folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öğrenim Ve Katkı Kredisi Geri Ödeme

Öğrenim Ve Katkı Kredisi Geri Ödeme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi
    bu alınan krediler nasıl geri ödeniyor yani mesela aylık yaklaşık olarak ne kadar oluyor bileniniz varmı? ben şu anda hem katkı hem öğrenim alıyorum ikisi beraber 9 milyar küsürdü imza attığımda, bunun üzerine bi de faiz gelicek 3 4 sene sonra tefeye göre..2 sene içinde de ödemeyip bitirmek gerekiyormuş.şu anda ödeyen biri varsa ya da bilen bilgi verirseniz çok sevinirim...

Kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blood_rhyme
    blood_rhyme's avatar
    Erkek

benimde borcum var bilen biri varsa bilgi isterik :)

EY YARALI KÜKREYEN ASLAN, SENİN GEZDİĞİN GÜZEL SAHRALAR ZULMÜN KÖPEKLERİNE KALDI, ARTIK GAFLET UYKUSUNDAN UYAN ! ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gezgin
    gezgin's avatar
    Erkek

zaten senin ödemelerini kyk kendi sitesinde veriyor aylık ne kadar ödeyeceğini ödemediğinde ne kadar faiz yiyeceğini vs vs. ben aldığım 25oo tl. parayı 5300 tl. olarak geri ödedim. bence pek fazla sarkıtmaya değmez. eninde sonunda daralıuyon yediğin faizlerden.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

mezun olduktan sonra yada mezun olmasanda mezun olucan zamana denk getirerek adresine bi tebligat gelir borcunun olduğuna dair.

sende onu alırsın ve içerisinde nekadar borcunun olduğunu hatta nezamana kadar ödemen gerektiğin konusunda bilgilendirme yaparlar.

sende verilen tarihte ödersen faiz yok ama o tarihi geçen her gün için düşük miktarda da olsa bi faizi vardı. ben kredi çektim ödedimdi :D

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi
    ya ödemesi zor oluyormu onu merak ediyorum aslında daha mezun olmama 3 sene var 4 senelik kredi alıyorum zaten ama 9 milyar olarak geri ödemiyorum değilmi sonuçta artıyor biraz

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

ihtiyacın yoksa almamak en doğrusu. para cepte durmaz öğrenci adamda zaten parayı değerlendiremez yani alıp dolara yada altına gibi bazı değerlendirmeler yapabilsen belki işini görür okul bitince.

bence ihtiyacın yoksa çok yüklenme o paraya :) ödemesi zulüm. nekadar tanıdığım varsa hep kaçıştırdı en sonunda öyle ters zamanda faizli şekilde geldi ki başa bela oluyor ozamanda.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    philist
    philist's avatar
    Erkek

Okul bittikten 2 yıl sonra ödenmeye başlanıyor. 3 aylık periyotlarla 2 yıl 3 ay içinde. (9000 nin okul bittiğindeki değeri)/27=(333 TL nin okul bittiği zamanki değeri) aylık olarak geri ödeyeceksin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    calpazhan
    calpazhan's avatar
    Erkek

MuhammeT bunu yazdı:
    -----------------------------

mezun olduktan sonra yada mezun olmasanda mezun olucan zamana denk getirerek adresine bi tebligat gelir borcunun olduğuna dair.

sende onu alırsın ve içerisinde nekadar borcunun olduğunu hatta nezamana kadar ödemen gerektiğin konusunda bilgilendirme yaparlar.

sende verilen tarihte ödersen faiz yok ama o tarihi geçen her gün için düşük miktarda da olsa bi faizi vardı. ben kredi çektim ödedimdi :D

-----------------------------

Hayatım Beni Bile Güldüren Bir Oyuncak...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi
    off zaten ilk maaşımız ne olucak belli değil okul bitince yarısını direk buna vericez heralde :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

3 aylık dilimler halinde oduyosun tefe mi tüfe mi ne ona gore faiz biniyo uzerine. tahminen 3 ayda bir 1000tlcivarı bişey odersin.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

hacı bence taksit taksit öde zamanında benim 265 liralık kredi olmuş 450 tebligat geldi haciz diye hepsini birden ödedim

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
Toplam Hit: 4669 Toplam Mesaj: 37