. dr geliyim lensin odak ayarını yapıp denicem ve hemen sizle paylasıcam. calısırsa anlatımınıda yapıcam. bende sizler kadar mrk ediyorum.

bu arada ismini unuttugum hocam: osilator yok :D

gelince gorusmek uzere..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hacı yaptın demek heea, hadi hayırlı olsun, ben de ankaraya gidince maltepe pazarından kapatırsam ucuz bi dvdrw, yapmayı düşünüyom...

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    lazer tamamlandı, çalısıyo, ısık var ama sorun su ki bişey fln yaktıgı yok.. benim kullandıgım lens, 1 milyoncudan aldıgım el lazerinin lensiydi, o adamın kullandıgı lens, aixis die bi italyan firmadan teminedilmiş kaliteli bi lens. sorunun bundan kaynaklandıgını dusunuyorum? optikten iyi anlayan arkadaslar varsa acıklasınlar? cıkıp bulabilirsem daha kaliteli bi el lazeri bulup onun lensini kullanıcam ama olur mu bilmiyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    Sonuç : http://www.nolur.com/  
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    Excalibur001 bunu yazdı:
    Sonuç : http://www.nolur.com/