folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Notepad ++ Ta CIA Hijacked Dll İle Data Topluyormus

Notepad ++ Ta CIA Hijacked Dll İle Data Topluyormus

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Emacs candir.

Vim candır gerisi heyecan.

Daha once hic Emacs kullanmadiginizi anliyorum. :))))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

... (Bu alan küçülsün diye linkini kaldırdırğım cem yılmaz mangalda vurulmalı ciali video)

si-ay-ey :)

Sözde ya da gerçek hacklene hacklene motor olduğunu,

pek çok programcının bu uygulamayı kullandığını,

@cybermole 'un ilk yazdığı tarzda korunmayı akledebilen fakat aynı zamanda editlediklerini hemen ftpye atmak için bu programı kullanan kullanıcıların olduğunu,

düşünürsek öyle pekte si ay ey taşağına vurulacak birşeye benzemiyor.

Elbetteki her boku yapan cia taşağına bende inanmıyorum ama niye bu orospu çocukları kapalı kaynak kod ile dağıtılan ya da server side için programlanan kodlara erişebilir olsunlar? Olmasınlar amk.

PcK0 tarafından 11/Mar/17 00:04 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Emacs kullanımı için kaynak varmı çok duydum ama kullanmak nasip olmadı yarın eve gidince kurayım 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Absolut bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Emacs candir.

Vim candır gerisi heyecan.

Daha once hic Emacs kullanmadiginizi anliyorum. :))))

Biraz kullandım ama esprisine yazdım hocam böyle bir geyiği olduğundan :)

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

işin şakası biyana da gerçekten verileri digicert uzerinden güvenlik saglayan salak yazılımcı da https://nsa.gov1.info/utah-data-center/ bu datacentera aktarıyor malesef.. :) buna istinaden napıyoruz https://www.crowdstrike.com/ devam ediyoruz...  herşey zaten başından bakılmalı programı buluyoruz işe yararsa direk kuruyoruz geçmişine bakmıyoruz kim yazmıs nerde yazmış notepad++ yazanla nsa datacenter kapı komşusuymuş meger :) beni izlesinler zaten sıkıntı yok adamlar üretio biz kullanıyoruz yani üretmeseler nolcak :) o yüzden çok şeyy yapmamak lazım bence..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    CISSP bunu yazdı

Emacs kullanımı için kaynak varmı çok duydum ama kullanmak nasip olmadı yarın eve gidince kurayım 

Kendi GNU dokumanlari var hocam.

@Absolut

Let the flame wars begin :))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ash
    Ash's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    CISSP bunu yazdı

@Absolut

evil mode acmadan emacs harbiden cok bayik. ee madem evil acicam direk vim kullanirim.

iyi bi vimrc ile vim, bence de dover gibi :))

notepad++ gibilerin yanina bile yaklasmamak lazim tabi o da ayri bisiy.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Kodlarım ciyaya hellall olsun. Notepad ++ ı kimseye yedirmeyiz. Çalıyo ama iş yapıyo'. Heyt be. Sen kim köpeksin sublime, atom, ve bilimum ırz düşmanı yazılımlar. Eyy emacs, vim, bim!..

yine de np++ ı son sürüme güncelleyelim.

RockZs tarafından 11/Mar/17 11:38 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Ash bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    CISSP bunu yazdı

@Absolut

evil mode acmadan emacs harbiden cok bayik. ee madem evil acicam direk vim kullanirim.

iyi bi vimrc ile vim, bence de dover gibi :))

notepad++ gibilerin yanina bile yaklasmamak lazim tabi o da ayri bisiy.

Vim konusuna katılıyorum. Vim kullanmak istesem Vim kullanırım. Şimdiye kadar hiç evil mode kullanmadım. 

Vim 'in betik dili çok itici hocam ya nasıl katlanıyorsunuz ona. Python falan belki kullanılabilir ama ne gereği var?

Emacs, bir Lisp diyalektiği kullanıyor ki tadından yenmiyor. Mesela şu repoyu inceleyebilirsiniz:

https://github.com/bbatsov/prelude

Sadece Emacs 'in yapılandırma dosyaları onlar ve ne kadar düzenli.  Mesela herhangi bir kaynak dosyasının içine girin ve hiç Lisp bilmiyor olsanız bile bir çok satırı anlarsınız.

Vim yapılandırma dosyalarına bakıyorum, yıldızlar küçük-büyük işaretleri,noktalar işte noktalama işaretleri uçuşuyor her tarafta. 

Regular Expression yazar gibi yapılandırma dosyası yazılıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ash
    Ash's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Vim konusuna katılıyorum. Vim kullanmak istesem Vim kullanırım. Şimdiye kadar hiç evil mode kullanmadım. 

Vim 'in betik dili çok itici hocam ya nasıl katlanıyorsunuz ona. Python falan belki kullanılabilir ama ne gereği var?

Emacs, bir Lisp diyalektiği kullanıyor ki tadından yenmiyor. Mesela şu repoyu inceleyebilirsiniz:

https://github.com/bbatsov/prelude

Sadece Emacs 'in yapılandırma dosyaları onlar ve ne kadar düzenli.  Mesela herhangi bir kaynak dosyasının içine girin ve hiç Lisp bilmiyor olsanız bile bir çok satırı anlarsınız.

Vim yapılandırma dosyalarına bakıyorum, yıldızlar küçük-büyük işaretleri,noktalar işte noktalama işaretleri uçuşuyor her tarafta. 

Regular Expression yazar gibi yapılandırma dosyası yazılıyor.

evil mode kullanmadim yazisini okuyunca ufak bi bayginlik gecirmisim anca kendime geldim yazabiliorum hocam. :))

emacs cok iyi bi framework ama text editor eksikligi var. prefix tuslari feci yerlerde. icinde oyun oynayabiliosun, 150 cesit statusline secebiliosun ama edit yaparken akip gitmedigin surece hicbirinin pek anlami kalmior.

bi hjkl bi visual block mode vs bunlar olmazsa olmaz. home row'dan ayrilmicak o parmaklar :)

kisa bi sunum yapmis eleman surda;

https://www.youtube.com/watch?v=Uz_0i27wYbg&feature=youtu.be

bunun disinda vim dosya sistemi de ayni sekilde aslinda, autoload, after, plugins, colors, swap, backup, doc, undo diye dosyalarim + vimrc var. senin verdigin linkteki core, modules, personal benzeri.

icerikte kullanilan dil viml, lisp de kendi tarzinda kolay ama mesela vim'de de su sekilde yaziosun.. yer kaplamasin diye tek satirda yaziorum ki harbiden de var bu ozellik :))

function My_function | if a ==# b | do something | endif | end function

regex yazar gibi isaretler var dediklerin de aslinda regex zaten. istedigin dili kullanabilirsin canin isterse pythonla plugin yaz calisir icinde.

emacs tercih etmek istiosan devam et emacs iyidir ama en azindan evil mode'u ogren bi sekilde pisman olmazsin. :)

baslikla alakali olarak da bisiy yazmam gerekirse vimde de emacste de hijack gormedim duymadim ,yaziklar olsun sana n++

Toplam Hit: 16526 Toplam Mesaj: 28
notepad++ virus