folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Nükleer Enerji Teknolojisi İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

Nükleer Enerji Teknolojisi İle İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

Selam Müridler.

son günlerde haberlerde sıkça konuşulan konuyu biliyorsunuzdur. Nükleer Enerji..

biryandan japonya'daki afet ve sonrasında zarar gören nükleer santral.. ve Türkiye'nin Nükleer Projesi..

kendi düşüncemi ifade edeyim ve sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

sınır komşumuz iran, yakın komşumuz israil, yakın komşumuz rusya, pakistan, abd, çin, hindistan, ingiltere, japonya  ve fransa Nükleer güce sahip olan ülkeler. daha fazla da olabilir aklıma gelenleri yazdım. japonyadaki reaktör patlamalarından Türkiyenin nekadar etkileneceği konuşuluyor. bu radyasyon denilen illet kabına sığmayınca japonyadan buraya gelirmi hala emin olacak bir bilgiye ulaşamadım ancak böyle bir olasılık olmasa bile çok yakın sayılcak komşularımızda bu teknoloji kullanılıyor. çernobil faciası, ~1.000 km mesafeden  Türkiyeyi nekadar etkilediğini biliyoruz.

son günlerin sıcak tartışması Türkiyenin nükleer teknoloji kullanması ya da kullanmaması üzerine dönüyor. programları izlediğimde, sanki Türkiye hiç risk altında değilmiş de, yapılacak nükleer santral ile herkesinradyasyona gark olacağı gibi bir endişe görüyorum. halbuki zaten türkiyenin 4 tarafı nükleer tehlikeyle çevrilmiş durumda.

ve Türkiyenin son 10 yılda hayata geçirdiği biten ve yapımı devam eden sanayi tesisleri faaliyete geçtiğinde (yaklaşık 5 yıl içinde) Türkiyenin bugünkü enerji tüketiminin tam ik katı enerji gerekecek. ve Türkiye bugün ihtiyacı olan enerjinin yaklaşık %75'ini dışardan alıyor. Yani eğer enerjiyi kendimiz üretmezsek, yaklaşık 5 yıl sonra, ogünkü ihtiyacın yaklaşık % 88'ini dışardan almak zorunda kalacaz.

nükleer'in bütün avantaj ve dezavantajlarını burada sıralamaya gerek yok diye düşünüyorum zira dezavantajlar, iyi bir anlaşma ve kaliteli mühendislik ile giderilebilecek ya da çok azaltılabilecek riskler olaak görünüyor.

şimdi buna göre, usta ne düşünüyon bu hususta(?) diyom.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

bu medya kadar öküz bir kuruluş yok. biri bin yapıp anlatıyor. cahil olan millette çoğu şeye inanıyor. bu medya  bu ülkeye daha ne kadar zarar vericek bir türlü anlamıyorum aq

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

öğlen bu konuyu açacaktım yazdım herşeyi yaptım tartışalım diye

lan siktir et dedim yine 2-3 beyinsiz gelecek konuşacak dedim açmadım sildim

sonra tekrar girim başlığı yazdım sonra müşteri geldi kapattım

kısmet sanaymış :D

---

Bu ülkeye nükleer enerji şart aga kim ne derse desin değil değiyenle her türlü tartışırım :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    valla ben de karsı degılım,ucuz enerji ama gelgelim burası turkıye kesın patlatır bızım turkler.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

SUPERBICO bunu yazdı:
    -----------------------------
    valla ben de karsı degılım,ucuz enerji ama gelgelim burası turkıye kesın patlatır bızım turkler.
    -----------------------------

adam diyo japonyada sudan ucuz elektrik  niye nükleer enerji var

Türkiye doğal gaz ithal ediyorr bununla ısınıyor elektrik üretiyor nükleer enerji olsa elektriğin maliyeti acayip düşecek

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Nükleer çıktı mertlik bozuldu.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şart ama toplum olarak hazır değiliz.Demircelikte bilmem kaç yüz santigrat sıcaklıktaki ateşe sigara yakmak için girip ölen bir adam vardı.

Birde şöyle bir durum var.Japonyanın başka alternatifi olmadığı için nüklier enerji kullanıyor.ama bizim kaynaklarımız onlardan çok daha fazla.Tabi kullanmasını bilirsen.Meclise bıraksan boş, halka sorsan anlamaz, buraya yazsan farketmez...

Bence nüklier enerji teknolojisinden önce başka adımlar atılmalı.Yürümeden koşmamak lazım.Nükleer mi, nüklier mi ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    malıyet acısından cok ıyı.sanayı acayıp gelısır.acayip kalkınma olur ama.bl pokluk çıkar ya trde.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geberlan
    geberlan's avatar
    Erkek

üstteki yorumlara katılmıyoru. tc de niye olmasın, bilmediğimiz neler var la bu ülkenin bilim adamları nerelerde çalışıyor, o kadar atom muhendisi mezun oluyor diyorlar neredeler. devlet tarafından kullanılıyorlar, bunlar da gizliden olucak işler bence

vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nükleer enerji Türkiye gibi bir kutup ülkeye şart. Mesela Ugandaya kurmaya gerek olmayabilir ama bize şart. Tabi Türkler yapmasın, yabancı şirketler yapsın. Hatta japonlar yapsın. Nükleer bir olaydan dolayı öleceksem, japonlar gibi asil bir milletin yaptığı hata sonucu ölmeye razıyım.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Dünyada şu ana kadar kaç tane nükleer santral patladı ? Çernobil..  Herşeyin ölüm riski vardır. Uçak düştü diye uçağa binmeyen varmı. Yada otobüs kaza yaptı diye otobüse binmeyen. Artk buda temel ihtiyac bir ülke için

Toplam Hit: 8201 Toplam Mesaj: 66