folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Nükleer Tesisler Ne Kadar Güvenli?

Nükleer Tesisler Ne Kadar Güvenli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    Yeşilbarışçı arkadaşlar düşünmüşler,bu konu üstüne kısa bir video çekmişler.

http://www.greenpeace.org/international/campaigns/nuclear

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    şimdi uçak çarpar diye havayı suyu mu kirletelim
    ne güzel işte temiz temiz enerji

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    temiz diyosunda neye dayanarak temiz diyosun?kıçı boklu akpnin enerji bakanına mı?bu konuda çok araştırdım.tepkimeye girdikten sonra kalan madde 500 yılda özelliğini yitirio.ama bak kaybolmuo o yüzden daha ne olcağı belli olmayan bi iş!ztn yapsalar enerjinin kaçta kaçına karşılıcak?herşeyini ztn dışardan alcaz!bu hem ekonomik deil hemde çevreye zararlı

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Falconeyd
    Falconeyd's avatar
    Erkek
    nükleer enerjiyi destekliyorum!

bu iş doru yapıldıktan sonra ii bir enerji kaynağı!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qral
    qral's avatar
    Erkek
    benim aklıma su soru geldi
    niye peki bize nükleer santral kurmama öğütleri veren ülkelerin nükleer santrallerinin sayısı iki haneli rakamlarda???

destekliyorum..

bokvarsendegel@hotmail.com iletişim adresim;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    kimler verdi bu öğütleri merak ettim?

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Ya kardesim her nukleeer santral askeridir ve herhangi bir patlamaya yada carmaya karsı tedbirlidir yoksa newyorkta patlayan bır satral 25 milyonun hayatına malolur sımdı bre ezikkk sen bilmezmisin ki nukleer santrallar bor, kursun ve tıtanyumdan yapılur ayrıca yerın en fazla 30 metre altına yapılırsa istanbulun gobegınde patlasın hiç bir bock olmaz cunku toprak ın notrleme ozellıgı vardır gama ve beta ısınlarını toprak emecegınden hıcbısı olamaz 2- nukleer santrallerın etrafına galyum arsenık tabakası yerlestırılır bu madde bor la desteklenınce tum etrafa yayılan gama ve beta ısınlarını emer

ısın toplayıcı dıye bısey vardır bu eksi yuklu olur ve tum gama ısınlarını toplar

veeeee nüklşeer santral ucak değil ucak fılosu carpsa oraya zarar gelmez cunku 30 metre kalınlıgındakı bor-titanyum karısımından yapılmıstır ayrıca ilk patlama harıcındekı patlamalar artık okadar zarar vermıyor

DİKKAAATTTT: Bu teknolojiler uluslar arası atop kurumu tarafından yapılan antlasmayla kullanılmaya baslanmıstır

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qral
    qral's avatar
    Erkek
    ben de işte o uluslararası kurumdan bahsetmiştim...

bokvarsendegel@hotmail.com iletişim adresim;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    walla ben guvenme nukller yandasi deilim :D temiz enerji :D gunes enerjisi

Nerede o eski günler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    En temiz ererji gunes enerjisi hava yagmur yagınca elektırgını kessınler ozaman gorurum senı

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeansHerif
    JeansHerif's avatar
    Erkek
    arkadaşlar öncelikle bende şunu söyliyeyim bende nükleer enerji taraftarıyım. Sanılıyorki santraller kurulunca herkes kanser olacak ölüp gidecek. Bu olası bi sızıntı halinde olabilir bakınız çernobil. fakat son derece güvenli santraller var bunun içinde paraya kıymaları gerekli tabi...Nükleer santral gerekli neden gerekli kısa bir süre önce rusyayla bir husumetimiz olmuştu ve adamlar doğal gazı kestiler. Depolarda ülkeye yetecek belli bir miktarda gaz tutulur fakat bizim 3 gün sonra hiç tutamadığımız anlaşıldı. Aynı olay ukraynanın başına geldi adamlar 2 hafta idare ettiler. Kısaca tedbiri elden bırakmadıktan sonra nükleer enerji çok faydalı olacaktır ülkemiz için
Toplam Hit: 2509 Toplam Mesaj: 29