Nurettinveren

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek
    evet fetullah ismi ile dalga geçtim hatlıyım ama fetullah gülenin ismi olduğundan diğil mübarek bir ad olduğundan he bu yazdıklarımı da diyen sizin yeghane abileriniz ve kardeşleriniz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    Fetocular herkese çok bok atıyor da..Siz ne yaptınız a.q da millete bok atıyonuz..Biri de demiş Feto örgütü(onlara göre cemaat) Trde 10 Milyon :D Naptınız a.q

Bütün fetocular istisnasız zaman gazetesi alır..Hatta zaman gazetesini fetocu olmayanlarda alır..ona rağmen Tr'nin en çok satan gazetesi değil..1 milyon küsür satışı var..Hadi bir milyon daha ekle a.q 10 siksen olmaz..ayrıca zaman o kadar satıyorsa biliyorsunuz evlere servis olduğundan..

Ayrıca ComputerWolf 'a laf atan arkadaşı kınıyorum..Bütün yazılarını okuduğunu söylüyor ama bazılarının gözünden kaçtığı belli..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coldvoice
    coldvoice's avatar
    Erkek
    kimse kimseye bok attığı yok.ayrıca tekrar söylüyorum bu kısaltmalar hiç hoş değil.eleştircekseniz yapıcı olun vatan hainleri ve kansızlar gibi yıkıcı olmayın.lütefn isim yazarken dikkat edelim az öncede dediğim gibi bizi hayvanlardan ayıran özelliklerimizi ön plana cıkaralım yani bir insana yakısan neyse o değerler ....Anlayana sivrisinek saz anlamayana.....

sevmek güzeldir......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLaBLa
    BLaBLa's avatar
    Erkek
    Len bi halttan haberiniz yok bi bildiğiniz yok ortaya çıkıp ahkam kesiyonuz. Önce öğrenin sonra konuşun. Bok atmaya herkes atıyo
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkteam
    turkteam's avatar
    Erkek
    ComputerWolf :) Allah'ım bu kadar cahilliğinizi belli etmeyin. O Türkçe yazma özürlü dediğin kelimeler artık Türkçe... Senin ırkçı dilcilerin Türkçe'nin içine ettiler :)
    Onların yüzünden İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe bile anlaşılmaz oldu.
    Askeri liselerimizdeki kitaplarımız bile hala o kelimelerle yazılır. Çünkü o kelimelerin karşılığı yok artık Türkçeleşmişlerdi de bazı vampirler dili iyice kırıp geçirdiler senin gibiler de onlara bir güzel çanak tutar :))

Ev Yapacaksan Betondan, Kız Alacaksan Japondan Al..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Salagiz ya amk neyin turkce neyin arapca-farsca-osmanlica olacagini anlamiyoruz....Cahilim ben sen once git Ataturk"un "Turkce-Gunes Dil Teorisi" ni guzelce arastir.Turkce nedir ne degildir...onu bir ogren ondan sonra gel buraya Turkce konusunda tartismaya gir....Yazilanlar turkceymis....gerci dogru Feto yazdi ya isterse cince yazsin o yine Turkcedir degilmi :O)

Bu arada dilimizde Karsiligi olmayan o sozcukler nelermis bir soylesene...Dunyadaki Dil Bilimcilerin Tukce nin zenginligine duydugu saygiyi,Turkce de karsiligi olmayan sozcuk cok az.Simdi fetoda ne kadar turkcede karsiligi olmayan sozcuk var onumu kullanmis....Ben hic ingilizce veya cince "..." icinde karsiligi olmadigi icin aynen o dillerdeki gibi yazilmis sozcuk goremedim....ayni sey arapca icindir.Dilimiz dogurgan bir dildir.Sondan ek eklemeyle sozcuk turetilebilen bir dildir ve senin o karsiligi yok dedigin sozcuklerin yuzde yuz karsiligi vardir.Uzun yillardir Islamiyeti benimsedigimiz icin o sozcuklerin coktan Turkce karsiligi dogurmustur kendisini...

İrkci dilci dediklerin kim anlam veremedim.İstiklal Marsin'i turkceye cevirdiler bu halini aldi diyeceksen "Ebedi,garb,serhad" gibi turkce olmayan sozcukler ne geziyor o zaman.Ama bunlarin turkce karsiliklari var ...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkteam
    turkteam's avatar
    Erkek
    Kuş beyinli :) Bana mı öğreteceksin dil teorilerini :)) Benim kastettiğimi bile anlamıyorsun ki anlatmak istediğimi anlayasın...
    Bunu yazan Fetoş diye söylemedim ki ben :) Sen abartıyorsun abartabildiğin kadar, Atatürk'ün teorisi bile senin fikirlerini geçersiz kılıyor.
    Kuş beyinli computerwolf Atatürk Türkçe-Güneş Dil Teorisi'nde der ki : Bütün dillerin kökeni Türkçe'dir...
    Ve devamını dinle ve gözünü aç, cahilliğini kendi savunduğun fikirle vuracağım.
    ve Atatürk bu teoride şunu ifade eder : Bu kuram vasıtası ile her kelimenin kökeninde Türkçe bulunduğu ispat edildiğinden, bu kelimelerin dilden ayıklanmasının gerekmediği görüşüne varılmıştır, yani bu kuram ile bu kelimeler kurtarılmıştır.
    Hangi kelimeler kurtarılmıştır, Fetoş'un kullandığı kelimeler ve Atatürk'ün kullandığı kelimeler.
    Tabii o kelimeleri değiştiren ibneler olmasaydı :) Bugün Arap, Fars kelimesi diye ne hale getirdiniz dili :)
    Ne işe yarıyormuş anladın mı senin bana söylediğin teorem...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    :) Ataturk farsca,osmanlica ve arapca sozcuklerin dilden temizlenip kullanilan sozcuklerin turkce karsiliklarinin dile kazandilirmasini istemistir be gozum.Git bir sehir kutuphanesine Gunes Dil Teorisini arastir oku gozunu seveyim...Senin savundugunu simdinin libos dilcileri savunuyor...Yani diyorsun ki "Bana trip yapma"... trip turkcedir o zaman dilimize dahil edelim...."Cok banal duruyor" banal turkcedir dilimize dahil edelim...."wireless(vayrlıs diye okunur) o zaman vayrlıs cok kullaniliyor dilimize dahil edelim..Yok boyle birsey kim ogretti sana...Onun bunun anlatimini birakip gidip Gunes Dil Teorisini iyice oku olmadi bir universiteye git Dil bolumunden hocalara sor anlatsinlar sana....kus beynimide birak benim olsun...kus kadar beynim var dogru senin beynin zurafa yada fil kadar mi ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkteam
    turkteam's avatar
    Erkek
    Onu Atatürk'ün istediğini ben de biliyorum. Ben istemedi demedim ki, sen bana cevap verebilir misin, istediği yerine getirildi mi diye... Benim sorunum burada birileri tek taraflı dili parçalıyor. Sözcükleri atıyor Türkçe'den ve sonra yerine bir şey konmuyor. Hocalara sormama gerek yok ben bu konuda yeterince bilgiliyim.
    "Trip" kelimesine gelince, Türkçe kurallarına göre kelimeyi düzenlersin dile kazandırırsın. Bugüne kadar onca kelimeyi atıp yerine bir şey kazandırmamış bir toplum olarak dilimizdeki açığı İngilizce kelimeler kapatır oldu. Bunun fetoş ve başkaları ile ilgiis yok. Bunun Siyasi Türkçülükle ilgisi var ve dili bozmak toplumu bozar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    iste bak trip sozcugunun karsiligi bizde argoda var "Bana ayak yapma" olarak gecer yillardirda var..."Ne kadar banalsin" "Ne kadar kabasin"....daha ne atip yerine getirilmiyor...Ayrica mevcut Turk Dil Kurumu kadrolarinin basarisizligi sonucunda ikimizde hem fikiriz Turkce zarar gordu...Konu Fethullah G. oldugu icin oradaki yazdiklarindan birsey anlasilmamasi illa arapca ogrenmek gerekmiyor.....ve gerekmemeli...Turkce okuyunca neden irkci olacaksin....Ben ibadetimide turkce yapmak isterim anladigim dilde...anlamadigim dili niye agzimdan geveleyim...ben bir duayi okurken arapca olarak tam olarak dogru okudugumu nerden bileyim ?...ornegin :yillarca Elhamdulillah a Elhamdurillah demistim ...Konu bu degil zaten uzatmaya gerek yok...Ama o yabanci sozcuklerin evrilip cevrilip turkceye katilmasi bir hatadir...Zaten o sozcukler turkcede mevcut veya turkce kokenli sozcuklerle dogurganlastirilir....

Toplam Hit: 12554 Toplam Mesaj: 91