folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öğrenci Yemekleri

Öğrenci Yemekleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorry_13
    sorry_13's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ephesus bunu yazdı:
    -----------------------------

kıymalı makarna ( aileden paranın geldiği ilk gün, ayda sadece bir kez )

öyledir ilk gün tıka basa yer geriye kalan 29-30 gün aç gezerdik :)hey gidi günler

sevgim gercek olmasaydı aglayabilirmiydim.... aşkın benle olmasaydı nasıl gülebilirdim.. ates beni yaktıkça daha çok soğuyorum.. soğuyorum ben ateşi körükledikçe buz gibi donuyorum... bana şaşkın bakıyorlar onlarıda anlıyorum.. evvel zaman bir damla iken durumum... elhan derya hal buluyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

öğrencilikte yemek bulmak sorun değilde yedikten sonra sıçması zor oluyo hep katı beslenince arada kesinlikle kuru fasülye falan yemek lazım... :)

l enfer c est les autres Sartre ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

up

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

Makarna, pilav, haşlanmış patates, hazır çorba, sosis, tavuk baget, hazır köfte, hazır mantı, melemen.

neoplanın üstüne otobüs tanımam.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

gir yemekli bir yurda ye işte aq ne uğraşcan!!

(genelde kendi kendime söylediğim bir sözdür)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

mutfak

Ukrayna yemekleri...

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

annem orda calıştı fettuhlacı larda evet veriyorlarmış 

bide gecen türk bilmem ne olimpiyatları varmış diyo bi kızlar geldi sana alcam fln diyo  of.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

ton balığı konservesini aç üstüne nar ekşisini bocala üniversite hayatın boyunca başka bişey yemek istemeyeceksin :)

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

1. pirinç pilavı: yapımı çok kolay, fakat pilav yapınca en az 3-4 kişi olmalı derim.

2. kırmızı mercimek çorbası: yapımı çok çok çok basit. lezzetli ve sulu yemek. öğrencinin hayır diyemeyeeği bir yemektir.

3. melemen

4. sabah kahvaltısı için sucuklu, pastırmalı yumurta. lezetine doyum olmaz. heleki pastırmalı yumurta offf bayılıyom buna. geçen gün uzman çavuş amcaoğluna pastırma yolladım. ilk defa yumurtalı pastırma yemiş hemen beni aradı lezzetine doyamadım dedi. hem çok basit hazırlanıyor hemde çok lezzetli

5. hazır nohutlar var haşlanmış halde. o kutu iki kişiye yeter. içine biraz kuşbaşı kesilmiş ve kızartılmış tavuk atıp tavukla beraber 30 dakika kısık ateşte kaynatın. alın size tavuklu nohut. ohhhhşşşş.

6. yoğurt: sade yenilebileceği gibi içine minik minik doğranmış kara lahana ve biraz nane biraz sarımsak biraz pul biber eklenerek de yenilebilir.

7. hazır ayran. bimde bulunur dost marka tavsiyemdir. diğer markaları bilmiyorum. içim ve otat marka da çok güzeldir. 1 litre alırsınız bir iki gün içersiniz. hem ucuz hem lezzetli. ayran doyurur mu demeyin. azcık yemek yedikten sonra iki su bardağı tam yağlı ayran içerseniz bomba gibi olursunuz. tam yağlı ayranı yemekle birlikte içince hemen doyuyom ben.

8. patetes, biber, patlıcan, kabak, domates kızarması. yanına biraz yoğurt olursa tadına doyulmaz.

9. eğer doğazgazlı ocak varsa patetesleri aliminyum folyoya iyice sarın. her ocağa bir tane olacak şekilde ocağın üstüne iki tane patetes koyup mümkün olan en kısık ateşte közlenmeye bırakın. 15 dakika bir yüzünü, 15 dakika diğer yüzünü olmak üzere 30 dakika közleyin. yanına isterseniz biber, sarımsak ve minik soğan da közleyebilirsiniz. sarımsak, soğan ve biberi aliminyum folyoya sarmaya gerek yok.

10. kıymalı pide: bazı yerlerde 1 kişilik kıymalı 5 tl. paket yaptırın eve getirin. yanına 1 litre dost ayran alırsanız birkaç kişinin içecek ihtiyacı karşılanmış olur. eğer pide fırınında yeseydiniz ayrana veya kolaya çok fazla para verecektiniz. lokantalarda yiyecekten çok içeceğe para verilir. bunun için paket yaptırıp evde yemek daha ekonomiktir isterseniz yanına 2.5 litre kola alabilirsiniz.

devamı gelecek...

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:

1. pirinç pilavı: yapımı çok kolay, fakat pilav yapınca en az 3-4 kişi olmalı derim.

2. kırmızı mercimek çorbası: yapımı çok çok çok basit. lezzetli ve sulu yemek. öğrencinin hayır diyemeyeeği bir yemektir.

3. melemen

4. sabah kahvaltısı için sucuklu, pastırmalı yumurta. lezetine doyum olmaz. heleki pastırmalı yumurta offf bayılıyom buna. geçen gün uzman çavuş amcaoğluna pastırma yolladım. ilk defa yumurtalı pastırma yemiş hemen beni aradı lezzetine doyamadım dedi. hem çok basit hazırlanıyor hemde çok lezzetli

5. hazır nohutlar var haşlanmış halde. o kutu iki kişiye yeter. içine biraz kuşbaşı kesilmiş ve kızartılmış tavuk atıp tavukla beraber 30 dakika kısık ateşte kaynatın. alın size tavuklu nohut. ohhhhşşşş.

6. yoğurt: sade yenilebileceği gibi içine minik minik doğranmış kara lahana ve biraz nane biraz sarımsak biraz pul biber eklenerek de yenilebilir.

7. hazır ayran. bimde bulunur dost marka tavsiyemdir. diğer markaları bilmiyorum. içim ve otat marka da çok güzeldir. 1 litre alırsınız bir iki gün içersiniz. hem ucuz hem lezzetli. ayran doyurur mu demeyin. azcık yemek yedikten sonra iki su bardağı tam yağlı ayran içerseniz bomba gibi olursunuz. tam yağlı ayranı yemekle birlikte içince hemen doyuyom ben.

8. patetes, biber, patlıcan, kabak, domates kızarması. yanına biraz yoğurt olursa tadına doyulmaz.

9. eğer doğazgazlı ocak varsa patetesleri aliminyum folyoya iyice sarın. her ocağa bir tane olacak şekilde ocağın üstüne iki tane patetes koyup mümkün olan en kısık ateşte közlenmeye bırakın. 15 dakika bir yüzünü, 15 dakika diğer yüzünü olmak üzere 30 dakika közleyin. yanına isterseniz biber, sarımsak ve minik soğan da közleyebilirsiniz. sarımsak, soğan ve biberi aliminyum folyoya sarmaya gerek yok.

10. kıymalı pide: bazı yerlerde 1 kişilik kıymalı 5 tl. paket yaptırın eve getirin. yanına 1 litre dost ayran alırsanız birkaç kişinin içecek ihtiyacı karşılanmış olur. eğer pide fırınında yeseydiniz ayrana veya kolaya çok fazla para verecektiniz. lokantalarda yiyecekten çok içeceğe para verilir. bunun için paket yaptırıp evde yemek daha ekonomiktir isterseniz yanına 2.5 litre kola alabilirsiniz.

devamı gelecek...

tavsiyeler güzel :  ) 

Toplam Hit: 7031 Toplam Mesaj: 51