folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Nükleer Enerji Santral Kazasini Animasyon Kliple Anlatan Rapci

Nükleer Enerji Santral Kazasini Animasyon Kliple Anlatan Rapci

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

http://youtube.com/watch?v=x42cMrbtkHEe

İlginc bi calisma olmus. Paylasiyim dedim.

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

tövbe tövbe eline klavye alan hoca kesiliyor,
    şu nükleer konusunda da atıp tutmayın be kardeşim

hani nükleer zararlı ya yeşilci olmak kuul ya ... hemen savunmak lazım nükleer patlar kirlidir yok şurda patladı burda çatladı şurda zehirledi diye örnekler verip ne kadar entelektüel olmayı göstermek lazım

akmarky tarafından 12/Eyl/14 21:58 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ne güzel lan hepimiz zombi olacağız. :-)

Boşa

giden 8 dk.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

hani nükleer zararlı ya yeşilci olmak kuul ya ... hemen savunmak lazım nükleer patlar kirlidir yok şurda patladı burda çatladı şurda zehirledi diye örnekler verip ne kadar entelektüel olmayı göstermek lazım

eskiden türkiye nin kesinlikle bir sürü santrali olmasını istiyordum. ama soma olayı gösterdi ki, insanımız da yöneticilerimiz de ot gibiler.. bi şey olmaz diyip dünyayı yok edecek kapasitedeler ve sonra da yaşarlarsa bi ihtimal bu işin kaderinde kanser olmak var diyip paçayı sıyıracaklar..

bu yönetim değişmedikçe, bu cahil halk bilinçlenmedikçe nükler enerji santrallerine de HES lere de karşıyım. Barajlar bile tehlikeli bu ülke için. Geçen piknik yapan aile boğuldu, siren sesi duyulmamış ya da uyarı vermemişler ve kapaklar açılırken öyle bi b*ktan sebeple insanlar ölmüş

sonra da efendim çağımız şu çağı bu çağı, enerji lazım.. evet lazım ama adam olana lazım.. biz rusya, amerika ya da japonya gibi ülkeler değiliz, ne kafa bakımından ne gelişmişlik bakımından. bizim çad ile senagal ile farkımız yok gelişmişlik bakımından.. böyle insanlara bırak nükleer santrali, top sahası bile yapmayacaksın

unbalanced tarafından 12/Eyl/14 22:42 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

eskiden türkiye nin kesinlikle bir sürü santrali olmasını istiyordum. ama soma olayı gösterdi ki, insanımız da yöneticilerimiz de ot gibiler.. bi şey olmaz diyip dünyayı yok edecek kapasitedeler ve sonra da yaşarlarsa bi ihtimal bu işin kaderinde kanser olmak var diyip paçayı sıyıracaklar..

bu yönetim değişmedikçe, bu cahil halk bilinçlenmedikçe nükler enerji santrallerine de HES lere de karşıyım. Barajlar bile tehlikeli bu ülke için. Geçen piknik yapan aile boğuldu, siren sesi duyulmamış ya da uyarı vermemişler ve kapaklar açılırken öyle bi b*ktan sebeple insanlar ölmüş

sonra da efendim çağımız şu çağı bu çağı, enerji lazım.. evet lazım ama adam olana lazım.. biz rusya, amerika ya da japonya gibi ülkeler değiliz, ne kafa bakımından ne gelişmişlik bakımından. bizim çad ile senagal ile farkımız yok gelişmişlik bakımından.. böyle insanlara bırak nükleer santrali, top sahası bile yapmayacaksın

+rep demekten başka bir şey diyemedim. 

Son bir kaç haftaya kadar bende türkiyede nükleer santral kurulmasını destekliyordum fakat biz onu da elimize yüzümüze bulaştırırız diye  artık olumlu bakmıyorum.

amk sızıntı olsa tüm avrupa etkilense kedidir kedi diye siklemeyiz. 

https://medium.com/@guvenindahouse/turk-milleti-ve-sikinin-ucuyla-i-s-yapmak-gerce-i-e7b170699056 şu yazıya bir göz gezdirin anlayacaksınız ne demek istediğimi. 

sLeymN tarafından 12/Eyl/14 22:58 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

evet bizim ülkemiz japonya değil amerika değil veya rusya...
    bu yüzden santrali japonlar kuruyor, kömürle nükleeri karşılaştırmak çok sığdır herkes aynı şeyi yapıyor şunu iyi anlamalıyız bir ülke nükleer enerji santrali yapmak için, ülkesine reaktörde kullanacağı uranyumu çıkartmak için, zenginleştirmek için, satmak için anlaşmalar yapar bunlar emniyet anlaşmalarıdır amerakada rusya da almanya da yaptığı anlaşmalardır bu anlaşmalar güvenlik ilkesine dayanır özetle şunu der anlaşma tamam sen ortak dünyamıza bir santral kuracaksın bu standartlardan geçtimi ? nükleer silah üretecekmisin buna bakar ve belirli ülkelerin ortak katılımıyla kabül edilir.

hes yapmayalım niçin ? köylünün doğası kuruyor doğayı öldürüyor... tamam kapatın hesleri, heslerden üreteceğimiz 25 milyar dolarlık enerjiyi 40 milyardolarlık doğalgaz olarak alalım verimsiz olan doğalgazdan enerji üretip kullanalım 2020 yılında dışardan istediğimiz enerji 130 milyar dolar olacak var mı ? bu mavalları okuyanların bu kadar parası var mı ? yok. benim doğamı kurutuyor hayır efendim senin doğanı falan kuruttuğu yok hes yukardaki suyu aşağıya yavaş yavaş verir ama suyu başka bir yere vermez senin köyünde daha az yeşillik olur kaldı ki ırmaklarda çiçeklerde tapulu malın değil...  çok küçük bir alanda toprak kuruyor diye 25 milyar dolardan vaz geçmek atıl bırakmak aptallıktık ...

kurulacak bir nükleer santral anlaşmalardan geçer ve güvenli olduğuna kanaat getirilir anlaşmalarla izin verilir, bu santralleri ustalar değil mühendisler inşa eder otomasyonla yürür işler ve santral sadece kurulduğu yerden değil aynı zamanda belirli merkezlerden de kontrol edilir... öyle kömürü kaz çıkart kazana at yak türbinlerden geçir elektrik değil yani
    bir şartın gerçeklememesi durumunda sistem çalışmaz durur.

e nükleer olmasında güneş rüzgar yapalım olmaz mı ?
    bakın kaynağı bağımsız olan bir enerji üretim yönteminin hiçbir zaman kontrolü yoktur, gök tabakalarından birinde devletin biri bir sıcaklık dalgası oluşturur " kurmaca yapıyorum şu anda " senin enlemini tutturur bir süper nova patlatır şemosferde o ilin iklimi 6 ay düzelmez 6 ay elektirk alamadın, rusyadan kotanın üstünde doğalgaz talep ettin karaborsadan verir adam sana rüzgar içinde aynı şekilde kıvrım yollarında ters bir rüzgar dalgası oluşturur rüzgarın sana gelmesini engeller öbür taraftan doğalgazı satar sana dolayısıyla 2.cil enerji kaynakları her zaman halkın dilinde birincil enerji kaynakları devletin elinde tutulur...

enerjiyi neden üretmeliyiz ? yani enerjimizi üretmeyelim satın alalım üretelim olmaz mı ?
    şöyle ki ; eğer sanayileşirseniz elektrik ihtiyacınızda artar 100 sanayininz 100 lira elektrik istiyorsa 500 sanayi 500 elektrik istiyecektir bu sanayiciler ürettiklerini türkiyede satabilir ama yurt dışında satamaz çünkü öbür taraftan adam elektriği ucuza alıyor 500 sanayisi 100 liraya elekrik alıyor bu durumda rekabeti bitirir...
    bu yüzden büyük/ağır sanayi/sanayici kendi elektriğini üretir rekabette devam edebilmek için...  bu yüzden önemlidir enerji üretmek daha ucuza daha fazla mal satarsanız devlette daha fazla para kazanır...

akmarky tarafından 12/Eyl/14 23:05 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

nedense aklıma tanrının kitabı filmi geldi.. sözler falan güzel.. beatleri baya beğendim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

dikkat etsinlerde santrale kedi girmesin.

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam sen ekonomik boyutuna bakıyorun olayın ama insanlar daha önemli hocam paradan.. bu parayı devlet mi kazanacak? devlet kurduğu santralleri özelleştirecek zaten, yine onun bunun çocuklarını zengin edecek, yine olan fakirlere ölecek.. ulan bu kader hep fakirlere işliyor..

sen işin teorisin söylüyorsun şöyle olacak böyle olacak, yok anlaşmalar yok bilmem neler.. otomasyon diyorsun hocam.. full otomasyonlu sistemler de var ama her zaman arıza çıkar ve başında böyle adamlar oldukça kazalar kaçınılmaz olacaktır. hadi ortak kurdun bir firma, ya 10 yıl sonra ya 20 yıl sonra ne olacak? eğitim önemli değil hocam, ehliyet alınırken herkes bir sürü kontrol yapmıyor mu? emniyet kemerini takmıyor mu? yayaya yol vermiyor mu sınavda? ee sonra ne oluyor? toplumda ne kadarlık bir yüzde emniyet kemeri takıyor? insanlara yol veriyor? trafiği hiçe sayıyor herkes, makas atanlar hatalı park-sollama v.s. bu adamlar da eğitimini almışlar ya sözde.. ama ne eğitim !!!! 

bizim insanımızdaki zihniyet değişmedikçe ben böyle şeylerin karşısındayım artık.. mesela bu nükleer için rusya ya öğrenciler gönderildi, ben eminim ki türkiyeden giden öğrenciler (erkekler) oraya sırf kızlar için gidiyor ekseri olarak. Ben binlerce öğrenci tanıdım hocam avrupada, bi kaç kişi hariç inan bana hepsinin derdi kızlardı ve alkoldü.. adamların eğitimle, kendini geliştirmeyle uzaktan yakından alakası yok..

böyle adamlar mı başa gelecek, eğitim dediğin nedir senin? dediğim gibi zihniyet meselesi hocam bu.. senin toplumunda bu zihniyet varken, balon bile emanet edilemez

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam sen ekonomik boyutuna bakıyorun olayın ama insanlar daha önemli hocam paradan.. bu parayı devlet mi kazanacak? devlet kurduğu santralleri özelleştirecek zaten, yine onun bunun çocuklarını zengin edecek, yine olan fakirlere ölecek.. ulan bu kader hep fakirlere işliyor..

sen işin teorisin söylüyorsun şöyle olacak böyle olacak, yok anlaşmalar yok bilmem neler.. otomasyon diyorsun hocam.. full otomasyonlu sistemler de var ama her zaman arıza çıkar ve başında böyle adamlar oldukça kazalar kaçınılmaz olacaktır. hadi ortak kurdun bir firma, ya 10 yıl sonra ya 20 yıl sonra ne olacak? eğitim önemli değil hocam, ehliyet alınırken herkes bir sürü kontrol yapmıyor mu? emniyet kemerini takmıyor mu? yayaya yol vermiyor mu sınavda? ee sonra ne oluyor? toplumda ne kadarlık bir yüzde emniyet kemeri takıyor? insanlara yol veriyor? trafiği hiçe sayıyor herkes, makas atanlar hatalı park-sollama v.s. bu adamlar da eğitimini almışlar ya sözde.. ama ne eğitim !!!! 

bizim insanımızdaki zihniyet değişmedikçe ben böyle şeylerin karşısındayım artık.. mesela bu nükleer için rusya ya öğrenciler gönderildi, ben eminim ki türkiyeden giden öğrenciler (erkekler) oraya sırf kızlar için gidiyor ekseri olarak. Ben binlerce öğrenci tanıdım hocam avrupada, bi kaç kişi hariç inan bana hepsinin derdi kızlardı ve alkoldü.. adamların eğitimle, kendini geliştirmeyle uzaktan yakından alakası yok..

böyle adamlar mı başa gelecek, eğitim dediğin nedir senin? dediğim gibi zihniyet meselesi hocam bu.. senin toplumunda bu zihniyet varken, balon bile emanet edilemez

ah-ah bu türkler kız işleri gerçekden felaket.

keçen benim arkadaş var rus.bana diyor 2 türk bize yanaştı olmayan rusçaları ile konuşmaya çalışıyor daha 1 hafta olmuş geliyor kız s.kmek istiyorlar,adamlar MSU okumaya gelmişler.Ulan diyorum Rusyanın en iyi üniversitetine gel,ülkeye ayak basar basmaz kızla ilgilen,ulan bir dur alış ortama bir kitab yüzü aç bir oku,bir nasıl yaşanır,nasıl kültüre sahibler onu öyren.

--

Konuya gelince,Bu kadar cahille gerçekten yola bile çıkılmaz.Varsa yoksa bir havanız,suyunuz var onuda bok etmeyin.

Homer tarafından 12/Eyl/14 23:33 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

@unbalanced hocam konu nükleer olmasa sonuna kadar haklısın. Ama diğer müridlerin de dediği gibi bu işi uluslararası kuruluşlar test ediyor, yani bizim Türk'lere bırakılmayacak bu iş. Ayrıca ben de bildiğin üzere california'da okuyorum şu an. Dediğin gibi ben de burada Türk'lerle tanıştım ama eğitim derdi falan olan yok. Burda yüzlerce avrupa'lı gördüm, onların da pek okulla alakası yok açıkçası. Sadece Türk halkı değil, bir çok yer giderek bu hale geliyor. Idiocracy diye bir filmde geçen 2 replik:

"Evrim süreci en fazla üreyeni ödüllendirmeye başladı ve zeki olanları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı"

"iq seviyesi yüksek entellektüeller eş beğenmekte güçlük çekerken, psikolojik sıkıntılardan, kariyer kaygılarından, sürekli planlı yaşamaktan ve hesap yapmaktan çocuk sahibi olamazken iq seviyesi düşük cahiller kısa zamanda evlenip, önüne gelenle yatıp, çok çocuk yapıp hızla çoğalmaktalar. bu durum toplumsal anlamda zeka gerilemesine sebep oluyor, binlerce yıldır süren doğal seleksiyon tersine dönüyor ve insanlar aptallaşıyor."

Durumumuzu aynen özetliyor diye düşünüyorum.

Nükleer enerjiyi de destekliyorum, kesinlikle olması gerek. akmary nickli mürid zaten gayet güzel şeyler yazmış, bunun haricinde firex'in de yazdığı bir yazı vardı bu konuda, onu da kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Toplam Hit: 2833 Toplam Mesaj: 20